Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç Kadın MTB

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Cem Oztarak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Cem Oztarak

Burak Cem Oztarak Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Herkese merhabalar,

Büyük uğraşlar sonucu kız arkadaşıma bisikleti sevdirdim. Yalnız kendisinde şehir/tur bisikleti var, şimdi sıra ona uygun fiyatlı bir MTB bisiklet bulmakta :)

Bu bisikletin amacı tamamen ufak tefek dağ gezilerine katılmak olacaktır, yarışa katılmak gibi bir düşünce HENÜZ yok :) Bu yüzden de abartı modeller değilde, başlangıca uygun uçuk fiyatlı olmayan modeller tercihimizdir.

Herkese şimdiden teşekkürler!!! :):):)

2. numanstein

numanstein Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fiyat konusu göreceli ama alt ve üst limit belirtirseniz daha iyi olur sanırım.

3. Burak Cem Oztarak

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Haklısınız, o zaman şöyle diyeyim alt limit 600 olsun üst ise 1000.

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    "BÜYÜK UĞRAŞLAR SONUCU" ve "HENÜZ" dikkat çekici olmuş :)

1- eğer büyük uğraşlar sonucu sevdirdiyseniz, bence dikkat edin... sevmediği halde -- sırf siz sevmesini istediğiniz için -- sevmiş gibi görünüyor olma olasılığı yüksek... çünkü nasıl ki birini büyük uğraşlarla sevdiği bi'şeyden vazgeçiremiyorsak, bi kişiye de sevmediği bi'şeyi büyük uğraşlarla sevdiremeyiz....

2- bi gün gelir de yarışlara katılmak isterse -- ki zannetmiyorum, birinci madde nedeniyle -- ve aynı bisikletle katılmak isterse -- kadro boyu bence en önemlisi... her tür komponent değiştirilebilir ama kadro boyu büyükse büyüktür... ve yarışlarda ciddi sorun yaratabilir...

3- eğer yarışlara katılıcak duruma geldiğinde bisikleti komple yenilemeyi düşünüyosanız, zaten sorun yok :)

4- yukardaki 3 madde dikkate alındığında, bence ne aldığınızın bi önmi yok :) bütçenizi yormayan herhangi bi mtb olabilir :)

5. Burak Cem Oztarak

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İlk sürüşe kadar olan süreç zordu diyelim gerisi tamamen benim kontrolüm dışında gelişti; herhangi bir zorlama yok yani :)

Bunun dışında görüşlerinize katılıyorum ve paylaştığınız için teşekkür ediyorum; ama en azından bir kaç marka veya model bilen varsa paylaşabilir mi?

Çünkü ben cannondale kullanıcısıyım ve çok memnunum; fakat baktığımız aralıkta bu markada herhangi bir model bulamadım.

Kendi bisikletim dışında çok bilgili olmadığımdan sizlere de sormak istedim. Tekrar teşekkürler!! :)

6. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    Salcano ng450 bayan kadrolu modeline bakabilirsiniz bence uygun olur :)

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    benim kişisel fikirlerim şöyle... kız arkadaşnızın hemcinsi olarak : ))) -- bi önce konuşup konuyu netleştirin...

mtb ister mi ? -- belki o bi yol bisikletçisi -- sizin gibi dağ tepe dolaşmak istemiycek... asfaltta hız istiycek...
    ya da turcu olmayı tercih eder... bi sürü bisiklet festivali var artık ülkemizde, uygun bi tur bisikletiyle, 7 gün ege kıyılarını dolaşalım diycek...