Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç için sedona 701??

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yılmaz Adıgüzel tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Adıgüzel

Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.Ben dağ bisikleti almayı düşünüyorum fakat ilk olacak ancak dağ bisikleti konusunda hiçbirşey bilmiyorum ve bu spora başlamayı düşünüyorum.Kendimce sedona markasının iyi olduğunu duyup bi model beğendim.Sizin tecrübelerinizden yararlanmayı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler şimdiden
    Sedona 701V Break

2. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence sizin için iyi bir başlangıç olur ama eğer paranız uygunsa 711 ve Borla modellerine bakabilirsiniz. :)

3. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    bisiklet türünde MTB ye tam karar verdiyseniz , evet Sedona iyidir fiyatına göre , ama istanbulda asfaltta sürecekseniz tür secimini tekrar gözden gecirmenizde fayda var , sedona 321 gibi bir bisiklet de alabilirsiniz.

eklemek istedigim bir şey daha; ben de dahil bir cok bisikletcinin ilk bisiklet alımında yaptıgı genel bir hata ve sonradan pişmanlık duydugu bir durum var , ilk bisiklet alırken bütceyi zorlamamak ,!!! eger bisikletle saglam bir arkadaslık kuracagınıza ve sık sık kullanacagınıza inanıyorsanız emin olun aldıgınız bisiklete cok değil 3 ay sonra keske 300-400 daha verip sunu alsaydım diyeceksiniz . bunu dikkate alarak bütceyi zorlayın derim . sedona 731-741 , carraro 812 - yada daytona .kullanan arkadaslarım cok memnunlar

bide kadro boyunu mutlaka dogru almalısınız bisikletciler elinde ne varsa onu vermek icin iyi nutuk atarlar , daha gecen hafta 1,70 boyundaki arkadasıma 18" kadro boyunda bisikleti türlü bahanelerle dayadılar , 40 km lik turumuzda arkadas bel agrısından bezdi bisikletinden sogudu.

Mesut C. ve Uğur KARATAŞ bunu beğendi.
  4. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Mehmet arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum bu işe gönül vereceksen iyi bişe al bende senin gibi bütcem kısıtlı diye geçen sene 711 falan bakıyodum bu sene para biriktirdim 751 alcam:)

5. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence güzel bir seçim, bisiklet konusunda hevesliyseniz istekleriniz çok çabuk artabiliyor, kadro, vites sistemi maşa derken toparlama bir bisiklet oluyor, ki ben toparlama bisikletten yana hiçbirzaman olmadım!(kişi tarafından toparlanmış)..

Bu bisikleti bazen severek bazen 'keşke daha iyisi olsa' diye gönül rahatlığıyla kullanın..Daha sonra eğer istekleriniz çoğalırsa bütçenizi toparlayıp işin inceliklerini de öğrenmiş olarak daha profesyonel bir bisiklete geçebilme imkanınız olur ;) bisikletinizle beraber en kötü ihtimalle bir kask almayı da unutmayın..

Yılmaz Adıgüzel bunu beğendi.
  6. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Mehmet beye bende katılıyorum. Başlangıç olarak düşük bütçeli bir bisiklet aldığınızda işi öğrendikçe sürekli bisikletin bir eksiğini buluyorsunuz. Sürekli daha iyisini istiyorsunuz. Sonra bunu satıp daha iyisini alayım dediğinizde bir bakmışsınız bisiklete yarı fiyatından daha yükseğini vermiyorlar. Yani zarar etmemek için başta bütçenizi zorlamanızda fayda var :) Ayrıca Mehmet beyin katıldığım diğer fikri bisiklet seçimi olacak. Bence de istanbulda yaşıyorsanız yol tercih edin mesela sedona 601 veya 611 olabilir .

7. Yılmaz Adıgüzel

Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tşkler arkadaşlar yorumlarınız için dikkate aldım hepsini:)