Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

başka bir anket

Konu, 'Triathlon' kısmında bikernomad tarafından paylaşıldı.

1. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    -Kaç triatlet bütün yıl boyunca antreman yapabiliyor?
    -Bisiklet-Koşu ve yüzmenin hepsini birden.
    -Herkes eteğindekileri döksün bakalım.

2. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    havuz bulunca yapmaya çalışıyorum ,hafta bir gibi,yüzmeyi unutmuyorum bu sayede,bisiklet için okadar soğuk ve rüzgar oluyorki kışın ,yokuş aşağı bazen bisikleti salınca 10km bulamıyor hatta bazen yokuş aşağı ayağa kalkıp bisikleti ilerletmye çalışıyorum yoksa duruyor,koşuda sorun yok her yer parkur -25 ten +45 dereceye kadar koşuyorum sorun yok.dahası var paylaşırız..... birde yol bisikleti yapıcak yol yok ,dağ bisikleti ile.tabi hiçbirinde size tempo verecek ,mücadeleye girecek ve gelişmeyi sağlıyacak partner yok.nasıl iyi dimi şartlar...

Nicotine34 bunu beğendi.
  3. serhat1923

serhat1923 Üye

Seviye:
    ben hiç triatlon koşmamış ama bu sporu çok seven ve ilk fırsatta başlamak isteyen bir kişi olarak cevap vereyim.

mesleğim postacılık, işten fırsat bulduğum ve aşırı yorgun olmadığım her zaman spor yapmak istiyorum.

yüzme antremanı mayıs 15 - eylül 25 arası haftada 2 gün

bisiklet antremanı yapamıyorum, çünkü istanbulda bisikletim yok, sadece yazlıkta bisiklete binebiliyorum. istanbulda bisiklet almak istiyorum ama bisiklet sürecek yer de pek yok.

koşu antremanı haftada iki gün yapıyorum ancak menisküs dejenerasyonu yaşadığım için son 3 aydır antreman yapamıyorum.

eğer imkanım olur da küçük bir şehre-kasabaya yerleşirsem bisiklet sporuna başlamak istiyorum.

4. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben 10 kasımdan beri ortalam haftada 12-13 antreman yapıyorum
    4 koşu(1drill-jog-2tempo-1kros şeklinde) 2 bisiklet 1 bisiklet koşu 6 yüzme yapıyorum...
    sadece havanın karlı ve çok soğuk olduğu zamanlarda koşuda tempo yerine jog attım, bisiklete çıkamadığımda da evde trainer a bindim, antreman tesis imkanım iyi, buralarda da iyi bisiklete biniliyor, okulum da bu dönem rahat olduğundan antremanlarımı kesintisiz yapıyorum, ayrıca bu off-season da oldukça iyi antreman yarışları imkanı buldum, kros-yarımaraton-masteryüzme-mtb vs...
    umarım herkesin sezon dışı antremanları iyi geçmiştir...
    sezonda görüşmek üzere :)

5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Duygun programın efsaneymiş :) Triatlon Şampiyonu kolay olunmuyor tabi :)

6. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    jel tedarikçimin de antremanlarda ve yarışlarımda katkısı var tabii :)

7. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    İşte,sorun da çözüm de aynı yerde.Antreman sayısı ve imkanları.Peki fedrasyon ne işe yarar.yarışnamdan yarışmaya klüblere fax göndermenin dışında.Bu sporu geliştirecek,sporcuları yönlendirecek,yeni sporcular kazandıracak,klüplere imkan sağlayacak ne yapıyor?
    Ben söyleyeyim.Hiçbirşey!.Benim takımım dağıtılırken kıllarını bile kıpırdatmadılar.Bisikletler bir hurda deposunda çürüyor.3 yıllık çaba heba oldu.Bu yıl egirdir triatlonunda bir tek federasyon yöneticisi ve idarecini bile mekanımda görmek istemiyorum.Şimdiden ilan ederim.Sporculara elbette kapımız sonuna kadar açık.