Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

baradine ler susmuyor :(

Konu, 'Frenler' kısmında ferhat a. tarafından paylaşıldı.

1. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    1 ay önce aldım baradine 3 renkli pabucu, aldıktan 1 gün sonra kamyon gibi ötmeye başladı susturamıyorum napmalıyım ? şimdiden teşekkür ediyorum..:(

2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni aldığın için olabilir biraz kullan geçmesse jantı temizle yine olmazsa at gitsin :)

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    papucların janttakı fren yuzeyine basma acısını ön taraf yuzeye daha yakın olacak şekilde ayarlarsanız sesi ya komple kesersiniz yada minimum seviyeye iner.Yani papuçların ön tarafı janta arka tarafa göre daha yakın olacak aradaki farkı 1-1.5 milimden fazla yapmayın ama bu kadar fark yeterli olacaktır.

Bahadır bey siz de farkındaysanız yazdıgınız bazı mesajlar kural hatasından dolayı siliniyor.Sizden de ricam her konuya bir şey yazmak zorunda değilsiniz espri yapma yükümlülüğünüz ise hiç yok .Lütfen kuralları bir defa okuyalım.

4. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    jantı neyle temizleyebilirim :) tiner gazyağı mazot ?

5. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yarın ilk işim o halde :) tesekkürler

6. Murat Kazancı

Murat Kazancı Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende de aynı sorun var bisikletçi yaz aylarında plastik eriyor o yüzden bu ses geliyor dedi. Ne kadar doğru bilemem.

7. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı barradine pabuçlardan bende de var. İlk 5-6 sürüşte squeeek squeeek diye bağırıyorlardı :) Sonra terbiyelerini takınıp sustular, merak etmeyiniz.

Barış Kızılbulak bunu beğendi.
  8. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat bey bu pabucun öne daha önce değmesini nasıl ayarlayacağız ?

Bugün benim de Baradine 955vc pabuçlarım geldi, arka pabuçları değiştirdim, yarın test edeceğim, sorunsuz oldu ise önleri de takacağım.

Takmadan önce forumda biraz araştırma da yapmıştım fakat pabucun önünün-arkasının daha önce janta temas etme ayarını yapamadım. İki pabuç aynı anda janta değiyor, birinin önce ön tarafı, diğerinin de önce arka tarafı janta temas ediyor. Kısaca anlatabilirseniz çok sevinirim.

Bu ses sorunu umarım bende olmaz, bisikletin orjinalinde ki pabuçlar bir ara ses çıkarıyordu, frenlediğimde sanki kamyon durmuş gibi bir ses geliyordu, umarım aynı sesi çıkarmaz bu pabuçlar.

9. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Bu tabirinize koptum gülmekten :D

10. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende yeni aldım 3 renk Baradine, tutuş konusunda iyi. Ancak daha ancak 30 km yapmışımdır sadece ön frenler ötüyor, hemde kamyon freni gibi. Jantları temizledim ancak henüz binemedim, bakalım umarım ses gitmiştir, yoksa sinir bozucu bir olay.

11. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    O sesler benim hoşuma gidiyor ya :) Benim normal papuçlarım da ilk taktığımda ötmemişlerdi ama yağmurlu havalarda bisiklet sürmeye bayıldığım için haliyle papuçlar da ıslanıyorlardı ve ertesi gün ötmeye başlıyorlardı :) ama 1 haftada filan geçiyordu o ses.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tüm fren papuçlarının bağlantı civatalarında oval pul vardır bu oval pul papuca istediğiniz açıyı vermenizi sağlar görsel olarak anlatmak zor ama papucun bağlantı civatasını gevşettiğinizde gayet basit anlarsınız yine yapamam derseniz fren papuçlarını gevşetin (bağlantı civatalarını) fren koluna basmadan önce arka taraflara 1-2 milimlik bir karton parçası yerleştirerek fren koluna basın .papuçların basma yüzeyini netleştirdikten sonra bağlantı cıvatalarını sıkın.Arka tarafa parça koydugunuz için mesafesi biraz daha uzak kalacaktır ön tarafa göre bu da yeterli olacaktır.

13. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

hocam ben tinerle tmizledim biraz kayboldu ses olayı ama tam gitmedi bu önü ayarlayıp denedinizmi siz ? :S