Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

başlangıç için salcano 303 sd iyi midir?

Konu, 'Salcano' kısmında sancem tarafından paylaşıldı.

1. sancem

sancem Yeni Üye

Seviye:
    303 sd almak istiyorum fakat arkadaslarımdan gelen bazı tepkiler beni çileden çıkarıyor bazıları vites donanımı kötü diyor bazısı disk fren sürtme yapıyor diyor sizlerin düşünceleri benim için önemli
    ng 303 sd özellikler ve foto
    KADRO :DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM
    BOĞAZ :RITCHEY MTN COMP 318
    GİDON :RITCHEY MTN FLAT
    SELE BORUSU :RITCHEY 316
    FURŞ TAKIMI :RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
    ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ :SHIMANO ACERA AFDM360M6
    ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ :SHIMANO ACERA ARDM360SGSL
    AYNAKOL :SHIMANO FC-M361
    FREN TAKIMI :SHIMANO HİDROLİK DİSK BR-M486
    RUBLE :SHIMANO CS-HG30
    VİTES/FREN KOLU :SHIMANO BL-M486
    ÖN HAZNE :SHIMANO HB-MR65
    ARKA HAZNE :SHIMANO FH-RM65
    ZİNCİR :KMC CNHG-50
    ELCİK :RITCHEY
    LASTİK :MAXXIS TOMAHAWK
    JANT :SLACANO X-PROD (WEINMANN)
    JANT TELİ :INNOX PASLANMAZ
    MAŞA :SUNTOUR SF9XCM-HLO
    PEDAL :WELLGO LU-C27G
    SELE :RITCHEY COMP VECTOR
    KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ :14",16",18"
    BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) :138

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

2. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    303 Sd çok güzel bir bisiklet. Üzerindeki donanımlar fiyatına göre çok iyi. Salcano zaten uygun fiyatıyla tüketici dostu bir firma gerçekten. Hemen hemen aynı özelliklerdeki başka marka bisikletlerin fiyatı çok daha yüksek. Bence bu bisiklet başlangıç için fazla bile. Ama bütçeniz müsaitse neden olmasın. Hatta 303 sd alana kadar üzerine bir 100 lira daha koyup 255 Srd almanız çok daha mantıklı olacaktır. Bu kadar cüzzi bir farkla daha kaliteli komponentlere sahip bir bisiklet almış olursunuz. Disk frene gelince, evet disk frenleriyle sorun yaşayan pek çok arkadaş var forumda. Genellikle v fren tavsiye ediliyor. Disk fren de zaten genellikle amaca yönelik değil de güzel görünümünden dolayı ve disk fren deneyimini yaşamak isteyenlerce tercih ediliyor. Ama ne yalan söyleyeyim, çoğu arkadaş sorun yarattığını söylese de ben bile disk fren kullanmak istiyorum açıkçası.
    İnsan bisiklet alacağı zaman farkında olmadan bütçesini kat kat aşacak bisikletler beğenebiliyor. Ben de geçen hafta bir bisiklet aldım. Almadan önce de sizin gibi 303 sd ve 255 srd modellerini bol bol inceledim. Daha sonradan fiyatta gerçekten çok açıldığımın farkına vararak yine Salcano' nun Alu modelini tercih ettim. Alu, bence tam anlamıyla bir başlangıç bisikleti. Fiyatına göre kaliteli komponentleri bulunan, hafif alüminyum kadrolu, çekişi, yol tutuşu bence çok iyi, özel örüm çift kat jantları, boyası ve grafikleriyle de dış görünüş olarak çok yakışıklı bir bisiklet. Dediğim gibi başlangıç için mükemmel.. 1-2 sene bu bisikleti tepe tepe kullandıktan sonra çok iyi bir bisiklet toplayıp kullanmayı düşünüyorum.
    Tabi sizin bütçeniz nedir bilemem. 303 sd ve 255 srd gibi modeller bütçenize uygun ise bunlarla da başlayabilirsiniz.
    [​IMG][​IMG]

sancem bunu beğendi.
  3. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    baslangıç için bi hayli yeterli.

ben 303SRD kullanıyorum.

sadece maşa ve vites kolu ruble değişimiyle (9lu sistem)

direkman yarışlara katılabilirsin:)

üzerinde shimano frenler var. ancak üzerinde kullanınan frenler SRD de ki avidlere göre daha güçsüz frenler...
    denedim ve bunu söylüyorum.

shimano olmasına aldanma derim...
    acera var üzerinde.
    ama sram X5 deore ye denk bi vites sistemi.

senin için gayet yeterli olucaktır...ben bu bisikletle hiç birşey değiştirmeden kaçkar bisiklet belgrad yarışına katılmayı düşünüyorum eğerki tarz değişikliği yapmazsam:)

sancem bunu beğendi.
  4. sancem

sancem Yeni Üye

Seviye:
    255 srd ye baktım biraz inceledim ama elcikten vites attırmak hosuma gitmedi bu yüzden 303 sd de karar kıldım ama 255 srd de düşünüledilir

5. sancem

sancem Yeni Üye

Seviye:
    herkez sramın daha kaliteli olduğunu söylüyor ama bazılarıda vites geçislerinin sorunlu oldugunu söylüyor siz böyle bir sorun yaşıyormusunuz bilmiyorum ama zaten ben 303 sd 303 srd ve 255 srd arasında kaldım büyük ihtimalle 255 srd alıcam gibi görünüyor

6. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    daha kaliteli faln söyliyemem. çünkü XT benim en hoşuma giden ve en kaliteli vites sistemlerinden biri:)

ama bu segmentte bana göre en iyisi bence sram çünkü daha kaliteli

ama 255SRD alırsan çok memnun olursun onu bastan söyliyim çok memnun kalırsın...

maşası daha iyi bi maşa çok güzel bi çalışması var...

sram X-7 9lu sistem vites sistemi.
    ki 9lu bi bisikleti upgrade etmek daha kolay.

ben öneririm.:)
    gopedal grubunda mehmet abi de var ve deneme şansı bulmustum ben çok memnun kalmıstım önerimim.:D

ama olmaz dersen
    303 SRD yi öneririm:D

sancem bunu beğendi.
  7. sancem

sancem Yeni Üye

Seviye:
    xt nin ayna kolu benim bütceme bedel :D 255 srd olabilir teşekkürler

Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  8. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben 255 srd kullanıcısıyım forumdada resimlerini paylaşmıştım.Bisikleti alırken disk fren ile ilgili korkularım vardı 4-5 ay olmuştur heralde.Disk fren insana güven veriyor nekadar hızlı gidersen git durabileceğine inanıyorsun ki zaten öyle.Vites sistemine gelince sram shimanodan sert çalışıyor ama bu benim hoşuma gitti.Vitesi gayet rahat.303 serisi görmediğim için birşey diyemeyeceğim ama 255srd yi alırsanız kesinlikle memnun kalacaksınız.

9. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    255 Srd uygundur. Güzel bir bisiklet. Bu aralar Erdoğanlar bisiklette % 20 indirim vardı, ğer hala o indirim varsa fiyat olarak da uygununu almış olursunuz. Ben İstanbuldayım Ankara Erdaoğanlar bisikletten iki adet Salcano 255 sd aldık, sorunsuz bir şekilde teslim edilmişti.