Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında theroadrunner tarafından paylaşıldı.

1. theroadrunner

theroadrunner Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba.
    Bendeniz haftada bir iki kez tura çıkabilen amatörüm (recrational rider).
    2-3 saatlik turlardan sonra, biraz da zorlamışsam, hafif baş ağrısı oluyor.
    Aynı durumu yaşayan varmı ? Varsa bu normalmi?

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba zorlamalar sonra bağağrısı olabilir.
    Tavsiyem sıvı alımınızı arttırın, bisiklet binmeden 1 saat önce hafif bir şeyler yiyin, bisiklet üzerindeyken 2. saatten sonra kuru üzüm kuru kayısı gibi bir şeyler atıştırın, bisiklet ve sonrasında gatorade gibi isotonic içecekler kullanın ve yine belirtiyorum sıvı alımınızı arttırın. Asprin kullanıyorsanız kullanmayın, aşırı yüklemelerden önce alınan aspirin (limon suyu vs) binişten sonra başağrısı yapabiliyor...

3. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Hakan arkadaşımıza katılıyorum. Sıvı alımı çok önemli. Çünkü vucut zorlamalarda normalden çok daha fazla su kaybı vermekte. Su vucudumuzun dengesini sağlayan önemli bir etmen. Çünkü sıvı kaybı öncelikle karaciğeri ve sonrasında beyinciği olumsuz etkiler. Karaciğere ve beyinciğe az sıvı gitmesi baş ağrısı yapabilir. Çok nadir de olsa bazen bende bu sıkıntıyla karşılaşıyorum.

theroadrunner bunu beğendi.
  4. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    peki rüzgarın bir etkisi olbalirmi bu bas agrısında. bugün bende biraz fazla rüzgarda kaldım ve basım agrısammı agrımasammı ikileminde gidip geliyor hala.sıvı alımını yapmam ragmen.

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Evet olur, hem de bal gibi olur :) Çözümü rüzgardan daha iyi korunmak özellikle başı...

6. theroadrunner

theroadrunner Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba , kesinlikle ( özellikle kışın veya karşıdan gelen kuvvetli rüzgarda) katılıyorum. Sinüzit olmasanız bile kısa süreli baş ağrısı olabiliyor. Yabancı bir bisiklet-forum sitesin de görmüştüm yoğun bir activiteden sonra , recovery (vücüdun kendine gelme dönemi) periyodu yaşanırken olabilir diyordu. Bol (mineral olarak zengin) sıvı alınmalı ve dinlenilmeli (uyku) "imiş".