Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Banka kartı hakkında

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Burak Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Yanımda nakit para taşımak istemediğimden bir tür kart taşımak istiyorum. Öğrenciyim. Şöyle ki, kontörlü sistem misali hesabıma para yükleyip sonra alışverişte bunu kullanmak istiyorum. Normal kredi kartı gibi aidat, ay sonları ekstre, faiz gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Normal banka kartı yani vadesiz banka hesabı açtırman gerekiyor

3. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yine de dikkat et, çoğu banka bu şekilde açılan hesaplardan bile yılda bir ya da iki kere hesap işletim ücreti adı altında para kesebiliyor. (Özellikle Garanti bankasına yaklaşmamanı tavsiye ederim) Her bankada var mı bilmiyorum ama Yapı Kredi veya İş bankasında öğrencilere özel uygulama oluyor, hesabı açtırırken öğrenci belgesi (ya da hangi belgeyi istiyorlarsa) verirsen hesap işletim ücreti kesmezler, ya da sana gönderilen havalelerden ücret almazlar. Sen yine de hesap açtırırken bunları sor.

4. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Garanti bankasını kullanıyorum.En çok atmsi olan bankalardan birisi.Kartı açtırdıktan sonra 10 lira kesti sadece o kadar 2 yıldır kullanıyorum. Ben öneririm...
    http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/paracard.page? Bu kart senin istediğin gibi

5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Garanti extra genç(18-23 yaş arası) banka kartını kullanıyorum. 35 liraya kadar olan alışverişlerde trink özelliğini kullanıyorsun(makineye dıtlatıp geçiyorsun :), ayrıca bonusta veriyor). İnternet bankacılığı çok iyi gsm tl yükleme,fatura yatırma gibi pek çok şey var ayrıca her yerde atm si var. Hesap kullanım parası kesilmiyor veya çok azdı sanırım benden şu ana kadar kesmediler fakat kredi kartı olursa ondan keserler.

6. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    cari hesabınız olmalı ve tabii ki içinde bakiye :) Yıllık işlem masrafı valörle ilgili bir konudur, eğer hesap ortalamanız belirli bir rakamın üzerindeyse, ya da otomatik ödeme talimatı ile birşeyler ödüyorsanız kesinti olmaz. Ayrıca İş Bankasında öğrencilerden öğrenim hayatları süresince bu kesinti yapılmıyordu (hala öyle sanırım), ben Milli sermayeli olması açısından İş Bankasını tavsiye ederim, tüm P.O.S (point of sale) cihazlarından cari hesabınızdaki para dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

7. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Turkcell parakart, turkcell bayilarinde satılıyor yıllık 5 tl aidat lı.

8. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yapı kredide öğrenci hesabı tavsiyemdir , hem hesap hem de kredi kartını kullanıyorum gayet memnunum :)