baradine ler susmuyor :(

ferhat a.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Kron
1 ay önce aldım baradine 3 renkli pabucu, aldıktan 1 gün sonra kamyon gibi ötmeye başladı susturamıyorum napmalıyım ? şimdiden teşekkür ediyorum..:(

Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
yeni aldığın için olabilir biraz kullan geçmesse jantı temizle yine olmazsa at gitsin :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ferhat a.
papucların janttakı fren yuzeyine basma acısını ön taraf yuzeye daha yakın olacak şekilde ayarlarsanız sesi ya komple kesersiniz yada minimum seviyeye iner.Yani papuçların ön tarafı janta arka tarafa göre daha yakın olacak aradaki farkı 1-1.5 milimden fazla yapmayın ama bu kadar fark yeterli olacaktır.

@Bahadır Ulusoy

Bahadır bey siz de farkındaysanız yazdıgınız bazı mesajlar kural hatasından dolayı siliniyor.Sizden de ricam her konuya bir şey yazmak zorunda değilsiniz espri yapma yükümlülüğünüz ise hiç yok .Lütfen kuralları bir defa okuyalım.

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Bende de aynı sorun var bisikletçi yaz aylarında plastik eriyor o yüzden bu ses geliyor dedi. Ne kadar doğru bilemem.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Aynı barradine pabuçlardan bende de var. İlk 5-6 sürüşte squeeek squeeek diye bağırıyorlardı :) Sonra terbiyelerini takınıp sustular, merak etmeyiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ferhat bey bu pabucun öne daha önce değmesini nasıl ayarlayacağız ?

Bugün benim de Baradine 955vc pabuçlarım geldi, arka pabuçları değiştirdim, yarın test edeceğim, sorunsuz oldu ise önleri de takacağım.

Takmadan önce forumda biraz araştırma da yapmıştım fakat pabucun önünün-arkasının daha önce janta temas etme ayarını yapamadım. İki pabuç aynı anda janta değiyor, birinin önce ön tarafı, diğerinin de önce arka tarafı janta temas ediyor. Kısaca anlatabilirseniz çok sevinirim.

Bu ses sorunu umarım bende olmaz, bisikletin orjinalinde ki pabuçlar bir ara ses çıkarıyordu, frenlediğimde sanki kamyon durmuş gibi bir ses geliyordu, umarım aynı sesi çıkarmaz bu pabuçlar.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Murat Ekmekçi
Bu tabirinize koptum gülmekten :D

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Bende yeni aldım 3 renk Baradine, tutuş konusunda iyi. Ancak daha ancak 30 km yapmışımdır sadece ön frenler ötüyor, hemde kamyon freni gibi. Jantları temizledim ancak henüz binemedim, bakalım umarım ses gitmiştir, yoksa sinir bozucu bir olay.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
O sesler benim hoşuma gidiyor ya :) Benim normal papuçlarım da ilk taktığımda ötmemişlerdi ama yağmurlu havalarda bisiklet sürmeye bayıldığım için haliyle papuçlar da ıslanıyorlardı ve ertesi gün ötmeye başlıyorlardı :) ama 1 haftada filan geçiyordu o ses.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Özgür KK
Tüm fren papuçlarının bağlantı civatalarında oval pul vardır bu oval pul papuca istediğiniz açıyı vermenizi sağlar görsel olarak anlatmak zor ama papucun bağlantı civatasını gevşettiğinizde gayet basit anlarsınız yine yapamam derseniz fren papuçlarını gevşetin (bağlantı civatalarını) fren koluna basmadan önce arka taraflara 1-2 milimlik bir karton parçası yerleştirerek fren koluna basın .papuçların basma yüzeyini netleştirdikten sonra bağlantı cıvatalarını sıkın.Arka tarafa parça koydugunuz için mesafesi biraz daha uzak kalacaktır ön tarafa göre bu da yeterli olacaktır.

ferhat a.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Kron
@Sercan Can

@Özgür KK

hocam ben tinerle tmizledim biraz kayboldu ses olayı ama tam gitmedi bu önü ayarlayıp denedinizmi siz ? :S