Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç olarak cannondale önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağrı_ tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı_

Çağrı_ Yeni Üye

Adı:
    Çağrı
    Öncelikle Merhaba ben yeni üyenizim ve üye olmadan gerekli konuları epeyce okudum (adminin bisiklet seçme konusundaki uzun yazısı, bisiklet kullanıcılarının hukuksal hakları, markalar bölümünde bir gezinti vs) öncelikle buna benzer konulara çok az cevap verilmiş olması beni biraz tedirgin ediyor ancak yinede burada çok bilgili insanlar olduğunu gördüm ve sormak istiyorum.

Ben ortaokul ve lisede bildiğimiz bianchi bisikletlerle büyüdüm ve bunlar dağ bisikletiydi (modelini hatırlayamıyorum) beyaz-gri çok dişli, teker genişliği normal bisikletlerin tekerinin 1.5 katı vardı ve arkadaşlarımla sürerken hep daha fazla efor sarfetmem gerektiğini biliyordum onlar rahat giderken ben özellikle yokuş çıkarken daha çok yoruluyordum ancak bu fark bir süre sonra azaldı ben alıştıkça fark azalıyordu ve tamamen yok oldu (haftalık 70-100 km arası sürüyorduk diyebilirim). O seviyeden sonra bindiğim her bisiklet bana rahat ve tüy gibi geliyordu, sürekli bot giyen birinin bi anda hafif koşu ayakkabısı giymesi gibi seke seke gidiyordum.

Şuan bu hikayemin üzerinden biraz geçti yaşım 24 oldu ve ben tekrar bisiklet sürmek istiyorum ancak bu duyguları tekrar yaşamak istemiyorum enerjim lastiklerle yer arasında veya rüzgarla heba olsun istemiyorum şehirde 10-15 km sürebileceğim ancak kaldırımdan yola atlasam da veya bozuk yerlerden geçsem de içimin rahat olacağı jant eğilmiş mi nebileyim teker zarar görmüş mü diye her çukurda inip bakmak istemeyeceğim bir bisiklet olmasını ve pedal çevirmediğimiz anlarda bile yavaş hız kaybeden akıcı ve konforlu bir bisiklet arıyorum. (Biliyorum baya amatörce yazıyorum ancak isteklerim tam anlamıyla bunlar) Yaptığım ön incelemede Cannondale markasının bana kendimce en uygun marka olduğunu düşündüm ancak.. Hangi model.. işte burada sizin fikirlerinizi bekliyorum umarım cevaplama konusunda empati yaparak yardımcı olursunuz. Bütçem 3000-4000 tl

Şimdiden çok teşekkürler. Herkese iyi forumlar ve eğlenceli sürüşler !!

Engin er. ve Güray Görkem bunu beğendi.
    Son düzenleme: 5 Kasım 2015
  2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk tavsiyem, kaldırımda bisiklet sürmeyin. Hem yasalara aykırı, hem yayalara saygısızlık; böylece "kaldırımdan yola atlasam da ... içimin rahat olacağı" şeklinde bir tasanız kalmaz. Bisiklet olarak da şunun gibi birşey öneririm:
    CANNONDALE BAD BOY 3 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2015

Bütçenizin tamamını ile bisiklet almak yerine bir kısmını aksesuar ve giyim için ayırmak daha mantıklı olacaktır.

Çağrı_ bunu beğendi.
  3. Çağrı_

Çağrı_ Yeni Üye

Adı:
    Çağrı
    Haklısınız Polonya'da olduğum için epeyce bir süre orada kaldırımdaydık ancak bisiklet yolunda :) yaya kaldırımı ve bisiklet kaldırımı şeritlerle ayrılmış durumdaydı. Ancak orada demek istediğim benim hızım veya gücüm tekere zarar vermeye yetmesin çukurlar buna dahil. Kafam rahat olsun istiyorum bu konuda. Synapse serisi nasıl sizce disc 105 mesela ?

Sanırım bu konuda tek cevapla kapanacak :) Acaba insanlar bilgisinin yetersiz olduğunu düşündüğünden mi yoksa cevap yazmak istemediğinden mi yalnızca okuyup geçiyor bunu çok merak ediyorum. Bir de yazdığım bir cevabı sadece düzenleyebiliyorum silme butonu var mı ya da nerede, ben bulamadım.

Engin er. bunu beğendi.
    Son düzenleme: 5 Kasım 2015