Basınçlı su şisesi ile bisiklet temizliği

BF Okuru

Üye
Tepki
2
tekzenden bugün aldım 11 tl küsür bişeydi,rubleyi ve zincirdeki kalıntıları temizledim sonrada bisikleti köpürttüm sonrada duruladım,aşırı bir köpük vermiyor köpüklü tanzikli su
https://i.hizliresim.com/KZ7z33.jpg
komple bisikletin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum bir dahakine bisikletin komple resimin atarım

Scudo

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Bende aynı pompadan var. Kendim biraz modifiye edip yeterince köpük yapar duruma getirdim. Vakit olunca bir ara görüntüleri eklerim buraya. Bisiklet temizliğinde baya işe yarıyor.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ben direk hortumla dalıyorum. :D

• Beğen
Tepkiler: Berke

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Başlığı değiştirdim. Sanalpazar sitesinde erdem boya diye bir satıcı var ondan basınçlı pompalarda kullanılan nozul uçlarından aldım. Başlıktaki sarı kısmı söktüm, içine bulaşık süngerinin yeşil kısmından bir kaç kat doldurdum. Katları deneme yanılma yoluyla istediğiniz kıvama gelene kadar arttırıyorsunuz. Tayzik sağlayan nozul ucuda kenarlarında hiç boşluk kalmayacak şekilde 3-4 kat patex yapıştırıcı ile uca yapıştırdım.

Benim gibi akacak kıvamda ama köpüğü gösterecek kadar etkili istiyorsanız yeşil süngeri iki kat koymanız yeterli. Aynı pompayla duruladığım için çok yoğun köpük yapınca sürekli pompayı doldurmanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bahçe hortumu ile fıskiyeleyerek yıkıyorum ne hortum gibi direk su atıyor ne de kompresor gibi basınçlı verip zarara sebep oluyor...

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Hayır. Çıkarttığınız sarı metal kısmın bulunduğu araya koyacaksınız ve üzerine nozul kafasını yapıştıracaksınız. Başlığın ucu çevirerek sökülüyor. onu komple söktüğünüzde zaten ne demek istediğimi daha net göreceksiniz.

Bir de yazmayı unutmuşum şişenin başlığına bağlı olan iki boru vardır şişenin içinde. Siyah olan hava pompalamaya şeffaf olan suyu tahiye etmeye yarıyor. Şeffaf olanı üst kısma yakın olacak şekilde iki yerden iğne ile delmeniz gerek. Aksi halde hava karışımı olmadığı için köpük olmuyor ya da çok az oluyor.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Güzel birşeye benziyor alınabilir. Ben genelde bulaşık süngerini, eski diş fırçasını ve bulaşık deterjanı ve duş jeli ile yaptığım karışımı alıp uğraşa uğraşa temizliyorum. Aslında hiçbir şikayetim yok. Bisikletimi yıkamayı temizlemeyi seviyorum. Nedense içimi bir huzur kaplıyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ömer karan
önce bu ürünle videodaki gibi yapıp ardından yaptığınız işlemleri yaparsanız hem daha az uğraşırsınız hemde çok güzel olur

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Ben elbise fırçası ve bulaşık deterjanı ile dalıyorum. Tertemiz oluyor sonra bir de güzelce yağlayıp siliyorum. misler gibi oluyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Taha Güngör
su ulaşamadığınız heryere ulaşıyor fark burda pedal araları ve dişli aksamın kolay ulaşılmayan yerleri var

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
@alper Ku

Muhakkak ulaşıyor ama şöyle bir problem var ben mtb kullanıcısıyım dağa taşa girdiğimde yağlı aksama değen her toz zerresi yapışıyor.O şişe ile sittin sene temizlenmez . Muhakkak basınçlı su da etkili bir çözüm ama yağda ve kirli yağda bir işe yaramaz .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Taha Güngör

işe yaramaz mı mtb ile çamurdan çıkmıyorum aldığım günden beri zincir temizlemedim (eylülde aldım)ve kolayca tüm pisliği kalıntıyı attı,attırıcım rezi durumdaydı 0 gibi oldu.tabi içinde temizleyici maddeler var cif koydum

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@alper Ku

Aslında bu oto yıkamalarda köpük sıkan sistemler yapıyorlar. O tarz bir şey de gayet kullanışlı olabilir. Sizin almış olduğunuz bu basınçlı su şişesinden alabilirim bende aklıma yatmadı değil. Paylaşım için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Tam aradığım alet paylaştığınız için teşekkürler. Bugün Tekzen yolu gözüktü umarım vardır burda.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Ben de geçtiğimiz haftasonu Bauhaus'tan benzer bir ürün aldım.
İlaçlama için dedi satıcı, 5lt hazneli ve hortumlu bir kafası var.

Bisiklet sürüşünün hemen sonrasında kolaylıkla çamurdan arındırıyor.
İşlemi ormanda aracımın yanında yaptığım için deterjan koymayı düşünmedim.

http://images.gittigidiyor.com/6243/Veta-VT5B-5-Lt-Mekanik-Ilaclama-Pompasi__62432518_0.jpg

Deniz Kaldırımcı

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
Deniz KALDIRIMCI
Bisiklet
Diğer
Basınçlı su şişesine alternatif olacak bir yöntem, direkt banyoda bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı yardımıyla yıkıyorum sonuç mükemmel oluyor. Herkese tavsiye ederim :p
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1609814_10203121504987380_2118582257_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/149338_10203121495627146_527725396_n.jpg