Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bartın-Cide-Kastamonu Bisiklet Turu(9-10 Nisan)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mahmut. tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merabalar, bisikleti sadece spor olarak görmeyen yaşam biçimi haline getiren bisiklet severler.Öncelikle benim tur planım biraz komikti onu belirteyim :D Turdan 1 hafta önce Konya-Antalya Turu için 3 günlük bir plan yaptım.Alternatif olarakta İstanbul-Çanakkale rotasının planlamasını yapmaya koyuldum. İki tur planlamasınıda gerçekleştirmeyi düşünüyodum.2 tur planlamasıda 3 günü kapsadığı için ve 1 iş günü izin alamadığım için 2 turda öylece askıya alındı. Ama gitmeiyim bi yerlere :D hiç bişey engel olmamalı. Amasra-Sinop rotasını düşünmeye başladım ve planlar,planlar. Yine bir sıkıntı Batı Karadeniz çok engebeli ve virajlı özelliklede İnebolu-Sinop arası.Olsun rota planlamasını yaptım 3 günlük tur ama kalan kalır hesabı birazda macera severlik yolun beni nereye götüreceğinin, ne kadar km yapacağımın pek önemi yoktu.Plan yapılı ama her daim de plan uygulanamıyor. Anı yaşamak Lazım :D.Ve uzun bilet arayışlarından sonra Amasyadan Zonguldakın Çaycuma ilçesine bilet buldum ve sabah 6 da Çaycumaya 11 Km uzaklıkta Bakacakkadı beldesinde buldum kendimi. Amasraya 73 km uzaktayım ve araçlar almıyor beni, Ve pedal vakti Turdan önce kötü insanlara ve kötü hareketlere karşı yine KLS(Körüm Lalım Sağırım)kuralımı düşündüm.
    Önce Çaycumaya pedallıyorum.Çaycumada 8:30 arabası ile Bartına gidiyoruz, 10 km dışarda otogar ve pedallamaya başladık dedim ya yalanmış:D asıldı şimdi başlıyor pedallama. IMG_4936.JPG
    Amasra için vede kahvaltı için pedallıyorum.Bartım Amsara yolu fazla engebeli bir yol değil bi kaç yerde eğim olsada zorlayıcı değil. IMG_4939.JPG
    Amasraya inip inmeme konusunda biraz tereddüt yaşadım çünkü iniş aşağı.Her inişin birde çıkışı var, olsun diyor ve aşağıya Amasraya iniyoruz.
    IMG_4946.JPG
    Yolunuz düşerse muhakkak inin derim.
    Kahvaltı planım vardı yapamadım, yemek yedim ve tırmanışa geçtim.Amasra artık geride yalnız bişeyler eksik:SU. Su almamışız yapcak bişey yok olan 0,3 lt idare etcez.
    Not:İlçeler dışında herhangi konaklıyacak yer ve petrol istasyonu yok.
    IMG_4957.JPG

Neyseki Çakrzşeyhler ilçesinden önce Konuklar köyüne vardım ve su takviyesi yaptım.Beni köyün çocukları karşıladı ve yine uğurlamayı onlar yaptı.Ve karadeniz yolları gerçekten can okuyan yollar.
    IMG_4999.JPG
    IMG_4997.JPG
    Gideros Koyu; muhteşem bir manzara çay içmeyi unutmayın ben içmedim ama.
    IMG_5005.JPG
    Ve Cidedeyim muazzam bir sahili var, ve orda murat abiyle tanıştım. Çok sıcak bir insan kendisi Uluslarasrası bisikletçi benimle ilgilendi kendisine çok teşekkür ederim.Konaklamamı Cidede yaptım.Yalnız gece plan değişikliğine gitmek zorunda kaldım.Çünkü 10 Nisanda müthiş bir yağış olucak ineboluda ve ineboluya(80 km ama ) varamama ihtimalim var.Rotamı Kastamonuya çevirmeye karar verdim ve sabah Murat abiyle rota üzernde biraz plan yaptık, görüşlerini aldım. 1 günde Kastamonuya(135 km) varacağımı sanmıyırdu.Ve yola koyuldum sabah saat 09:15 biraz geç kaldım ama olsun.
    IMG_5013.JPG
    Önümde Dağlı geçidi var.
    rakım 0 dan 975 oluyor. bir miktar tırmandım ve sonra levha :D Sonrası da var daha :D
    IMG_5049.JPG IMG_5013.JPG
    Ayının Çıkacağı tek yer, Dağlı Geçidi,
    levhayı kaçırdım ama :D (Ayılar kış uykusunda, yalnız kasktan korktuklarını söylemişti Murat abi ne kadar doğru bilemiyeceğim.)
    Dağlı geçidini tırmandık ve sonra iniş muhteşem bir iniş zaten araç geçmiyor.Müthiş bir yağışla beraber inişi gerçekleştirdim. IMG_5073.JPG

IMG_5094.JPG Bulutlar-köyler-ağaçar-doğa
    IMG_5129.JPG
    Yolculuğumun en keyifli noktası başlıyor burda. Doğa ile konuşmaya başlıyorum Ağlıya kadar.
    Müzik dinlemeden yol yaptığım nadirdir lakin bu rotada kesinlikle müzik dinlemedim hem kuş sesleri akarsu sesleri yetti hemde biraz yabani hayvan korkusu :D
    IMG_5154.JPG
    Ağlıya kadar çok eğlenceli bir şekilde geldim. Ağlıdan sonra 5 km lik bir iniş var ve 10 km lik bir düzlük, özlediğim yol.
    IMG_5158.JPG
    Bu arada Cide-Ksatamonu arası yol çok güzel sadece Ağlıdan Seydilere giderken hafif bir bozukluk var.
    IMG_5176.JPG
    Kastamonuya 5 km lik bir mesafem kaldığında aynı Dağlı geçidinde ıslandığım gibi ıslandım.Biraz koydu ama biz bisikleti yağmurdada çamurdada güneştede soğuktada sıcaktada çok seviyoruz.
    günlük 25 km bisiklete biniyorum hafta sonları günü birlik 100 kmlik turlar yapıyorum ama tur sonunda şunu anladım: Ben hiç bisiklete binmemişim şu ana kadar çünkü bu turumda yeni insanlarla yeni coğrafyalarla tanıştım. Yer yol bilmeden pedala dokundum.Bilmediğim yelerde kaldım.Bu tur bana yine hayatta en önemli şeyin sağlık ve su olduğunu gösterdi.
    Birde bi kaç video ve biraz fotoğraf derlemesi yaptım.

