bandırma - akçay

mert

Üye
Tepki
20
akçay' a gitmek için sizce hangi rota mantıklı olur arkadaşlar???
yarın yola çıkmayı planlıyorum. hiç hazırlık yapmadım. sadece 3 kiloluk bi sırt çantasıyla gidicem... bandırma akçay arası 178 km olarak gözüküyo, bu hava şartlarında 1 günde gitmek sizce mümkün olur mu? otobüs rotası daha mı mantıklı olur yoksa böyle gönen üzerinden mi geçilmeli ??? yardımcı olursanız sevinrim :)

Scudo
Tepki
5
Gönen üzerinden daha yakın sanırım 40 km falan fark ediyor 140 km yaklaşık. Bir günde gidebilirsin.

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@TOLGA AYDOĞDU

Tolga Bey'in önerdiği rotadan daha önce geçtim. Hatta bu haritayı ben işaretlemiştim. :)

Gönen'e kadar ciddi bir yol yok. Ancak Gönen Balya arasında hatırı sayılır bir tırmanış (600'lü metrelere ve acayip dik) mevcut. Sonrasında yol inişli çıkışlı devam ediyor. Balya'dan sonra tekrar bir çıkış var. Sonrası rahat. İvrindi yoluna bağlanıyorsunuz. İvrindi'den Edremit yönüne de bir tepe aşılıyor, ancak bu yolu araçla geçtiğim için zorluk derecesinden emin değilim, araçtayken her zaman daha zormuş gibi geliyor insana. :D

İvrindi'ye kadar tam 130 kilometre yolunuz var. Trafiğiniz az, hatta bölge ıssız bile sayılır. Balya'dan yaklaşık 20 km önce Danişment Köyünde alabalık tesisi var. Bir günde gitmenin mümkünatı sizin kondüsyonunuzla doğrudan alakalı. Rampa sevmiyorsanız yol çok kolay değil. Bisiklet için ekipman şart. Ben olsam Balya'da mola verip 2 güne yayardım. İyi yolculuklar.

• Beğen
Tepkiler: mert