baş ağrısı normal mi?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dün gece 15 km tur attım bisikletle.
eve gelip banyomu yaptım uyudum sonra. buraya kadar herşey normal.
ama sabah kalkınca başım ağrıyordu.
bu normal bişeymi ?

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Su tüketimi durumunuz nedir?Su kaybı geri konulmadığında baş ağrısı yapabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
heee. fazla su içmedim.. tmm ozaman su kaybındansa bidaha olmaz ozaman :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
su kaybı ile ilintili olabilir. yatmadan -spor yapsanız da yapmasanız da- yarım litre ila 1 litre arası su içilmesi güzel olur demişti doktor arkadaşlarım.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

serdar my

Üye
Tepki
17
Bisiklet
Carraro
Rüzgar çarpmış da olabilir.Ben her bindiğimde mutlaka baş ağrısı yapıyor.Kafamın saçsız olmasının da etkisi var sanırım :eek:

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Suyu ne zaman az tüketsem baş ağrısı yapıyor. Su kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, deneme yanılma yapın umarım sıkıntı çözülür...

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bunun denemesini yapmam :D

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Şimdi bir yorum yapıcam inşallah korktuğum başıma (başımıza) gelmez :)

Sportif faaliyetler esnasında ve sonrasında (tabiki kişilerin sağlıklı olduklarını varsayarak) baş ağrısı görülmesinin başlıca 2 sebebi su tüketiminin azlığı ve hipoglisemi, yani kandaki şekerin azalmasıdır.
Sürüş esnasında, sususzluk çekmeden, azar azar su içmeniz gereklidir. Susuzluk çektiğiniz anda su içerseniz bazen iş işten geçmiş olabilir.
Aç karnına veya harcayacağınız efor ile orantılı olacak şekilde beslenmezseniz, baş ağrısı görülme ihitmali vardır. Bunların yanında, bulanık görme, ışıkların aşırı parlak gelmesi vs.. daha fazla bir çok şey sayılabilir.
Özellikle uzun sürecek sürüşleriniz için enerji kaynağı olabilecek bir kaç besin ve yeterli miktarda su bulundurmanız önemlidir.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Recep AKGÜL

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
su eksikiği dışında ,ağır şartlarda çalısan kişiler yada biranda yüksek efor sarf eden sporcularda yaşanıyor bu durum.
birkaç sene vücut geliştirme yapmıştım,gaze gelip normalden ağır yük çalıştıgım zamanlarda baş ağrısı oluyordu.
7-8 yıl aradan sonra bisiklet aldım,kondisyonum yok,haftasonu yaklaşık 45 km yol yaptım,akşamına başım zonklamaya başladı.

eğer bol su içtim,eksiklik yok diyorsanız,haddinden fazla yüklenmişsiniz demektir bünyeye.