Basından Küçük Bir Haber

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@kayhan

Aynı değerlendirme tablosu içerisinde Forumda yapılan bir kaç ankaeti arayıp bulursanız da insanların hangi markaları değerlendirdiğini görürsünüz... İnsanlar iyi olanı tabiki en tepeye çıkarır çünkü iyi mal iyi puan alır...Ben Specialized en iyi demedim ki zaten hala bunu hazmedemediniz gitti... O listedeki bütün bisikletler 5 yıldız almışken ben verdiğim Most Popular ise alışveriş sırasında en çok tercih edileni insanların alma aşamasında en çok tercih ettiklerini gösteriyor demeye çalışıyorum bende ve insanların alım tercihleri arasında farklı firmalarda var... Ve o listede artık adını söyelemeyeceğim firmanın ürünleri 4 ve üstü yıldız alan tek firma...

Hiç bir listeye bizim yada benim şeklinde yazı yazmadığımı sanırım 3. kez yazıyorum foruma...

Algılamanız gibi gözleriniz de bozuk galiba hala ne dediğimi anlamak yerine bana cevap verip üste çıkmaya çalışıyorsunuz...

Bir önceki post da yazdığımı tekrarlayarak yazımı bitiriyorum gene

Konunun başından şunu söylemeye çalışıyorum adı geçen yayın organındaki makalede yapılan sıralama tamamen yönlendirme ile yapılmış, Türkiyede ki diğer distribütörlerin getirdiği kaliteli markalar yazılmamış bariz bir şekilde reklam yapılmaktadır. Bu da insanları sizin de söylediğiniz ekonomik sınıfları da içine kapsayan bir alana değil reklamı yapanın istediği markaya götürmektedir diyorum... İNSANLAR GERÇEKLERİ BİRAZ GÖRSÜN DİYORUM....

İnsanlar üstünde 2000km SOnra bitecek XT rubleye göre değil onlara uzun yıllar hizmet edecek olan bisikletin ana parçası kadroya göre seçim yapsınlar diyorum...

ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAYAMAYANA DAVUL ZURNA AZ DİYORUM...

İyi forumlar...

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bence bu tartışmaya bir son vermek gerekiyor. Eskiden bilinçsiz bisiklet kullanıcıları vardı. Şimdi ise insanlar neyin iyi neyin iyi olmadığını çok iyi biliyor. Bilinçli bir kullanıcı kitlesi oluşuyor.

İyi pedallar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Çağrı
benim gözlerim bozuk değil ;
işte burada specialized türkiyede bir numara diyorsunuz. bizim diyerek atıfta bulunduğunuz listede specialized türkiye sıralamasında birinci olarak gösterilmiş.

Not 1 "Popular" ın anlamı için rate'in anlamına baktığım sözlüğü size öneriyorum

Not 2 size laf yetiştirmiyorum özgür bir ortamda düşüncelerimi ifade ediyorum.

Not 3 "gözlerinizmi bozuk" "laf yetiştiriyorsun" gibi ifadelerden kaçınmak görgü gereğidir. Örneğin "yeterince dikkat etmemişsiniz" diyebilirsiniz. laf yetiştirmek için kibar bir seçenek bulamadım

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@kayhan

O zaman yeterince dikkat etmemişsiniz diye değiştireyim çünkü gerçekten normalde kaba bir insan değilim tanıyanlar bilir... Laf yetiştirmek yerine de karşılık vermek desek daha uygun olacaktır sanırım... O konuda kusara bakmayın...

Popular ve rate için sözlük anlamları ile kullanılan anlamlar arasında farklar vardır... Tıpkı f..k kelimesinin birden çok anlama geldiği gibi...

Bir listeye benim yada bizim demediğimin altını 4.kez çiziyorum... Sizin atıf yaptığınız yazıdaki biz ifadesi ise insanların kendilerini 3.şahıs zamiri ile ifade etmesinden başka bişey değildir...

Son olarak tekrardan aynı post u buraya kopy paste ediyorum ve yazımı bitiriyorum...

İnsanlar nasılsa binmez değil çocuklarına kalitesizi bisikletler alıyor sonra çocuk bisiklete BİNEMEDİĞİ için kenara atınca " Bak nasılsa binmeyeğini biliyodum iyiki pahalı bişey almamışız boşa para harcıyacaktık" deyip kendilerini avutuyorlar... Tabi bu gelenek aileden çocuğa ondan ona geçip öylece gidiyor... Ve bunu yapan cebinde bin küsür liralık telefonla gezen, şehir içinde jip kullanan insanlar...Bu insanlar böyle davrandıkça keliteli bisiklet kullanmayı alışkanlık haline getirmedikçe siz, ben yada Bisiklet forum ne yaparsak yapalım bisiklet dünyasında istediğimiz o büyük adımı atamayacağız, bisiklet ufak grupların arazı olmaktan çıkamayacak....

Konunun başından şunu söylemeye çalışıyorum adı geçen yayın organındaki makalede yapılan sıralama tamamen yönlendirme ile yapılmış, Türkiyede ki diğer distribütörlerin getirdiği kaliteli markalar yazılmamış bariz bir şekilde reklam yapılmaktadır. Bu da insanları sizin de söylediğiniz ekonomik sınıfları da içine kapsayan bir alana değil reklamı yapanın istediği markaya götürmektedir diyorum... İNSANLAR GERÇEKLERİ BİRAZ GÖRSÜN DİYORUM....

İnsanlar üstünde 2000km SOnra bitecek XT rubleye göre değil onlara uzun yıllar hizmet edecek olan bisikletin ana parçası kadroya göre seçim yapsınlar diyorum...

ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAYAMAYANA DAVUL ZURNA AZ DİYORUM...

İyi forumlar diliyorum...

Kayhan beyin isterse cevap verebilmesi için konu bu gece yarısına kadar açık kalacak sonra kapatılacaktır...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cevap vermemi gerektirecek bir durum yok. medenice tartışıyoruz. konu hakkında fikir bildirerek katkıda bulunan herkese ben teşekkür ederim. umarım bu tip tartışmalarımız bisikletin gelişimine katkıda bulunur.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@kayhan

İnş dediğiniz gibi olur...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.