Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başımız Sağolsun Arkadaslar:(

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında OrionForEver tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Asıl yapılması gereken sey insanların trafikde bizlerin oldugunu ogrenmesini saglayacak bilincin oluşturulmasıdır...

Bu konuda hepimiz bir kere daha dusunup ne yapılması gerektigi konusunda ortak bir fikir birligine varmalıyız.

Arkadaşımıza Allah'dan Rahmet, geri kalan dostlarına ve ailesine sabır diliyorum.

Umarım bu terorde son bulur...

Ankara'da Çağatay Avşar'ın feci sonu
    Ankara'da antrenman yapan lisanlı bisiklet sporcusu Çağatay Avşar, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. 17 Haziran 2010 / 13:27
    Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı Çevreyolu Çetin İşletmeleri Şantiyesi'nin bulunduğu bölgede Sincan yönüne sabah saatlerinde antrenman amaçlı bisiklet süren ve lisanslı bisiklet sporcusu olduğu öğrenilen Çağatay Avşar'a (40), plakası tespit edilemeyen bir araç çarptı.

Metrelerce aracın altında sürüklenen Avşar yol kenarına savrulurken, kazaya neden olan sürücü ise aracıyla olay yerinden kaçtı. Yoldan geçen sürücüler, yol kenarında bir kişinin hareketsiz halde yattığını görerek durumu polis ekiplerine bildirdi.

Polis ekiplerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen Avşar hayatını kaybederken, parçalanmış bisikleti ekip otosuna konuldu.

Olay yerine gelen Avşar'ın yakınları olayın şokunu üzerinden atamazken, sporcunun cesedi yapılan incelemenin ardından Gölbaşı Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Özel bir firmada maden mühendisi olarak çalışan ve uluslararası turnuvalarda birçok başarıya imza attığı öğrenilen Çağatay Avşar'ın, her gün otobanda antrenman amaçlı bisiklet sürdüğü tespit edildi. Lisanslı bisiklet sporcusu olan Avşar'a çarptıktan sonra kaçan sürücünün bulunması için polis ekipleri çalışma başlattı.

http://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=66982

2. jamaen

jamaen Yeni Üye

Seviye:
    Artık böyle haberler duydukça bisiklete binmeye bile korkar olduk.Durup hastaneye götürse belki de yaşıyor olacaktı Çağatay abimiz.Ama ne desek boş.Herkesin başı sağolsun.Çarpıp kaçan mahluk da Allah'ından bulsun.

3. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Mehmet Boran bunu beğendi.
  4. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnsanların yarısından çoğu vurdumduymaz hatta ve hatta zalim oldukları için kendilerinden başkalarını düşünmezler,yaptıkları hızla çektikleri modifiye ile kendilerini tatmin ederler.. sonuç ne? ölüm,yara,bere,kopuk bi kol.. polis her ne kadar tedbirde alsa cezada yazsa insanoğlu akıllanmıyor işte,ne bisikletçiler,içlerindeki masum kalp ile hayatını kaybeden insanlar oldu bu kansızlar yüzünden.. Kaçsın,içindeki vicdan mahkemesinden geçebilecekmi acaba? veya ALLAH'tan kaçabilecek mi???

5. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Allah Rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

Çok üzüldüm :(

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. TÜRKER ÜNAL

TÜRKER ÜNAL Kıdemli Üye

Adı:
    TÜRKER ÜNAL
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    :boese157: :mad: Allah Rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

8. emin uçar

emin uçar çaça

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Allah Rahmet Eylesİn .Çok ÜzÜldÜm.kederlİ Aİlesİne ALLAH Sabirlar Versİn.maalesef Çevremİzde BÖyle Maklukatlar Katİller Var .lanet Olsun Bu Ve Bunun Gİbİ Maklukatlara.

9. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadan gelen arabaya zaten yolun sağından giden bizlerin yapacak tek şey var bisiklete araç trafiğinde binmemek. Bisiklet yolu problemi çözmek de maalesef bisikletlinin değil, bisikletsizin elinde.

