Başlangıç İçin Yarış Bisikleti

Cem H.

Üye
Tepki
1
Öncelikle merhaba herkese. Foruma yeni katıldım. Bisikleti spor olarak, günlük ve düzenli bir biçimde kullanmak istiyorum ve bu sporu uzun süredir yapan sizlerden tavsiye almak istiyorum. :)
Maksimum 650-700 lira bütçeyle yarış bisikleti almak istiyorum. Dediğim gibi yeni başlayacağım bisikleti spor olarak yapmaya. 1.78 boyunda, 71 kiloyum. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda tahmin edebileceğiniz gibi karşıma salcano xrs 300 çıktı. Foruma biraz bakındığımda başka arkadaşlara bu bisikletin yerine ikinci el daha kaliteli bir bisiklet alma yönünde tavsiyeler yapıldığını gördüm ama yine de bir sormak istedim.
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Scudo

YusufCan

Üye
Tepki
10
Salcano XRS F01 bir bak görünüşü hoş bide Carraro nun bisikletlerine bak..

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bana sorarsan bu bütçe yarış bisikleti için biraz düşük. Sonuçta standart bir bisiklet bakmıyorsun, yarış bisikleti biraz daha üst düzey kategori. Eğer mümkünse bütçeni 1000 TL dolaylarına çekmeye çalış. Veya şehir bisikletlerine yönel derim.

Cem H.

Üye
Tepki
1
zaten aradığım gibi bir şey bulamazsam şehir bisikletine döneceğim sanırım. :) onun için de bisiklet tavsiyesi alabilirim yani.
drag blade hakkında ne söylersiniz ? 700 lira civarı bir fiyatı var.

Cem H.

Üye
Tepki
1
Kararımı değiştirdim sanırım. Düşük kalite bir yol bisikleti almaktansa şehir bisikleti alacağım. Seçenekler Sedona 321 ( ki zor bulunması ve maksimum 700 lira bütçem için biraz sıkıntılı ) Bianchi time out ( önde amortisör olması kilo konusunda düşündürüyor. çok bir bilgim yok bisikletle ilgili, kullanan arkadaşlar varsa yardım ederlerse enfes olur ) carraro 703 azumit, carraro 904 prizma, salcano city sport 21 vr ve vs ( amortisör dışında bir fark var mı ? ) 700 tl bütçe içinde başka şehir bisikleti önerileriniz varsa çok memnun olurum. :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
İkinci el iyi bir şehir bisikleti al derim. Sıfır bisiklete gerçekten gerek yok.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Amortisörsüz şehir bisikleti al. Trek FX 7.2 gibi muadili ikinci bir el bisiklet bulabilirsin. sahibinden.com a bak. Bazıları uçuk fiyat yazıyor, pazarlık yaparak epey düşürürsün fiyatı.

Cem H.

Üye
Tepki
1
Trek fx 7.2 gerçekten çok güzel bir bisiklet ama 1.100 lira civarı herhalde ikinci elleri.

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Bence yol bisikleti istiyorssanız 600- 700 TL bütçeye Btwin Triban 3 modeline de bakabilirsiniz. Decathlon'da satılıyordu bir aralar.
(link)

Tepki
87
Bisiklet
Giant
(link) alsana 400 tl ye Bianchi slr 200 çok temizmiş 4 aylık bisiklette çizik yok + garantisi var

Tepki
87
Bisiklet
Giant
(link) bu biraz daha fazla bak neden slr 200 diyorum eğer bir r-500 jant gibi takarsan bisiklet carbon gibi oluyor arkadaşın bisikletine taktık 7.20 kg + tam bir yokuş canavarı ;)

Cem H.

Üye
Tepki
1
Bu bisikletle şehirler arası yolculuk yapabilir miyim peki? Asıl amacım o değil aslında ama okuduğumdan yazları en az 2 ayım boş geçiyor ve sıkıldığımda çevre illere tur yapmak isteyebilirim. Sıkıntı çıkarır mı?