Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç için yol bisikleti önerisi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Junkiea tarafından paylaşıldı.

1. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba. Bir yol bisikleti almayı düşünüyorum. İlk kez kullanacağım. 1500 TL civarında bir model düşünüyorum.

En son eleyerek aklımda şu modeller kaldı ancak önerilerinize de açığım. Örneğin Sora üzeri vites takımı, daha iyi kadrolu modeller gibi.

GIANT SCR-1 2012 - 9.5 kg SORA SET - Fiyat 1,501 TL http://www.erdoganlarbisiklet.com/giant-2012-scr-1-bisiklet-siyah.html

CARRARO CR-RACE 022 - 9.9 kg Vites : CAMPAGNOLO XENON 1.556 TL http://www.bisikletreyonu.com/?urun-92-Carraro-CR-Race-022.html

CARRARO 916 D’AMBIEZ - 9.5 kg Vites : CAMPAGNOLO XENON 1,336 TL http://www.izmirbisikletci.com/magaza/916-dambiez-carraro-bisiklet/

Şimdiden teşekkürler.

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bunlara para vermektense, forumda 1450 liraya birkaç aylık Salcano XRS030 Tiagra + üst forma satan bir arkadaş var, onun bisikletini alın. Sıfırdan farksız en nihayetinde.

Bu arada o Carraro'ların stoklarını arayıp teyit edin. Üretimde değil çünkü ikisi de. Sıfır bulmak çok zor.

ProfessionaL bunu beğendi.
  3. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Evet belirttiğiniz modeli gördüm Ancak Türk markalı olsun istemiyorum, yabancı marka almayı düşünüyorum.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Carraro da Accell Bisiklet'in bir markası. Yani yerli marka. Bianchi, Whistle ve Carraro; Accell Bisiklet'in çatısı altındalar.

Yerinizde olsam XRS030'u iyice düşünürdüm. Size yol bisikletini sevdirecek bir model.

5. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha yeni olduğun için ikinci eli önermem.Ha bilen ve güvendiğin biri olursa tamam.Yerli derken sadece bisan var zaten.eğer sora olarak Bianchi tercih etmiyorsan Giant'ı al,güle güle kullan fiyat iyi.

6. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Giant'ta Sora sistem mevcut, diğerleri CAMPAGNOLO XENON. Campagnolo xenon Shimano = Tiagra - 105 arası bir model diye okudum yanlış mı acaba? Giant'ın daha iyi tarafı ne?

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yanlış okumuşsun. Xenon'un karşılığı Shimano Sora olarak geçiyor. Campagnolo'nun isim olarak bir avantajı var tabi ama neye yarar, orası meçhul.

Tiagra-105 arasında olan SRAM Apex.