Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bandırma'dan Yalova'ya 3 Gece 4 Gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Murat Ü. tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Biraz geç bir konu oldu ancak belki benzer bir rota yapmayı düşünen varsa konu açmak istedim. 19 Mayıs tarihinde bir arkadaşımla Bandırma'dan başlayıp Yalova'ya kadar pedalladık. Uzun uzun turu anlatmayacağım ancak becerebildiğimiz kadarıyla çektiğimiz videoları sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Strava linklerini de rotayı görmek isteyenler için paylaşıyorum. Aradan zaman geçtiği için videoları paylaşmak istedim sadece.

1. Gün / Bandırma - Yenice - Kurşunlu - Karacabey Yolu
    Bike Ride Profile | Mayıs Turu - 1. Gün / Bandırma - Yenice - Kurşunlu - Karacabey Yolu near | Times and Records | Strava

2. Gün / Karacabey Yolu - Uluabat Gölü - Gölyazı - Trilye

Bike Ride Profile | Mayıs Turu - 2. Gün / Karacabey Yolu - Uluabat Gölü -Gölyazı - Trilye near | Times and Records | Strava

3. Gün / Trilye - Mudanya - Gemlik - Kumla - Narlı - Delmece Yaylası

Bike Ride Profile | Mayıs Turu - 3. Gün/ Trilye-Mudanya-Gemlik-Kumla-Narlı-Delmece Yaylası near | Times and Records | Strava

4. Gün / Delmece Yaylası - Çınarcık - Yalova

Bike Ride Profile | Mayıs Turu - 4. Gün / Delmece Yaylası - Yalova near | Times and Records | Strava

3. ve 4. Gün Videosu

Özellikle 3. gün Narlı'dan Delmece Yaylası'na sağlam bir tırmanışla yağmur altında çıktığımızdan pek bir video çekme şansımız olmadı.

Tur ve rota ile ilgili olarak sormak istedikleriniz olursa memnuniyetle yanıtlamak isterim. Dediğim gibi aradan zaman geçtiğinden uzun bir tur makalesi yazamadım. Açıkçası biraz da üşendim :)

Zaman ayırıp, okuyan izleyen herkese teşekkürler... :)

2. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş epey ormanlık, dağlık arazilerden geçmişsiniz. Ben de bu yollardan sahil boyu izmit çanakkale arası gitmek istiyodum ama tek başıma zor olacak gibi.

Murat Ü. bunu beğendi.
  3. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Murat Ü. Çok güzel gerçekten:harika::harika:
    Acaba yanınıza ne kadar yiyecek aldınız bu kadar yol için???
    Bir de toplam kaç km sürdünüz??

Murat Ü. bunu beğendi.
  4. edge35

edge35 Aktif Üye

Adı:
    Muhammad
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat Ü. ve mariokaldato bunu beğendi.
  5. ilknurella

ilknurella Yeni Üye

Adı:
    erdem sener
    Bisiklet:
    Bianchi
    maliyet nekadar tutuyor ? yiyecek içecek felan.

Emre Yönlüer ve Murat Ü. bunu beğendi.
  6. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkürler @epsilon91 Rota çok güzel... Tatmin edici bir tur oldu. Rotanızı iyi çalışıp tek başınıza da gidebilirsiniz. Biraz tecrübeniz varsa sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. :)

Teşekkürler @Emre Yönlüer . Kaç öğün yemeğe ihtiyacımız olacağını hesaplıyoruz. Mesela bu tur için 3 öğün kahvaltı, 4 öğün öğlen ve 3 öğün akşam yemeğine ihtiyacımız oldu. Kahvaltılar için yanımıza 100-200 gr peynir, biraz zeytin (adetli aldık ama adedi tam hatırlamıyorum) aldık. Yol üstünden akşama doğru salatalık ve domates aldık. Bir de ben dayanamayıp 100 gr'lık çokokremlerden aldım :) Öğlen için yanımıza konserve alıyoruz. Bunu yol üstünden de temin edebiliyoruz. Ayrıca öğlen için zaman zaman meyve aldığımız da oldu yolda. Akşam için ise yanımızda kamp mutfağımız olduğundan her akşam çeşitli soslarda makarna ve hazır çorba yapıyoruz. Bu turda bolca yerleşim yerinden geçtiğimizden yol üstünden de temin edebiliyoruz. Ancak eğer rota üzerinde yerleşim yeri olmasaydı hepsini taşıyacaktık tabi. Ayrıca yanımızda termos var. Suyu uzun süre sıcak tutabiliyoruz. Çay olayının poşet çay, kahve olayını 2'si 3'ü bir arada ile çözüyoruz.
    Kamplı turlarda bence en önemli konu su olayı. Yanımızda su oluyor. Havalar sıcak olduğundan yanımızda 3 litreye kadar taşıdığımız oluyor. Rotayı oluştururken su temini önemli bir konu. Yerleşim yeri yoksa mutlaka çeşme olayına bakılmalı.

Bu turda Karlık Yaylası'nda bir internet sitesinde çeşme var yazıyordu. Ancak biz çeşmeyi bulamadık. Yemek, kahvaltı ve gece su ihtiyacımız için elimizdeki suyu çok iyi hesaplayıp tükettik. Su önemli :)

@edge35 evet aynı rotayı yapmışız. Rota gerçekten güzel. Yalova taraflarına da bakın derim. Bir turum daha var, sadece Yalova. Onu da ekleyeceğim foruma yakında. Yalova bu konuda tam bir cennet.

@ilknurella Buradaki ana maliyet kalemi ulaşım, yani feribot masrafları. İDO'dan erken alırsan ekonomik biletlerle çok uyguna gelebilir. Yemek olayını da kendimiz yapıyoruz genelde. Maliyet olayı kişiden kişiye değiştiği için net bir şey diyemem. Biz bu turda dışarıda bir şeyler yiyip, bira da içtik. Feribot kaçırıp yeni bilet almak zorunda kaldık. O yüzden bu turun bize maliyeti 100-150 TL gibi bir şeydi sanırım.

Emre Yönlüer, epsilon91 ve ilknurella bunu beğendi.
  7. ilknurella

ilknurella Yeni Üye

Adı:
    erdem sener
    Bisiklet:
    Bianchi
    teşekkür ederim bilgilendirme için.

Murat Ü. bunu beğendi.
  8. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Emre Yönlüer bu arada km sorunu atlamışım. Evden çıkışım ve eve dönüşüm toplamda 300 km'e yakın oldu.

Emre Yönlüer bunu beğendi.
  9. edge35

edge35 Aktif Üye

Adı:
    Muhammad
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Parça parça marmaranın etrafını yapmayı düşünüyoruz, güzel olur inşallah

Murat Ü. bunu beğendi.
  10. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Güzel olacaktır. :)

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yapılmışı vardır belki...:D:hihi::hihi:

edge35 bunu beğendi.
  12. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Murat Ü. Şahaneymiş, ayaklarınıza sağlık. Keşke üşenmeyip bol fotoğraf ve yazıyla da destekleseydiniz :) Ne yapalım artık umduğumuzu değil de bulduğumuzu beğeneceğiz. Teşekkürler paylaşım için :harika:

13. Murat Ü.

Murat Ü. Kıdemli Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkürler :) Konuya daha sonra fotoğraflarla bir anlatım da eklemeye çalışacağım. :)

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Murat bunu beğendi.