Başlangıç için şehir bisiklet seçimi

Tepki
1
Merhabalar.genellikle Istanbul Bostancı sahilinde kullanmak için yani %90 asfalt yollarda kullanmak üzere dağ bisikleti araştırıyordum. Ancak benim gibi kullanacaklar için daha çok şehir-tur bisikletleri önerirmiş forumda. Bende bir bakayım dedim bir iki model buldum. Sizinle paylaşıyorum. Sizde görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bu arada boyum 1,74 kilom 103 bacak boyum 79 cm. Uygun kadro boyunu da önerirseniz çok iyi olur. Bu arada bütçe max. 800 tl. Teşekkürler.

Sedona 300-S
(link)

Salcano City Fun 50
(link)

Salcano City Fun 60
(link)

Scudo

Ömer B.

Üye
Tepki
6
İsim
Ömer
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Ben Sedona 300 S alırdım . Görünüş olarak çok beğendim.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Carraro sportive 224'de de bir bakın bence (link) Pazarlıkla 800 e inerler İnşallah.Kadro boyunu zu da buradan hesaplıyabilirsiniz.(link)

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
valla param yanımda kalsın diyorsan salcano city fun 60'ı al.ama 800 tl için aralarındaki en iyisi sedona.

Tepki
1
@ebubekir sözbir

Tourney tipi vites takımlarını pek önermediler görüntü güzel ama parçalarda önemli biraz.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Erdal Y.

Erdal abi o zaman o butceyle forumdakı ıkıncıellere bakabiirsiniz

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Erdal Y.

Sedona 300'de de vitesler Tourney. Hatta Salcano CS40'ın da ön vitesi Tourney...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tourney Shimano'nun en alt seviye donanımı olsa da ayarları düzgün olduğu taktirde sorunsuz.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
224'te on tourney arka altus hatirlatmak isterim.bu arada alirken tourney beni de dusundurmustu hatta bunu forumda dile getirdim fakat cok sukur on frenden yana bir sıkıntım olmadi.

a.gonen

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Bisan
Erdal Y. kardes ben olsam sedonayı alırdım

carraronun uygun fiyata sportive 330 gibi süspansiyonsuz maşası olan
baska modeli yokmu acaba arkadaslar
veya buna benzer baska markanın modeli...

Tepki
1
Tourney konusunda ikna olmam lazım. İnsan bir kere işkillendimi kafasından atamıyor. Ama model çok albenili duruyor. Mat boya çok güzel yakışmış Sedona'ya. Bir de sedonanın ölçüleri dağ bisikleti gibi inç ölçüsünde. Lastik tipi dağ bisikleti gibi kalın ve ağır lastik değildir di mi.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Sportif dedikleri dağ bisikletinden farkı inceltilmiş lastiği gibi geldi bana.

Vites konusunda gelirsek. Nasıl kullandığına göre değişir. Tane tane vitesleri geçirip, vites değiştirirken üstüne güç yüklemen, çapraz zincir olmadan kullanırsan en düşük seviye vites bile yıllarca gider. Hor kullanırsan iyi bir vitesin bile ömrü kısa olacaktır.

Revoshift vites kollarından uzak duracaksın. Zaten o vites kollarıda kullanılmamış bu üç bisiklette.

Bu bisikletlerde birbiri arasında ciddi donanım farkı var mı? Var ise hangisi ise onu al. Yok ise beğendiğini al.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
2800 km oldu Tourney ile. Taş gibi maşallah.

Tepki
1
Bu kadar destekçi mesajdan sonra sedonaya sıcaklığım arttı. Carraro Bianchi ile aynı firmaya ait diye biliyorum. Bianchi sorduğum bir bisikletçi sadece fiyat yükseltiyorlar hiç bir gelişme yok demişti ve Merida önermişti. Ama meridanın en ucuzu 500$ falan :)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
city fun 70.
Kalan parayla iyi bir kask, eldiven alabilirsiniz. Hatta ve hatta maşayı değiştirebilir ve 12 kg lık çok hoş bir şehir bisikletin sahibi olursunuz.

Tepki
1
Çevirmeli vites kollarını bende hiç beğenmiyorum. Ona dikkat ediyorum bakarken. Şu an Sedona yı takibe aldım. Yakında alabileceğim yer varsa çok iyi olacak. Hem,servis durumu olursa yayan götürebilirim.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@a.gonen

Soruyu anlamadım biraz daha detaylı tekrar soruyu alabilirmiyim?

a.gonen

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Bisan
@Turan Babacan

Sezdigime göre
2006 larda Revoshift kollu salcano nova vardı vites gecisinde hep bir ayarsızlık ve gecmeyen catirdama sesi olurdu
sanırım revoshift kolla alakalı