Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bandırma-Erdek-Bandırma-Karacabey

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cardaky tarafından paylaşıldı.

1. cardaky

cardaky Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,
    Erdek'e 1-2 saatlik iş için gidecektim.Bisiklet binmeye zamanım olacağını düşünerek,1 Nisan Kadıköyde 06:30 da İDO iskelesinde hazır olmaya karar verdim.Biletinizi Bandırma olarak alın.07:00 Yenikapıdan Bandırmaya hareket eden Hızlı Feribota bindim.09:15 te Bandırmaya vardık.1.5 km kadar hafif bir bir yokuşla Erdek yol ayrımına vardım.Hava biraz soğuktu.Kapıdağ Yarımadasının kıstasa (Düzler mevkii) vardığımda hafif çiselemeye başladı.Düzlerden sonra ana yoldaki Erdek tabelasını değil Kamplar tabelasını takip edin.Çünkü Erdek'e kadar düz ve daha kısa,trafik daha az.Yazın trafik fazla olabilir.23 km sonra 10:15 te Erdekteydim.İşlerimi bitirdikten sonra 12:30 gibi hareket ettim.Aynı yoldan yine Erdek çıkışında Kaplar yoluna saptım.Çünkü ana yoldan daha önce gitmiştim.İki yokuş ve trafik var.Düzlerden sonra bandırmaya varana kadar uzun yokuşlar mevcut.Fakat çok dik olmadığı için fazla zorlamıyor.Bandırmadan geçtikten sonra 15 km kadar ana yolda gidiyorsunuz.İstanbulun trafiğinde bisiklet kullananlar için fazla trafik var sayılmaz.İzmir-Karacabey ayrımından Karacabey'e saptım.20 km kadar sonra yol çalışmaları nedeniyle duble yoldan tek şeride düşüyor.10-15 km bu şekilde gidiyor.İki kamyon aynı anda karşılıklı denk gelirse biraz sıkıntı yapıyor.Yol boyunca rahatsızlık veren araç olmadı.Yol genelde düz olduğu için rahat bir antrenman oldu.Yalnız aynı yolu Poyraz estiği zamanlarda tavsiye etmem.Toplam 93 km. sürdü.Karacabeyden Otobüse binip İstanbula geri döndüm.Karacabeyden sonra Bursa 65 km. yazıyor.Bunu sonraya bırakalım.Kıştan yeni çıktık.Bu mevsim için güzel bir turdu.Resimleri nasıl göndereceğimi bulamadım.Resimler sonra.Sevgiler,selamlar.

grigri bunu beğendi.