Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç için dağ bisikleti hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında zeki tanrıvermiş tarafından paylaşıldı.

1. zeki tanrıvermiş

zeki tanrıvermiş Yeni Üye

Seviye:
  2. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütçeniz nekadardır, bunu belirtebilirseniz önerilerde bulunabiliriz :).

3. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet Bütçeniz nedir ? Bütçenizi belirtirseniz size uygun seçenekler sunabiliriz arkadaşlarımızla birlikte.

4. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    Bütçe belli, 1000 tl civarında 29er bir bisiklet istiyor arkadaş. 29er daha başka ne önerilebilir ki? Trek desek en düşük 29er €1290.

5. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona 741 20"

6. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    baktım da zaten bir konu açmışsınız daha önce?

7. serdarsom

serdarsom Üye

Seviye:
  8. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Başlangıç ve sonrasındada işinizi görecektir,o fiyatlara salcano dışında başka bir 29er bulma şansınız yok, fakat bulunduğunuz şehir itibariyle gerek servis gerekse yedek parça sıkıntısı yaşayabilirsiniz ki 29er larla ilgili parça sıkıntısı tüm yurtta,yavru vatan kıbrısta ve tüm elçiliklerimizde hissedilmekte...

Doğu Biçer bunu beğendi.
  9. zeki tanrıvermiş

zeki tanrıvermiş Yeni Üye

Seviye:
    29 er almayıp 26 alsam boyumdan dolayı sorun yaşar mıyım? erzurumduyım asvalt ve mucur yolda kullanacağım daha çok...1000 tl civarı bütcem var bir yardım lütfen

10. Berk Boran

Berk Boran Kıdemli Üye

Seviye:
  11. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    boyunuz daha çok kadro boyunu belirlemede önemli. 29un tabiki avantajları var fakat 26 ilede çok büyük sorunlar yaşamazsınız diye düşünüyorum.

12. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    Neden 29er? Boy derseniz benim boyum da 186 cm. aramızda 4 cm var. 20" kadrolu bisiklet kullanıyorum 26 jantlı. Kesinlikle memnunum. Heybetli, kocaman bir bisiklet.

29er'ler daha çok yeni ve piyasada bir kaç model var sadece. Neden takılıp kaldığınızı anlamadım.Ayrıca avantaj ve dezavantajlarını da bir araştırın.

Kron: XC1000 öneririm, hidrolik disk istersen XC2000 öneririm.
    Sedona: 741 öneririm.
    Merida: TFS 100 öneririm.
    Salcano: hiçbir fikrim yok(komponentler iyi ama kadrosunu bilemem)...
    Scott: Aspect 40 öneririm.

13. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yarışmayan biri için 29er doğru seçim olacaktır.Zira 29 bisikletler daha konforlu, daha akıcı ve genel olarak daha hızlıdır.Yarışçıların iki türe de sahip olması ve parkuruna göre avantajlı olanı seçmesi lazım.

Biz yarışmayanlar için 29er bisikletlerin daha avantajlı olmasının iki şartı var.Birincisi boyun belli bir sınırın yukarısında olması; 170 cm ve üstü diyelim.

İkincisi de donanım kalitesinin 26 larla aynı olması.Bu madde Türkiye'de henüz sağlanamadı.Türkiye'de yedek parça sorunu da ciddi şekilde mevcut.

Yani, Türkiye'nin özel (sorunlu) durumu yüzünden 26 tercih edebilirsiniz.Yoksa yarışmayan biri için 29, 26 dan daha iyi bir tercihtir.

Salcanonun donanımı fena değil ancak kadro ve jant kalitesi hakkında en ufak bir fikrim yok.Kullanan arkadaşlar -beni de:)- aydınlatırsa sevinirim.

29 bisiklet (hala) üretmeyen Türk firmalarına sitemlerimi bir borç bilirim.

14. superstar

superstar Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba

Uzunca bir aradan sonra bisiklete merak saldım ve bir tane almaya karar verdim. Bütçem 700 TL civarı, fakat o mebla bile beni zorluyor. Öğrenciyim ve bulunduğum şehirde hiç bisiklet yolu yok. Şehir içinde gezmek ve yurt-okul arası 6-7 kilometre gibi bir mesafeyi katetmek için bir bisiklete ihtiyacım var. Tabii bu şekilde olursa yol veya şehir bisikleti almak mantıklı geliyor, fakat arkadaş grubumuzda toplu olarak bisiklet alacağız ve ormanlara dağlara çıkacağız bu bisikletle. Yani görüntüsü iyi olsun diye dağ bisikleti falan istemiyorum :D

Genel olarak derdimi anlatabilmişimdir umarım. Aslında Decathlonda BTWIN rockrider 300 ve rockrider 340 var fakat bunlarda da V fren varmış. Yoksa onlar da eminim iyi bisikletlerdir, elimde kalmazlar Ha çok farkeder mi bilmiyorum ama hidrolik disk frenli bi bisiklete sahip olmak isterdim yani :D Yine de V fren ve hidrolik diskte fazla fark yok, gel sen rockrider 300 al, 400 tl zaten, rahatına bak derseniz yine dinlerim :D Aksi taktirde sanırım ikinci ellere düşmem gerekecek. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Yazımı çok uzattım okuyan herkese şimdiden teşekkürler hoşçakalın :D

Arkadaşlar şuan aklımdan taksitle kron XC150 HD almak geçiyor, kimse cevap vermemiş ama bilgilendirir misiniz beni bi?

Arkadaşlar iki bisiklet arasında kaldım XC 150 HD 930 TL, XC 300 HD 1000 TL'ye yakaladım bir yerde, XC 300 her türlü daha üstün bir bisiklettir değil mi? Çok bilgim yok kronlar hakkında, acil cevabınızı bekliyorum sipariş geçmek için :)