Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başlangıç Downhill/freeride bisikleti önerisi

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Berk Aslan tarafından paylaşıldı.

1. Berk Aslan

Berk Aslan Yeni Üye

Merhaba sayın bisiklet severler
    İstanbulda yaşıyorum üniversite öğrencisiyim. Çekmeköyde oturuyorum eski bisikletim ile sürekli Çekmeköy ormanlarına girer asfaltlı dik yokuşlardan inerdim, amacım zaten severek yaptığım şeyi profesyonelleştirmek. 750-850 arasında bir bütçem var. Daha önceden hiç profesyonel bisikletim olmadı haliyle hangi markanın hangi modeli iyidir bilmiyorum sizden ricam bütçeme uygun bir markanın modelini önermeniz.
    İlk DH bisikletim olacağından bisiklete alışana kadar aynı zamanda kask eldiven dizlik gibi koruyucu ekipmanları alana kadar araziye girmeyeceğim.
    (araziye ulaşmam için asfalt üzerinde fazlasıyla yol yapmam gerekiyor yeri geldiğinde tepe tırmanışı yeri geldiğinde düzlük yeri geldiğinde dik bir yokuştan inmem gerekecek)
    önerilerinizi bekliyorum
    iyi geceler :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ocak 2014
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Downhill hakinda neler biliyorsun bilmiyorum ama bir DH bisikleti ile 1. tepe tirmanisi yapamasin, 2. 750-850TL arasi bir DH bisikleti alamasin. Bir DH bisikleti icin en az 5000TL ve üzeri düsünmen gerekiyor. Buda en düsük ve baslangic bir DH bisikleti olur.

Murat B. bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ocak 2014
  3. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Murat abinin aksine srnin yapacagin downhill in oyle asiri dayanıklı bisikletlerle yapilcagini zannetmiyorun.Geotech bomber in işini göreceğini dusunuyorum

4. Berk Aslan

Berk Aslan Yeni Üye

MTB olur mu desem, mtb ile dh aynı şey değil, en görünür özellikleri maşalarının açısı ve uzunluğu farklı yani olmaz. Peki freeride başlangıç bütçesi nedir acaba ?

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Fatih geotech bomber denilen bisiklet 1. DH degil sadece enduro cakmasi ve arka amortisöre ve kadroya güvenilip araziye cikilmaz. O bisiklet sadece iyi bir CC ED görüntüsüne sahip, yoksa ucuz cift amortisörlü bisikletlerden baska bir faki yok. Ona verecegi parayi gitsin hardtail alsin daha iyi ve güvenilir olur.

Bak MTB demek dag bisikleti demektir ve hepsi MTB'dir. Yalniz Mtb'ler Hardtail ve fully diye ayrilir.... Hardtail arka amortisörü olmayana denir ve fully cift amortisörlülere denir, Fullyler ise CC, ED, FR ve DH diye ayrilir.
    DH'nin sadece Masalari uzun degil ayni zamanda geometrisi de degisiktir ve oturus posisyonu baskadir. Sen sadece orman yollarinda süreceksen sana Hardtail yeterlidir.
    Kusura bakma ama fully'lerin hangisi olursa olsun 4500TL'yi gözden cikarman gerekiyor, dedigim gibi oda sadece alt/orta seviye bir bisiklet olur.

Desert eagle ve Soner Közen bunu beğendi.
  6. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hardtail bisikletler ile downhill parklarında sürüş yapanlar var tabi ona uygun maşalar ile. O bütçeye bu tarz bir bisiklet gerçekten zor olur. Ama orta seviye bir hardtail mtb yi kıracak zorlukta bir araziden bahsettiğini de sanmıyorum.

7. Berk Aslan

Berk Aslan Yeni Üye

Arazi 3. Köprünün anadolu ayağı yani çekmekoy ormanları veya aydos ormanı parkurun olacak . Cekmeköy ormanında bisiklet parcalayacak kadar zıplamam. 1-2 metreden atlayıp zıplama dışında ormanda seri ilerlemenin dışında ek bir beklentim yok zaten.
    S'twin rockrider 5.3 nasıldır peki ?