Haftasonu tur planları olanlara eşlik ede bilirim.
    Bizde kafa bir milyon değil, Bizde kafa her daim iki teker.
    Bisiletli günler olsun, bisikletle kalın.

2. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Güzel bir tur ve güzel bir yazı olmuş, teşekkür ederiz. Rotanızı google maps üzerinden paylaşma imkanınız var mı acaba ? Bende buna çok benzer bir tur yapma düşüncesindeyim şu sıralar, çok yardımcı olur.

Mahmut. bunu beğendi.
  3. rasitkoksal

rasitkoksal Yeni Üye

Adı:
    raşit köksal
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Çok güzel bir tur,nefesinize sağlık.
    Amasra-İnebolu sahil şeridini araba-motosiklet ile defalarca geçtim ve birgün mutlaka bisikletle de geçmek istiyorum.
    Tekeriniz düz bassın...

Mahmut. bunu beğendi.
  4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Mahmut. Gayet güzel bir tur olmuş, neye niyet neye kısmet :D ayaklarınıza sağlık, paylaşım için teşekkürler :harika: Yalnız şu fotoğrafları paylaşmadan önce bilgisayarınızda yönlerini düzeltseniz de bizlerde burada yamulmasak :)

H.T ve Mahmut. bunu beğendi.
  5. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim @Hakan Boz @rasitkoksal @ÖmerMurat
    Fotoğraflar içinde çok özür dilerim foruma yüklerken kendisi bu formata çevirerek yükledi bunun yaşanmamaıs için fotoğrafları kırpmam lazımdı.Orjinalliğinin bozulmasını istemedim tekraradan özür dilerim.
    @Hakan Boz tabikide atarım gün içerisinde atmam da herhangi bir sakınca olur mu?

6. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @Mahmut. ne zaman müsait olursanız, benim tur henüz plan aşamasında :D

Mahmut. bunu beğendi.
  7. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Mahmut.

Estağfirullah, özür dilenecek bir durum yok, bizimkisi tavsiye sadece :tskler:

Mahmut. bunu beğendi.
  8. MuhasebeAnkara

MuhasebeAnkara Yeni Üye

Adı:
    Erdal
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel ve keyifli bir tur olmuş anlaşılan. Paylaşım için sağolun sağlıkla bol pedallamalar dilerim.

Erhan 67 ve Mahmut. bunu beğendi.
  9. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Erhan 67 ve Hakan Boz bunu beğendi.
  10. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok güzel bir tur olmuş pedalına sağlık zonguldakın yolarının %99u rampa %1ide düz yoldur. videoda biraz şikayet etmişin ama o rampalara hasret benim gibi zonguldaklılar da var. emeğine sağlık ;)

Mahmut. ve boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  11. Lovless

Lovless Üye

Adı:
    GökaLp
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam herşey çok güzel olmuş ayaklarınıza sağlık, birde şu fotoğrafları düz koyaydınız iyi olacaktı boynumuz ağrıdı bakarken :)

Mahmut. bunu beğendi.
  12. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim @Lovless @Erhan 67
    çok Özür dilerim formatı değiştirmeden koydum ve bu şekilde işlendi.Önümüzdeki turlarda bu tür bir sıkıntıya sokmayacağım sizleri.
    Yol çok güzeldi ve tabiki yolda olmakta.Farklı bir deneyim oldu.yolu kesinlikle tavsiye ederim.

Lovless ve Erhan 67 bunu beğendi.
  13. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Mahmut. değişik bir tur olmuş. Farklı rotalarda pedallamayı düşünürken birde bakmışsınız Kastamonu'dasınız. Çok güzel bir rotada pedallaığınızı içtenlikle söylüyorum. Tebrikler...:harika:

Mahmut. bunu beğendi.
  14. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim @M.Ozkul bisiklet zaten öyle değil midir. anlık kararlarla doludur. beni eleştiren insan çok oluyor çevremde 2. 3. planlarımın olması gerekiyormuş.
    Önemli olan mesafe değil önemli olan yolda olmaktır. Yolun hakkını vermektir.
    Bu hafta da İstanbul Soma Maden Şehitlerine Saygı Turunu gerçekleştirdim. Konu için hazırlıklarıma başladım . Bu konu gibi amatör olmaz umarım.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  15. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Mahmut. Aksine ben anlatiminizi çok beğendim. Sadece fotoğraflar yatay çıkmış o kadar. :harika:

Mahmut. bunu beğendi.
  16. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim tekrardan @M.Ozkul bu hafta içi de eğer ayın 20 si tatil olursa 19 unda Merzifon çıkışlı Ankara yapacağım 20 sindede Atamızın kabrini Ziyaret edeceğim Samsundan çıkan arkadaşlar gibi çok anlam yüklü olmasam da bende Sevgi bayrağını Atamıza taşıyacağım. Tatil haberlerini bekliyorum.Ona göre hemen konu açaçcağım rota herşey çizildi.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.