Başlangıç

Tepki
0
Arkadaşlar merhaba ben yol bisikletine yeni başladım elimde zaten var bir tane yarış bisikleti ama 27 teker. Ben yeni bir tane almayı düşünüyorum bir salcano bayisinde gördüm sizce başlangıç için nasıldır?

(link)

İyi Değilse, 400 tl gibi bi bütçem var ne önerirsiniz?

Scudo

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
Yol bisikleti için çok çok düşük bir bütçe o. Dövizlerin de yüksek olduğunu düşünürsek en az 1500 TL lik bir bütçe lazım ha ben o kadar çıkamam diyorsan deltabisiklet'teki geotechlere bakmanı öneririm

• Beğen
Tepkiler: Talha KAHVECİ
Tepki
0
@Oktay Ataş

Teşekkür ettim,
1500 TL de verebilirim ama anlamadığımdan dolayı 400 TL likleri görünce aynı gibi geliyor :D neyse zaten bugün kayıt evraklarınıda aldım sakaryadaki bisiklet kulubüne kaydoluyorum. Öğrenirim o zaman :)

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
@Talha KAHVECİ

Kaliteli markaların bisikletlerini aldığınız zaman hiç bir şekilde pişman olmazsınız. 1000TL'ye de bisiklet var 15.000TL'ye de var ve inan ki hepsi parasını hak eder. Ne kadar para verirsen o kadar kaliteli bisikletin olur.Piyasada bir çok kaliteli marka var. Aklıma gelen en çok satan büyük markalar; Trek, Giant, Specialized, Cannondale, Scott.

Giriş seviyesi bakıyorsan;
Trek 1.2
Giant Defy serisi
Specialized Allez serisi
Cannondale Caad serisi
Scott Speedster serisi uygun olacak gibi gözüküyor.

Şu sıralar dövizler yüksek olduğu için bisikletlerin fiyatları da biraz yüksek kaldı ben kendime Specialized Allez Sport alacağım euro nun biraz düşmesini bekliyorum.

Ben size Shimano ekipmanların kalite sıralamasını yüksekten alçağa doğru yazayım kafanızda tam oluşsun.

Dura-Ace > Ultegra > 105 > Tiagra > Sora

Giriş seviyesi bisikletlerde genellikle Sora ve Tiagra ekipmanlar kullanılır. Umarım yardımcı olmuşumdur.