Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç İçin Yarış Bisikletimi Dag Bisikletimi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Şuan Kron XC500 Kullanıyorum Ama Cok Hunkarca Kullandım Bakım Nedir Bilmezdim Boza Boza Kurcalıya Kurcalıya Az Cok Ögrendim En Azından Zincir Degiştirme Olsun Vites Degiştirme Olsun Cogu Şeyi Ögrendim Ve Nerdeyse Bisikletten Pahalı Tamir Malzemeleri Var Elimde Tamiri Ögrenmek Hoşuma Giddiginden Ne Kadar Gerekli Gereksiz Eşya Varsa Aldım Bisiklette Sonunda İsyan Etti Ama Yapıcak Bişey Yok Tamir Yapmayı Ögrenmek Zorundayım Hayatımın Geri Kalan Kısmında Bisiklet Olucaksa Bi Bisikleti Heba Etmek Çokda Önemli Degil Şuan Elimdeki Kron XC500 Bisikleti Satıp...Yeni Bisiklet Almayı Planlıyorum Ancak %99 Asfaltta Yol Aldıgımı Düşünürsek Neden Yarış Bisikleti Olmasınki Dedim...Burdan MBT Alıcak Arkadaşlara İyice Düşünmelerini Öneririm İstanbulda Yarış Bisikleti Dayanmaz Diye Dag Bisikleti Tercih Etmiştimki Cogu Bisikletli Arkadaşa Sordugumda İstanbul İçin Yarış Bisikletininde Gayet İyi Ve Saglam Oldugunu Söledi..Benimde Aklımda Yer Edinmiş Olsa Gerek Elimdeki Dag Bisikletini Satıp Yarış Bisikleti Almayı Planlıyorum....

Bisiklet 350 Liraya Falan Satıp 600-700 Lira Bulabilirsem En Fazla 1.000 Tl Bütçem Olucak Yani..Belki Biraz Daha Yükselte Bilirim...

Salcano XRS 800 Güzel Bi Alternetif Gibi Duruyor....
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=989

Başlangıç İçin Yarış Bisikleti Ne Kadar Uggun Olur Bilmedigimden Kararsızım Trek Alt Model Bisikletler Gibi Zulum Çektirecekse MBT Toplamayı Planlıyorum..Hep Aklımda Oldugundan Ve Nedense Kanım Kaynadıgından Bu Sefer Kron Yerine Geotech Almayı Düşünüyorum..Pek Fiyat Performans Olarak Pek Modeli Olmasa Çok Hoşuma Giden Kadro Ve Amörtisörleri Var...

Yada Yeni Bir MTB Toplamayı Düşünüyorum.....

En Azından Alivio Setli Bi Kadro Almayı Düşünüyorum Ancak 10 Lira Kar Yapıcam Diyede Almışken Deore Falan Almak Daha Mantıklı Diye Düşündüm..Ama Deore Setli Bi Bisikletin Kadrosunu Güzel Almak Lazımki Bu Şekilde Bir Birini Tamamlasın Bu Seferde Fiyat Gittikçe Kabarıyor Oluyor 1500-2000 Tl....Düşük Bi Kadroya Deore Takmak Mantıksız Diye Düşündüm Bu Yüzden Sorma Geregi Duydum...Sizce Ne Tercih Etmeliyim....
    Şu Şekilde Birşeyde Olabilir..Aynakol Deore Vitesler Alivio Gibi Karışıkta Olabilir...En Gerekli Parçaları Alivio Daha İşlevsiz Ön Vites Alivo Arka Vites Deoru Gibi Karışık Parçalardanda Öneride Bulunabilirsiniz...Ve Diger Sormak İstedigim Parça Parça Single Toplamakmı Daha Uggun Yoksa Bu Özelliklerin Oldugu Tek Bi Markayı Tercih Etmek Dahamı Uggun Olur...

Sormak İstedigin Bi Diger Soruysa Yarış Bisikletinin MTB Ye Göre Bakımını Dahamı Dikkatlı Yapmak Gerekiyor...

2. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    GEOTECH BULLS Yada Sedano 601 Gibi Alternetiflerde Var Ama Sanırım Bu Fiyata 3-5 Model Var Sadece Ve Merak Ettimde Delta Bisiklet Gibi Yerler Peşin Alırken İndirim Yaparmı?
    Fazla Alternetif Yok Sanırım Bu Fiyata En Azından 2000 Lira Gibi Bi Fiyat Gerekliki Bir Çok Model Olsun Bu Yüzden Bi Anlamda Bu Fiyata Yarış Bisikleti Zor Gibi Görünüyor Ama MTB Bisikletler Benim İçin Gereksiz Gibi Sonuçta Yarış Bisikleti Olursa Amatör Anlamda Hem Antreman Yapıcam Hemde İstanbul Dışında Cıkma Şansım Var Dag Bisikleti Olursa Benim İçin Eglencede Ve Antremandan İbaret Olucak

3. Batuhan Kara

Batuhan Kara Üye

Seviye:
    Bende sizinle aynı durumdayım bisikletle baya uğraşarak teknik bakımdan bişeyler kaptığımı sanıyorum, bu zamana kadar mtb kullandığımdan artık birazda hıza yönelmeye başladım ve İstanbul yollarında yol bisikleti sürmek pek mantıksız gelmiyo bana, benimde şuan için bütcem olmasa bile bakındığım modeller var. Bu modele bakmanızı tavsiye ederim hem bende sizin fikrinizi almış olurum.

http://www.whistlebisiklet.com/modoc-sora.aspx

4. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi güzelde 350 TL ye satma :) Yazık.

5. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Bende Sizinle Aynı Fikirdeyim İstanbulda Yol-Yarış Bisikletinin Gayet Uygun Olcagını Düşündügümden Ve Yavaş Yavaş Hız İstedigimden Yol Yarış Bisikleti Alıcam Dediniz Bisiklette Gayet Güzel....Zaten Aldıgım Fiyada Ortama Cogu Bisiklet Aynı Özellikte Tabiki Salcano Almıycam Sadece Öylesine Vermiştim O Örnegi Drag Master Gibi Çok Daha İyi Modeller Var Bu Sefer Araştırmadan Almayada Niyetim Yok ELimde Zaten Kron XC500 2011 VFren Bisiklet Var Kışa Kadar Onu Kullanıp Sezon Kapalıyken Yol Bisikleti Almayı Düşünüyorum...

6. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Örnek Verdigin Bisiklette Çok Güzelmiş Özellikle Tasarımı Çok Hoş Alınabilir Bi Bisiklet Biraz Bütçemi Aşıyor Gibi Ama Almaya Deger Gibi Gözüküyor....Elimdeki Bisikletten Kurtulup Direk Yeni Bisikleti Almak İstiyorum 50-60 Lira İçin Aylarca Ugraşmaya Gerek Yok Yeterki Elimden Cıkarıyımm..Zaten Dedigim Gibi Kurcalıya Kurcalıya Bisiklet Oldu XC100 Elimden Cıksın İstiyorum Sadece Bu Yüzden Ucuza Satıcam..

7. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İstanbulda 10 sene kadar kaldım. hala gidip geliyorum. yolların izmirden çok farklı bir karakteri yok aslında. İzmirde de Şehrin her yerinde her çeşit yol var. Zaten dolaşırken çoğu yerleşim bölgesinde yol alırken hangi şehirde olduğunuzu bile anlamak mümkün değil. Yol bisikleti ile sorun yaşamadım. Lastikleri 23 den 28 e çıkarırım diyordum. gerek duymadım. Sizlerde yol bisikletinden çok memnun kalırsınız diye tahmin ediyorum.
    Düz lastiklerle Islak zemin çok dikkat istiyor benim söyleyebileceğim bu

8. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Yol Bisikletinde Karar Kıldım Sanırım Hala Öneride Bulunabilirsiniz Bazıları Hala İstanbulda Yarış-Yol Bisikletinin Kötü Olcagını Söylüyor Onlarda Sanırım Altında Bianki Bisikletle Gezen Bi Kısım Bu Yüzden Son Kararım Yol-Yarış Tarzı Bisiklet Almaktan Yana Bi Arkadaşım Var Delta Bisiklette Falan Tanıdıklar Var. 1500 YTL Gibi Bi Rakama Carbon Kadrolu Yarış Bisikleti Getirebilirim Dedi O İş Olursa Bi Yerlerden Bulup 1600-1700 Ytl Gibi Fiyatlara Yurt Dışından Getirmeye Çalışıcam Şuan İçin Türkiyeden Almayı Düşünmüyorum Halledebilirsin Carbon Yada Degil Yabancı Sitelerden Birinden Sipariş Etmeyi Düşünüyorum...