Korkunun iyi bir şey olmadığını biliyorum fakat ben de geçtiğimiz pazar, bisiklet bayramından dönüşte Barbaros yokuşu tırmanışı sonunda bir araba sol bacağımdan çarptı. Gerek arabanın hafif çarpması, gerekse küçük olmasından dolayı ben de şanslıydım. (ki çarptıktan sonra durdu, sağlığımın iyi olup olmadığını sordu)

Söz konusu kaza bile olsa, özellikle tek başına sürerken dezavantajlı durumumuzun gözardı edilmesi çok üzücü..

Bu mübarek gecede kendisine rahmet, yakınlarına sabır, biz bisikletlilere de daha iyi şartlarda bisiklet kullanmayı diliyorum.

Amin

Burak Coskun bunu beğendi.
  10. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vurup kaçmak ne demek? Bu düşüncesiz insanında ailesinden bir kişi kim vurduya gider insallah. Bunu hakketmek için yapabileceğinin en iyisini yaptı. Verdiği acının farkında olmayan bu o.ç. nin mekanı cehennem olsun. Tüm meddualarda hakkıdır.

Trafikte sinirlenmemek adına herseyi yaparım. Fakat ehliyeti olan biri olarak trafik derslerinde bisiklet ile ilgli birkelime duymadım. Sınavlarda bir soru dahi sorulduğunu bilmiyorum.

Bostancı sahilde yapacağım ilk anteremanımda yolda sürüş eğitimi veren bir direksiyon hocasına bu konuda ne bildiğini soracağım.

Tanımadığım ama yüreği benim gibi spor için .. dünya için arkadaşa yaşadığı kötü son için çok üzüldüm. Mekanı cennettir. Tüm kalbim ile inanıyorum.

Ailesine ve sevenlerine de sabır diliyorum.

11. çağlar kalaycıoğlu

çağlar kalaycıoğlu Üye

Adı:
    Çağlar
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    başımız sağolsun...:( bu spora gönül vermiş tüm arkadaşlarım için umarım bundan başka talihsizlik yaşamayız...Allah rahmet eylesin arkdaşımıza...

OrionForEver bunu beğendi.
  12. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    başımız sağolsun allah ailesine ve sevdiklerine sabırlar versin bisikletçinin kara günüdür!:mad:

13. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Kardeşimiz Çağatay için yarın bursa dan gemliğe saygı gezisi düzenleyeceğim. Katılmak isteyen arkadaşları beklerim. Ölümün önüne geçilmiyor ama ölümün geç gelmesini sağlamak elimizde yani yetkililerde. İnsan olmayan o cani Allah'tan belasını bulacaktır.

14. Can Özbek

Can Özbek Forum Demirbaşı

Seviye:
    hepimizin başı sağolsun gerçekten çok kötü bir durum... :(
    Allah ailesine sabır versin.

15. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hepimizin tekrar bası sağolsun, dun duydugum andan bu yana bir turlu kabullenemiyorum...

Sn Uzaktr dediklerinizi bir adım ileri goturmek adına bir kac tane fikir aklıma geldi.

1- Surucu kurslarına CM de dagıtılan bilgilendirme yazıları gibi yazıları bırakmak,
    2- Anadolu ve Avrupa yakasında surucu adaylarının oldugu alanlarda bisiklet kullanımını artırmak. Gerekirse bu konuda orada yasayan genclerin motivasyonu için calısmak.

ümran çoker ve çirkin bunu beğendi.
  16. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    cumartesi saat 19.00 caddebostan migros arkasında olacağım gelen dostlarla sessiz bir protesto sürüşü yapacağım

17. Banu Ak

Banu Ak Misafir

Allah ailesine sabırlar versin, çok üzücü bir olay.
    Her ölüm erkendir ama böyle yok yere , kendini bilmez birinin sebep olduğu masum bir canın gitmesine sebep olan bir olayda üzüntünün yanında öfke de oluyor ...Ama tek yapabileceğimiz şu aşamada Mekanının cennet olmasını dilemek ve bir daha böyle bir olayla kimsenin karşılaşmamasını ümit etmek :(

18. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    konunun devamı burada arkadaşlar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.