Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başka bisikletçiye gitmem abi!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sokol yeşil tarafından paylaşıldı.

1. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde bisikletimin vites kolunda problem yaşadım ve bisikletçiye götürdüm ama gördüm ki gittiğim yer işinde pek iyi değil.. Hala bisikletimi güvenilir ellere teslim edebileceğim bir bisikletçi arıyorm mutlaka herkesin karşısına bisikletten iyi anlarım diyen 1 2 kasap çıkmıştır Benimde 3 gün önce çıktı:)

Güvendiğimiz yerleri yazalım da kasaplarla karşılaşma ihtimalimiz azalsın dimi:) Ben daha arayıştayım nereleri tavsiye edersiniz benim için.. İstanbul sultangazide oturuyorum ama avrupa yakasında heryere gidebilirim..

2. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    anadolu yakasında kucukyalıda oturuyorum.tandem bısıklet gurkanı tavsıye ederım bu bolgedekı arkadaslarıma.

Mert SÜREN ve sokol yeşil bunu beğendi.
  3. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:
    Sirkecideki bisiklet tamircileri güvenilir midir yarın oraya gitmeyi düşünüyorum.. Bi pasajın alt katında biyer vardı sadece bir kere gittim o da bisikleti aldıktan 15 gün sonraydı.. Yarın açıkmıdır onuda bilmiyorm

4. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    altın kapı han var sirkecide .. iş bankasının yanında kalıyor .. onun alt katında bir bisikletçi var .. işinin hakkını veriyor ..

fatih çarşamba'da dadaş bisiklet var .. bianchi servisi .. ben oraya götürüyorum bisikletimi gayet memnunum tavsiye de ederim ..

sokol yeşil bunu beğendi.
  5. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:
    Yarın dadaş bisikletin ilk müşterisi ben olucam:) İnşallah bende memnun kalırımda bi daha hep oraya giderim.. Geldikten sonra görüşlerimi burda paylaşırım başka arkadaşlara faydam olur inşallah..

6. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Ben de yakın çevrem için görüşlerimi açıklayayım.Adana'da İbrahim Usta'nın üzerine mekanik yoktur.Eskiden aktif olan Kadir Usta da iyiydi.Mersin'de de Antmen'in yeni servisi fena değil.Üst seviye bisikletler için yeterli olamayabilir ,yine de iyi niyetli bir ustaları var.Ama yine Mersin'de 2 kere gitme hatasında bulunduğum Baymekanik'ten uzak durun diyorum.

Ali_Rıza bunu beğendi.
  7. serisonu

serisonu Forum Bağımlısı

Seviye:

alibeyköy mısırın orada şen bisiklet var. bülent şen. mezarlığın karşısında kalıyor. oraya gitmeni tavsiye ederim. ilgili ve bilgili bir bisikletçi. selam söylersen her türlü yardımcı olacaktır. ;)

8. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:
    Sen Sultangazidensin dimi Atilla abilerle boğaz geçişinde sende vardın.. Hatta dönüşte birlikte eyüpe kadar gidicektik ama benim vites sorunlu olduğu için geride kalmıştım size gidin demiştim.. Beni hatırladın sanırım;) Volkan da bana şen bisikleti tavsiye etmişti:)

9. F.Ertuğrul Aydın

F.Ertuğrul Aydın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    adapazarındaki bisikletçilerde işini düzgün yapmıyorlar 1 saatlik işi var bisikletin 2 gün sonra gel diyor ben bisikleti bırakmak istemiyorum o yüzden :(

10. serisonu

serisonu Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet benim. sultangazide değilde gop meydanda oturuyorum. bisikletle ilgili herhangi bir sorunun varsa bülent abiye uğramanı tavsiye ederim. ;)

Üye Adı ve sokol yeşil bunu beğendi.
  11. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:
    Adını veririm Bülent abiye bi güzellik yapar artık;)

12. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:

Az önce alibeyköydeki şen bisikletten geldim arkadaşlar.. Baran kardeşim adını verdim fiyat ikiye katlandı nasıl iş anlamadm;) Şaka bi yana bisikletten iyi anlayan birine gitmek gerçekten çok farkediyor bulent abi leb demeden leblebiyi anlıyor:) Bi de çok güler yüzlü bir insan herkese tavsiye ederim. Yani ;

Başka Bisikletçiye Gitmem Abi ! :)

13. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar kendinizi bisiklet konusunda yetiştirin ve evde lazım olacak alet edevatlardan alın bunlar çok para değil.

Ben kendimden iyi usta tanımam.:D

Foruma bakarsanız bazı gençler evlerinde sıfırdan bisiklet topluyorlar ve tam bakım yapıyorlar.

14. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    gerçekten iyi usta bulmak büyük sorun 3 farklı yere götürdüm arka tekeri akord için daha yola sokamadılar .
    en sonunda inat edip alacağım sehpasını falan kendim yapacağım.
    ufak yerde yaşamanın bu tür sıkıntıları oluyor malesef.

15. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sehpa almana gerek güzel kardeşim. Eski bir bisikletin ön maşasını yukarı doğru bir yere sabitleyin. Sonra jant taktığınız zaman fa-sol hareketini görebilmeniz için tam jantın yanına 5-10 cm tel bağlayın. Jant takılınca bu telin ucunu janta değecek gibi 5 mm yakınına kadar yaklaştırın.

Zaten tellerin ucu vidalı bir akort anahtarı 2-3 lira.....Yamuk tarafın tel vidalarını bir tur sıkın sıkı olanları salın. Zaten kenarda bulunan tel size hatanızı gösterecektir. Çıkma bir jantta biraz deneme yapın bir kaç ay sonra usta olursunuz....

Cem Kılınç bunu beğendi.
  16. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    Bostancıda cadde bisiklet muhammet usta hem işinin ehli hemde enkısa sürede tamir.

17. Sercan KOCA

Sercan KOCA Aktif Üye

Seviye:
    alibeyköydeyim bende ilk olarak şansa şen bisiklet bülente gittim. diğer arkadaşların dediği gibi güler yüzlü bisikletten anlayan bir arkadaş fiyatlarıda makul geldi. bide pazarlık yapabilsek 10 numara.bundan sonra sanırım bende sürekli bülente gidicem.

18. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşla gittim ben de memnun kaldım. Lastik alacağım, bir kaç şey derken 150 lira tutacak ortalama. Valla adam iyi ilgileniyor. Direkt oraya gitmek aklıma geldi. İşini iyi yapan kişiler kazansın.

19. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    cadde bisiklete gidiyorum ben de, sorun yaşamadım. ilgililer de..

20. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen katılıyorum. Gürkan Abi'yi bulabilirsin. Sadece satıcı değil, aynı zamanda da bisiklet kullanan bir bisikletçidir. Kafasına yatmayan malzemeyi/ekipmanı satmaz. Bisiklet sektöründe ürün satışı ile satış sonrası hizmeti bir arada sunan bir firmadır. Tavsiye olunur ;)

Üye Adı bunu beğendi.