Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç için bisiklet tavsiyesi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında H.ibrahim Erdemir tarafından paylaşıldı.

1. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

bisiklet binmeyi çok seviyordum taki çalınana kadar, birgün apartmandan aşağıya indim ve bisiklete binmek istediğimde yerinde göremedim. Ozaman çok üzülmüştüm ve daha 1-2 haftalık bisikletim çalınmıştı. :boese157:

Yıllar geçti (8-9 yıl), motor almak isterken bir arkadaşım tavsiyesi üzerine, motor alana kadar bisiklete binmeye ve hem spor yapıp hemde kilo vermeye karar verdim. Sizlerden bisiklet tavsiyesi istiyorum. Çok fazla bütçem yok ve düşük fiyatlı bir seçim yapmak istiyorum. Ankarada nereden alabilirim veya online satış için önerebileceğiniz site varmıdır ?

Kullanım: Şehir içi akşam saatlerinde spor amaçlı olacaktır, dağ bisikletimi yoksa şehir bisikletimi almalıyım? Dağ bisikletlerinin fiyatları uygun geliyor aslında tamda emin değilim. Tavsiyelerinize göre bir model belirleyip almak istiyorum :in:

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi tam bütçeni belirtirsen ona göre daha rahat yardımcı oluruz.Sonuçta kimisi için 5000 lira hiçbir şeyken kimisininde 6 aylık maaşı :)

Kullanım şeklin daha ziyade şehir içi asfalt üzeri olacaksa tur bisikleti yada isteğe özel yol bisikleti olabilir.Ama ben şehir içinde kullanacağım kaldırımları kendime dağ yapar hoplar zıplarımda dersen dağ bisikleti alır üzerine ince lastik takarız 1.25 yada 1.50 falan :)
    Seçim konusunda tercihini kullanım şekline göre belirlemen lazım :)

H.ibrahim Erdemir bunu beğendi.
  3. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Bütçe şuan için 250TL fakat ay sonuna kadar bekleyebilirsem 450 TL olacak. Ben biran önce alıp binmek istiyorum fakat ne alacağıma karar veremedim. Açıkcası bisikletlerin fiyatlarının bukadar arttığını bilmiyordum. Ben halen 8-9 yıl önceki fiyatları hatırlıyorum :)

Şehir içinde asfaltta bineceğim, atlayıp zıplama olmayacak, sakin sakin kulaklığımı takar ilerlerim yolda :)

4. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi bütçe 450 de olsa iyi birşeyler zor.Hani turda seni rahat ettirecek birşey için en azından bir 600-700 sağlasak iyi olur aslında.İkinci el bölümüne bir bak derim ben. :)
    Bu arada boyunu da belirtirsen sana uygun bir kadro almış oluruz hem de rahat edersin :)

5. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    M.Burak kardeşim ilgin ve alakn için teşekkür ederim. Boy 1.80, kilo 88. Aslında motor alacak olmasam 500-600 TL rahat gözden çıkartırımda, biraz sıkmam gerekiyor. İkinci el kısımlarına bakıyorum hemen :)

6. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :) Abi boylarımız yakın :)
    Tur için sana 18-18.5 inç falan uygun olacaktır.19 da zorlayabilir. :)
    19 da öneririm.18 den aşağı,19 dan da yukarı kadro almamaya çalış :)

7. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
  8. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi alu-cro moly bir kadrosu var.Olabilir neden olmasın.Üzerinde 21 vites shimano var.Ama eğer bisiklete heybe vb... ürünler takmatyacaksan üzerinde bulunan aparatlar arka kısım falan biraz gereksiz ve fazladan ağırlık.Ulus/yiba bisikletçilerine de bir bak derim.Orada ışıl bisiklet var.Oraya bir bak derim.Nakit ödemelerde de temiz bir indirim yapıyorlar.Sen oradan modelini beğen ben illaki bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım.(indirim hususunda falan) :)

9. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Forumu iyi bir oku derim, zaten sonrasında tur mu alayım, dağ mı yoksa yol mu sorusuna kendin cevap verebilir olacaksın. eğer bir kaç ay bekleyip bütçeyi 700 falan yapabiliyorsan bence bekle (tabi bu bisiklet işini tam yapacaksan yoksa ayda 3-5 bineyim için gerek bence)

Bir fikir olarak kilitli amortisötlü bir dağ bisikleti alıp 1.50 yada 1.15 lastik takıp şehir içindede kullanabilirsin, engebeli bozuk arazide de daha rahat olur, tabi aynı şekilde amortisörlü çok güzel tur bisikletleride var. kullanım şekline göre bunu sen seçeceksin.

10. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Alper abide noktayı koymuş :)
    Fazla söze hacet yok.Hepimiz bütçe artışından yanayız abi :)

Alper Yıldırım bunu beğendi.
  11. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    kadro dediğin bu iskeleti oluyor galiba :) , aslında ulusa gitmek iyi fikir. Deltaya uğrayacağım daha sonra ulusada giderim. Dediğin yere gidip bakacağım inş. hayırlısıyl:) bir bisiklet alacağım

12. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence acele etme hemen gitme en azından, bisiklette neler önemli, hangi parça ne iş için alınmalı gibibirçok bilgi bulabilsin forumda. öncelikle onları araştır ki gittiğinde modellere bakıp bunun bu artısı şunun şu artısı var diyebilesin. aksi taktirde seni çok rahat kandırabilirler. En basit örnekle geçen sene bir bayi bana Trek yurt dışından geliyor yoksa beş para etmez bianchi yanında diyen bir satıcı oldu mesela :):)

13. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Haklısın, iyice araştıracağım yoksa dediğin gibi kandırılırım :) . Gittim bisikletlere baktım, içimden bir haylaz çocuk coştu sanki :D baba bana bisiklet al demek geçti içimden ama bir baktım ki büyümüşüz cebimize göre bisiklet bakıyoruz. hey gidi günler :)

Bisikletforum.com da özel mesaj gönderebilmek için enaz 50 mesajınız olmalıdır.. Sizin şu andaki mesaj adediniz 6 dir.
    Hmm 50 mesaj atmadan pm atamıyoruz, ilginç.

14. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    ULUS - Işıl bisiklet ile görüştüm, yaş, boy bilgilerini istedi ve nasıl bir kullanım için model aradığımı sordu. İstediği bilgileri verdim gayet ilgili bir şekilde cevaplar verdiler.

Kron XC250 modelini önerdiler ve sitelerinden diğer modellere bakıyorum, bütçeyi 450 TL yaptım. Bu modeli almak istiyorum sizce nasıldır ?

15. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Bence acele etmeyin. Düşük fiyatlı bisikletler alınca iyi de birkaç ay sonra pişman olmayın. Akşam turları için kullanacağınıza göre dağ bisikleti almak hata olur. Bunun yerine şehir bisikleti/hibrit bisiklet tercih edebilirsiniz. Kron marka seçimi için iyi. Düşük bütçe için yerli marka ya da yerli üretimden yanayım. Bu nedenle Sedona, Carraro, Kron, Whistle markaları tercih edilebilir. Salcano da son dönemde atılım yaptı, eski olumsuz imajı kaybolmaya başladı.
    Bütçenizi 600-800 arasına çektikten sonra bir tur bisikleti alabilirsiniz..

16. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Abi ilk başta bütçeni arttırmaya bak. Ben yemiyorum içmiyorum para biriktiriyorum bütçem 1000TL di 1500TL oldu şimdi. Gittikçe de arttıracağım. Sen de arttır. Bana kalsa Sedona 711 al. Başlangıç için iyi ve konforlu bir bisiklet. Sürdüm ama uzun değil tabi. :D 711 lere bak derim. Çok yüksek gelirse de Sedona Borla. :)

17. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Sıkıntılı bir dönemdeyim ve bu nedenle bütçemi zorluyorum fakat rakamları yükseltemiyorum :(. Bugün-yarın bir model belirleyip kapora bırakacağım ve 29 'unda satın alacağım.

Şehir bisikletleri iyi hoş ama nedense görüntülerine ısınamıyorum, eski model gibi geliyor. Ama dağ bisikletleri hep bir sportif görüntü içerisinde. hani almışkende içime sinsin istiyorum.

kafam karıştı iyice...