Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bana yardımcı olun lütfen 1200-1500 TL arası limitim var..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında u_yaman tarafından paylaşıldı.

1. u_yaman

u_yaman Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisiklet almayı düşünüyorum ve nakiti hazırlamış durumdayım 1200-1500TL arasında bana kendi sınıfında iyi bi MTB önerirmisiniz KRON xc2000 düşünüyorum ama diğer marka ve modellerede açığım tavsiyeniz ve önerileriniz nelerdir haziran ayında sizinle birlikte turlara çıkmak istiyorum işim acele :) skaype adresimden ayrıntılı şekilde bilgi vermek isteyen arkadaşlar varsa;
    skaype adresim =
    yaman345

2. fast007

fast007 Yeni Üye

Seviye:
    Benim de bütçem o civarda. Aklımda Salcano INSOMNIA 301 DEORE HD ve Sedona 751 var. Dün akşam konu açtım, cevap veren olmadı -((( Kron forumda çok önerilen bir marka ama nedense benim hoşuma gitmiyor.

3. u_yaman

u_yaman Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    aslında diğer marka bisikletleri görünce kronda pek bir estetik olmadığını farkediyorum sade ama sağlammı diğerleri gösterişli ama dandikmi çözemedim güzel bi açıklama ve öneriyle cevap vericek düşünceli ve bu işten anlayan arkadaşlara ihtiyaç var günün birinde bana yanlış seçim yapmışsın bu fiyata şu bisiklet daha iyiydi demelerini istemiyorum

4. fast007

fast007 Yeni Üye

Seviye:
    Benim forumda takip ettiğim kadarıyla bu 3 marka da yerli ve belirli bir saygınlığı ve güvenirliliği olan markalar. Bence iş birbirine yakın fiyatlardaki modeller arasından birini seçmeye gelince çatallaşıyor.

5. u_yaman

u_yaman Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  6. fast007

fast007 Yeni Üye

Seviye:
    Ben Skayp kullanmıyom. Bence ikimiz de bir halttan anlamıyoruz. Burada bisiklet konusunda çok birikimli kişiler var. Allah rızası için bir yardımcı olsalar ya -)))

7. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben olsam Kron xc 2000 ve xc3000'i direk elerdim. Carraro CR-X 3012 Kron'dan çok daha üstün bir bisiklet. Şu Kron'u bir türlü anlamıyorum, adamlar 2000 TL'lik bisiklet yapıyorlar ama bisikletin üzerinde en dandik Rubena marka naylon lastikler ve giriş seviyesi bir maşa var. Carraro, Kron'a göre daha ucuz olmasına rağmen üzerinde full SLX set, Epicon maşa ve Schwalbe lastik var. Carraro'nun her parçası Kron'dan daha üstün.

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    sadika istanbulda bende bisiklet kullniyorum.bende genelde sarıyer-zekeriyakoy-kilyos-rumelifeneri gibi yerleri gezdim.sarıyer ozellikle inanılmaz yokusluk dag bisikletinle asfalt yol da 2.2 lastikler inanılmaz zamk gibi yapisiyor.dağ bisiklet almakdan asla pisman degilim cunku lastikleri slim taktirdim harika oldu.avantajı tur bisikletlerine daha cok.kilyos yoluna dikkat cekiyorum.görülmez noktalar var.özellikle basimdan gelen olay uzun tır aracları nedense dar yolda gidiyor.ikaz kornası aldim yavasladim kör noktada tırın arka kasasi tamamen yolu kapattı fazlasida tastı gececek imkansiz yer kalmadi.tek secenek ucurumdan atlamak olcakti:D ama herkes anlayıslı olmuyor.rumelifeneri gezmek icin harika asfalt cok iyi koç ünv kampusu var.bisiklet surunce yanlardaki agaclar sıralı halde yesillik ressamın elinden ufuk cizgisini belirtmis gibi sonsuzluk da gidiyormus gibi geliyor.

9. u_yaman

u_yaman Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    gökalp bu anlattıklarının doğru olma ihtimali sadece senin düşünce ve araştırma kabiliyetin kadarmı yoksa senin gibi düşünen başka arkadaşlarımızda varmı yanlış bir seçim yapmamı engellemenizi istiyorum braz daha açıklayıcı lütfen ..

10. u_yaman

u_yaman Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Carraro MTB bisikletlerinin kadroları nasıl sizce KRON la karşılaştırsak donanım 2. planda

11. Gokalp Gokmenler

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim düşünce ve araştırma "Kabiliyetime" güvenmiyorsan git istediğin bisikleti al hocam, Kron al hatta git Ümit marka al. Piyasayı araştır birazda sen düşünme ve araştırma "kabiliyetini" konuştur üzerinde full Deore set ve Suntour XCR maşa olan bisikletler aşağı yukarı kaça satılıyor onu bul. Yada ben sana söyleyeyim, Piyasada üzerinde Full Deore set ve XCR maşa olan bir bisiklet eğer markası Trek, Cannondale, Scott gibi bir dünya markası değilse en fazla 1300 TL'dir. Takdir edersin ki Kron'da bir dünya markası değil yani 1905 TL'lik bir fiyatı kesinlikle hak etmiyor. Ama tabiiki 1905 TL bu bisikletin liste fiyatı, sen gidip pazarlık edip peşin para ile XC3000'i belki 1650 TL civarı bir fiyata'da alabilirsin ama bence bu para bile bu bisiklet için çok fazla. Ben olsam Kron XC3000 ayarında bir bisiklete peşin 1200 TL'den bir lira fazla vermezdim ve alır almaz hemen Rubena marka lastiklerden kurtulup adam gibi bir Schwalbe yada Maxxis marka lastik takardım. Tabiiki bu sitede sana mutlaka git Kron al diyen bu markayı seven kullanan insanlar olacaktır çünkü Kron Türkiye'de oldukça tutmuş olan bir marka. Ama ben sana tarafsız gözle yazıyorum benim bisikletimin markası Kron yada Carraro değil, bu iki marka ile de duygusal bir bağım yok. Ama bu iki bisiklet arasındaki bariz donanım farkına bakarak ben olsam hiç düşünmeden Carraro CR-X 3012 alırdım. bu arada bisikletcim.com'u da boşver, madem İstanbuldasın kalk Saraçhane Haşim İşcan geçidine git dolaş, olmadı Sirkeci'ye git Carraro'yu gör pazarlığını yap zaten 1800 TL civarı bir fiyata o bisikleti buralardan rahat alırsın.

12. Gokalp Gokmenler

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kron'un kadrolarının ömür boyu garantili olduğu söyleniyor ama sağlamlık olarak Carraro yada Kron arasında hiçbir fark yok. Zaten bisiklet ile aşırı derece extreme şeyler yapmadığın sürece kadro'yu kırabilmene imkan yok. Eğer Carraro'nun kadrosunu kırabilecek kadar aşırı zorlamayı başarırsan zaten Kron'un kadrosunu'da kırabilirsin, zaten bu durumda kadron kullanıcı hatası sebebi ile garanti dışı kalacaktır. Bu seviyedeki bisikletler için sağlamlık açısından kadroları karşılaştırma bence, hepsi üç aşağı beş yukarı aynı çünkü, hepsi sağlam kadrolar. Biraz ağırlıklar arasında farklar olabilir ki 200-300 gram ağır yada hafif olması bence hiç önemli değil. Bu seviye bir bisiklet alırken en önemli şey üzerindeki donanım ve kullanırken sana ne kadar zevk vereceğidir.

13. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle tura cıkacaksınız mtb alma konusunu iki kere duşunun. illede mtb istiyorsanız scott aspect 30 alın derim.