Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bandırma - akçay

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mert tarafından paylaşıldı.

1. mert

mert Üye

Seviye:
    akçay' a gitmek için sizce hangi rota mantıklı olur arkadaşlar???
    yarın yola çıkmayı planlıyorum. hiç hazırlık yapmadım. sadece 3 kiloluk bi sırt çantasıyla gidicem... bandırma akçay arası 178 km olarak gözüküyo, bu hava şartlarında 1 günde gitmek sizce mümkün olur mu? otobüs rotası daha mı mantıklı olur yoksa böyle gönen üzerinden mi geçilmeli ??? yardımcı olursanız sevinrim :)

2. mert

mert Üye

Seviye:
    elinde hazır rotası olanlar yollayabilirse çok makbule geçer :)

3. TOLGA AYDOĞDU

TOLGA AYDOĞDU Yeni Üye

Seviye:
    Gönen üzerinden daha yakın sanırım 40 km falan fark ediyor 140 km yaklaşık. Bir günde gidebilirsin.

4. TOLGA AYDOĞDU

TOLGA AYDOĞDU Yeni Üye

Seviye:

mert ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  5. TOLGA AYDOĞDU

TOLGA AYDOĞDU Yeni Üye

Seviye:
    Yeşil yoldan sağ istikamette edremit ve akçay.

İyi yolculuklar.

6. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tolga Bey'in önerdiği rotadan daha önce geçtim. Hatta bu haritayı ben işaretlemiştim. :)

Gönen'e kadar ciddi bir yol yok. Ancak Gönen Balya arasında hatırı sayılır bir tırmanış (600'lü metrelere ve acayip dik) mevcut. Sonrasında yol inişli çıkışlı devam ediyor. Balya'dan sonra tekrar bir çıkış var. Sonrası rahat. İvrindi yoluna bağlanıyorsunuz. İvrindi'den Edremit yönüne de bir tepe aşılıyor, ancak bu yolu araçla geçtiğim için zorluk derecesinden emin değilim, araçtayken her zaman daha zormuş gibi geliyor insana. :D

İvrindi'ye kadar tam 130 kilometre yolunuz var. Trafiğiniz az, hatta bölge ıssız bile sayılır. Balya'dan yaklaşık 20 km önce Danişment Köyünde alabalık tesisi var. Bir günde gitmenin mümkünatı sizin kondüsyonunuzla doğrudan alakalı. Rampa sevmiyorsanız yol çok kolay değil. Bisiklet için ekipman şart. Ben olsam Balya'da mola verip 2 güne yayardım. İyi yolculuklar.

mert bunu beğendi.