Bana Yardımcı Olur musunuz ?

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
Yıllar sonra bisiklet almaya karar verdim.Yanlız beğendigim bir model var sizlerinde bilginizi almak istedim.
Benim için önemli olan görünüm,fren sistemi ve viteslerin otomatik olması pek bir bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

SALCANO TASTER

(link)

ÖZELLİKLERİ:

KADRO : 26" MTB ÇİFT AMORTİSÖRLÜ DOWNHILL

MAŞA : AMORTİSÖRLÜ

VİTES/FREN KOLU : SHIMANO STEF 40 EZ-FIRE

ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO TX31

JANT : SALCANO X-PRO1 (WEINMANN) ÇİFT DUVARLI 9x4 ÖZEL ÖRÜM

LASTİK : CST

FREN TAKIMI : ALUMİNYUM V FREN

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Görünüm konusu tamamen kişisel, bir yorum yapamam.

Belirttiğiniz bisikletin frenleri de klasik V fren fakat, vitesler otomatik derken?

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@HaliliOzturk

nasıl anlatsam size elimizle tutgumuz yerlerin hemen altındamı demek istedim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Motorsiklete gaz verirmiş gibi mi?

Yoksa iki dümesi var, birisi vitesi artırıyor birisi de düşürüyor mu?

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
@HaliliOzturk

evet evet pek bilgim olmadıgımdan size danışıyorum kusuruma bakmayın yanlış bir bisiklet almak istemiyorum. bir tane daha buldum rica etsem onada bakıp bana yardımcı olurmusunuz ?size resmini ve özelliklerini gondereyim

Hasan Topcan

Forum Demirbaşı
Tepki
220
(link)

KADRO : 26 ALUMİNYUM 6061
BOĞAZ : ZOOM ALUMİNYUM AHEAD TDS-A72
GİDON : ZOOM ALUMİNYUM 31.8
SELE BORUSU : ZOOM ALUMİNYUM 27.2
FURŞ TAKIMI : FP-H806
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO TZ SERİSİ
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO TX31
AYNAKOL : SHIMANO FC-M151
FREN TAKIMI : SHIMANO V FREN BR-M422
RUBLE : SHIMANO MF-TZ07
VİTES/FREN KOLU : SHIMANO STEF 40 EZ-FIRE
LASTİK : CST CHEYENNE

JANT : SALCANO X-PRO2 (WEINMANN) ÇİFT DUVARLI 2x12 ÖZEL ÖRÜM
JANT TELİ : FLAT SPOKE
MAŞA : RST OMNI 191 C7
KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 16,18
BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) : 14.2

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Naçizane görüşüm arka amortisörü olan ve jant telleri özel örüm ve sayısı az olan bisikletleri değerlendirmeye almayın.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Hasan Topcan

Bu bisiklet öndeki düşündüğünüzden daha iyi, ama ben derim ki forumdaki konuları biraz araştırın.

@Hasan Topcan

İyi de bu cevap değil :) O mu bu mu dedim, evet dediniz.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
Forumda biraz vakit geçirip benzer konulari okuyup daha sonra seçiminizi yapın dilerseniz.

Yaklaşık 2 sene önce bisiklet sürmeye karar verdiğimde ve kendime bisiklet bakarken işlerin çocuklukltan kalan bilgiler ile halledilebilir ve basit olduğunu düşünüyordum. Fakat işler öyle değil çok detayli çok karmaşik bir dünya bu ve bisikleti ciddi bir şekilde ister ulaşim araci isterse de bir spor/hobi araci olarak hayatınıza sokmayi düşünüyorsaniz ilk bisikletiniz önemli.

forumda dolaşın, internette biraz daha araştirma yapin ihtiyaçlarinizi ve bütçenizi belirleyip ona göre daha bilgili olarak tavsiye isteyin veya seçiminizi yapın bence.

Tepki
4
salcano - tasterım war memnunum ama bıras mpodıfıe lazım yardım edersenız daha yenıyım burda lutfen yardım k.bamayın ıyı qunler saolun arkadaslar

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
ilk söylediğini geç. ikinci söylediğin Alu, ben de kullanıyorum, çok memnunum. Eğer sıfır alacaksanız bu fiyata daha iyi bir bisiklet alamazsınız. Ben 396 TL' ye almıştım ERdoğanlar' ın sitesinden. Peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar. Şu an 370' e falan düşmüş sanırım. Kron tavsiye eden bir arkadaş da olmuş, iyidir güzeldir ancak en düşük modeli xc 500 ve fiyatı 550 TL. Sedona 711' lerde güzel ancak onlar da 550 TL civarı. Neredeyse 200 Liraya yakın bir fiyat farkı var. Alu alırsan pişman olmazsın.

mert erdogan

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Specialized
merhaba üstadlar
ilk kez forumu kullanıyorum hatam olursa affola arkadaslar:)şu umit bisiklet neyin nesidir kalitelimidir,yeni baslayanlar icin iş gorurmu,idare edermi,evolution modeli almak istiyorum aluminyum kadro ne dersiniz ustalar

Bahadır Ustaoğlu

Daimi Üye
Tepki
187
Bence yeni başlayanlar kron ve sedona düşünebilir... Belki kadro kalitesi için trek ve scottın alt seviyeleride olabilir ancak her ne kadar alt seviyede olsalar yaklaşık 700tl den başlıyorlar kron ve sedona ise 500tl gibi rakamlardan kapı açıyor...

Ayrıca downhill bisikletler iniş bisikletidir... Her ne kadar kısa mesafede düz yollarda konforlu gibi gelsede yol uzadıkça kullanıcısınız yormaya başlar ki rampa çıkmayı saymıyorum siz anlayın... Düz kadro en iyisidir :)

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
2. resimdeki daha kalitelidir 1. resimdekine göre. 2. yi almanızı öneririm eski bir salcano kullanıcısı olarak :)