Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

barcelonada bir fixed mağzası

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında tansu berkay tarafından paylaşıldı.

1. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    barcelona gezimde daha önceden belirlediğim ve görmek için can attığım bir fixed mağazasını sizinle payşamak istedim istanbulda böyle mağazaları görebilecekmiyiz biliyorum ama gerçekten bir gün olabilir demek istiyorum
    içeriye girdiğim andan itibaren bir oyuncakcı dükkanına girmiş çocuk gibi hissediyor insan kendini aslında sözü uzatamadan resimlere geçmek daha doğru resimler herşeyi zaten anlatıyor .....

merak edenler için link : http://www.creambikesandthings.es/cream.html

Uploaded with ImageShack.us

birçok ürün karşısında kendinizi ipnotize olmuş gibi bulmak hiçde zor değil

http://imageshack.us/photo/my-images/220/dsc06904j.jpg/

hemen mağazanını arka kısmında atolye var benim olduğum süre içersinde birçok fixed sahibi bisiklietlerini bakım ve onarım için getiriyorlardı. arka kısmı resimlemeyi unutmuşum :(

campagnolo bu jant seti rüya gibi, fiyatıda uyanmak gibi :) 900 euro

buda kendim için almış olduğum barcelona hatırası san marco regal sele,bilgi için gerçekden çok ama çok rahat bir sele

2. tansu berkay

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bu arada ilgi ve alaka gerçekten çok güzeldi istanbul hakında bir çok soru vardı bizde fixed ne durumda olduğu çok soruldu hediye stikerlar verildi günün anlam ve önemini belirten hatıra fotoları çekildi :)

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Çok güzel biran kendimi öylesine kaptırdım ki fotografların bittiğini görünce kendimi bir boşlukta hissettim. Bir çok markanın track frameleri yan yana görmek, deep çemberler vs... Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık. Bu arada San Marconun en sevdiğim üçlüsüdür Regal, Rolls ve Concor, ki bu da güzel bir girardi modeline örnek. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

tansu berkay bunu beğendi.
  4. tansu berkay

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    sizi üzmemek bir iki resim daha paylaşabilirim bu arada gerçekden insan kendini mağazada öyle bir kaptırıyorki mağazadan çıkak aklına bir türlü gelmiyor :)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Kranklar rengi başta olmak üzere keskin hatları ile Paul'u anımsattı bana arkadaki 90'lık çemberlere ise diyecek bir şey bulamadım burada 42'den yukarısını henüz göremedim.

6. tatata

tatata Üye

Seviye:
    Bu tip bir bisiklet dükkanını Ankara yada İstanbul'da görmeye yaşımın yetmeyeceğini düşünecek kadar karamsarım.Ülkemizdeki belli bir seviyenin üstüne çıkabilmiş bisiklet mağazaları bile bol miktarda hantal dağ bisikleti ile dolu.Hatta dün Ankara Armada alışveriş merkezinin ana giriş kapısında tanıtım amaçlı gayet kötü malzemeler ile üretilmiş bir bisiklet markasının birkaç bisikletini görünce daha da karamsar oldum.Ülkemizdeki zaten sınırlı sayıdaki, bisiklet kültürü olmayan ve konuya tamamen ticari amaçlarla yaklaşan distribütörler pazarı istedikleri gibi yönlendiriyorlar.Bu dar zihniyet içinde bırakın Paul'ün muhteşem malzemelerini orta seviye bir Origin8 aynakol veya flip-flop göbeğin bile ülkemize girme ihtimalinin hala çok uzak olduğunu düşünüyorum ve üzülüyorum.

Doğukan Aksu ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  7. tansu berkay

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    açıkcası ben o kadar karamsar değilim şehir içinde kulanılan bisiklet ile arazi için üretilmiş bisiletler arasındaki farklar ve öncelikleri anlaşılmaya başlandıkca tercihler değişecektir.
    uzun zamandır bisiet kullanan biri olarak zaman içinde gerekliliklerde ona göre değişiyor ve bilinçleniyor benim şu anda arazide ve şehirde kullandığım iki bisiletim var ve ikisinide kendi kulavarında kulanıyorum nezaman bu anlaşılmaya başlanırsa eminim tercihler ona göre değişecektir ve talep görecektir ticari olarakda talep ne yöne kayarsa firmalarda ona göre cevap vermeye başlayacaktır ve başladıda.

Alper Uğur bunu beğendi.