Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bankacı arkadaşlar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında aslan asker tarafından paylaşıldı.

1. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    hepinizi ilk olarak selamlarım bankacı olan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Ben 92o tl olan asgari ödemenin 700 tlsini zamanında geri kalanınıda 9 gün sonra ödedim. Bir sonraki extrede kalan bakiyenin tamamını istediler sorduğumda bunun bankalar kanununda böyle olduğunu söylediler. Geç ödeme yaptığım için böylemidir yoksa bir bankaya ait uygulamamıdır lütfen cevaplarsanız sevinirim.

serkan hilal bunu beğendi.
  2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Açıkcası İşbankasında böyle bir uygulama ile karşılaşmadım. Daha önce sizin gibi bir kısmını zamanında bir kısmını biraz daha geç ödediğim oldu ama hiç bir zaman bir sonraki ekstrede tamamını istemediler..

3. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    doğrudur, bankaların kanununda (prosedür) bu böyledir.
    son ödeme tarihinden sonra yaptığınız için böyle, eğerki son ödeme tarihine kadar asgari olan 920tl. yi ödemiş olsanız sorun olmazdı ama eksik yatırdığınız için(asgariyi bile) bir sonraki dönem tamamını ödemek zorundasınız, bilgi veren banka personeli doğru söylemiş, Aslan bey.
    kısacası son ödeme tarihine kadar en az Asgarisini yatırmanız lazım aski taktirde sizden talep ettikleri gibi bir sonraki ay tamamını isterler.

4. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Serkan bey,

Ben de merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.

Bir sonraki dönem tamamını ödemek zorunda olmak şu manada mı ? Dönem içi işlemler ve sonraki dönemlerin toplamı kadar, yani tüm taksitler v.s. Yoksa ödenen para tekrar istenmiyor heralde ? Ödenen ödenmiştir.

5. serkan hilal

Seviye:
    şimdi şöyle bir örnekle açıklayım...
    Ext. borcu: 2800 tl.
    asgari ödemesi: 900 tl.

siz bu kartınıza 700 tl. öderseniz, bir dahaki dönem 2800 tl. yazan rakamın yerinde olan tutarı (yani ext. borcunu) ödemek zorundasınızdır. anlatabilmişimdir umarım.

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    O zaman en azından asgari ücreti ödemeye çok dikkat etmek lazım.. Çok sakat birşeymiş..

7. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sn Aslan bey ilk önce bu durumun hangi banka ile aranızda geçtiğini söylerseniz daha çık birşekilde yardımcı olabiliriz.Asgari ödeme tutarı aksini bildirmemeniz durumunda extredeki meblağın % 20 sidir.

8. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    akbank işin tuhafı durumu izah dahi edemiyorum ne tlf nede banka personeline ama eğer tamamını istiyorlarsa son derece saçma ve müşteri kaybı zaten şubelerde benim extremi göremiyorlarmış.

9. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Evet gelecek dönemler değil, o ay için bakiyenin tamamı, anladım.

10. serkan hilal

Seviye:
    şube extre göremez doğrudur, sadece extre borcu ve asgari ödeme tutarını görebilir. Yani Şube içerisindeki personel size yardımcı olamaz o konu ile ilgili, kredi kartıyla ilgili problemlerinizi kartın arkasında yazan numara ile görüşebilirsiniz ve itiraz hakkınız vardır, itirazlarınız %75 olumlu sonuçlanır.
    extre nizi şube içerisindeki BTM ye bezeyen internet bankacılığından alabilirsiniz ve onun üzerinden yorumlayarak derdinizi anlatabilirsiniz.

11. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sn Aslan bey ilk önce bu durumun hangi banka ile aranızda geçtiğini söylerseniz daha açık birşekilde yardımcı olabiliriz.Asgari ödeme tutarı aksini bildirmemeniz durumunda extredeki meblağın % 20 sidir.