Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç için 711-D??

Konu, 'Sedona' kısmında mcgrey tarafından paylaşıldı.

1. mcgrey

mcgrey Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım :)

Bu h.sonu yeni bir bisiklet almaya karar verdim (çoğunlukla yolda ama arasıra da engebeli arazilerde sürmeyi düşünüyorum). İlk başta Salcano insomnia modelini düşünüyordum sonra ilerde modifikasyon yapabilirim diye düşününce maddi imkanımı 711`e göre ayarladım. Yalnız ekipmanlar açısından açıkçası çok fazla bilgim yok. İnternette araştırdığım kadarıyla idare edecek eklipmanlardan oluşuyor yalnız 711`lerde aynakolunda problem varmış. Sizler böyle bir problem yaşadınız mı? ve 711-D`yi önerir misiniz¿
    Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler

2. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    mekanik disk frene sahip modeli önermem. 2007 sd 711'i bolca sürme imkanım oldu(kız arkadaşımın bisikleti) 2008 modelini bilmesem de 2007 hakkinda çok olumlu düşüncelere sahibim. komponentleri düşük seviye fakat kadrosu ileride geliştirilmeye çok açık güzel bir kadro diyebilirim veya bana nedense oyle geliyor. sd 761 bisikletimin kadrosundan daha çok sevdim 711'inkini.

3. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Böyle bir problem yok. Eğer yaşayan arkadaşlar bana/bize ulaşırsa sevinirim.

4. sone_style

sone_style Kıdemli Üye

Seviye:
    mekanik disk frenli modeli neden tercih etmiyorsunuz?

5. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:

mekanik disk fren sistemini, disk fren sitemi olarak görmüyorlar ondan.. :)
    madem mekanik olcak o zaman V fren olsun diyorlar.. valla bende onların yalancısıyım.. :D

6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    mekanik disk fren konusunda forumda çok yazi çizi var, araştirma yapip bakabilirsiniz. hatta çok güzel bir konu vardi detayiyla tüm fren sistemlerinin karşilaştirildiği, benim sahip olduğumdan çok daha fazla bilgi ve tecrübeye sahip arkadaşlar detaylica anlatti pek çok kere.

özetlemek gerekirse, v frene göre ağır, daha pahalı, bunun yanında tek artısı ıslak havalarda bir miktar iyi tutuş. onun dışında frenleme konusunda mekanik disk frenlerin çoğu ve v fren arasinda pek fark olmadiği söylenmekte. ayrica v-fren daha kolay bakimli arizaya daha az yatkin bir mekanizma bunu da eklemek lazim. yani gerekiyorsa hidrolik disk yoksa güzel v-frenler genellikle tavsiye ediliyor, tabi herkes kendi kararini verecek kendi özel koşullari beğeni ve isteklerine göre.

mavihan bunu beğendi.
  7. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende Mekanİk Dİsk Alacaktim Hem Fazla Agirlik Oldugunu Hemde Kullaniminin Verİmİsİz Oldugunu Ögrendİm Sana Da Tavsİye Etmem KardeŞİm Aradakİ Fİyat Farkina Daha Farkli Şeyler Yaparsin ...kolay Gelsİn...

8. sone_style

sone_style Kıdemli Üye

Seviye:
    peki ya 751 D ? üstündeki disk takımı aynımı acaba ? yada 711 alıp disk frenlerini avid b 7 ile deiştirtsem ?

9. mcgrey

mcgrey Aktif Üye

Seviye:
    711v modelinde arkadaşlar ayna kolda 3. arka aktarıcıda 8. vitesteyken zincirden cıırr cırrr diye (sanki zincir ön aktarıcıya ara sıra sürtünüyor gibi) daha iyi anlatamazdım herhalde) ses geliyor. Bu olağan birşey mi yoksa problem mi?

10. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    bende birşey sorucam.711 V siyah kadro olarak yokmu?

11. mcgrey

mcgrey Aktif Üye

Seviye:

siyah kadro var ama belki belli kadro boyutlarında siyah renk seçeneği olabilir.