Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana uygun boyut olarak hangisini önerirsiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat ARICI tarafından paylaşıldı.

1. Murat ARICI

Murat ARICI Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Açıkcası bisikletle önceleri bisikletle bu kadar ilgilenmiyordum. şuan dil eğitimi için avustralyadayım ve hem hobi olarak hem de sosyalleşme açısından iyi olacağını düşündüğüm için (bisiklet kluplerini araştırıyordum ve sydneyde oldukça fazla grup olduğunu gördüm) bir yol bisikleti almaya karar verdim. daha öncede söylediğim gibi bu konularda fazla bir bilgim yok ama internetten edindiğim bilgilere göre kol uzunluğum 69cm bacak uzunluğum 82 cm boyum 180cm bu ölçülere göre kaç cmlik bir bisiklet almalıyım bazı forum sitelerinden öğrendiğim kadarıyla 58cm ideal bir ölçü olabilirmiş yine de bilen birilerine sormak daha mantıklı geliyor. ikinci sorum ise
    http://www.cyclingdeal.com.au/buy/2014-hasa-18-speed-road-bike-shimano-sora-black/R314
    http://www.cyclingdeal.com.au/buy/hasa-road-bike-tiagra-4500-carbon-fork/R211
    bu iki bisikletten hangisi daha iyi performans sağlar. ikincisi kafama daha yattı ama yine de bir sorayım dedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. krmtoprak

krmtoprak BİSİKLET HASTASI

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar. Öncelİkle eĞİtİmİnİde sİze baŞarilar dİlerİm. Avustralya da bİsİklet almak gÜzel olsa gerek. Daha fazla seÇenek olduĞundan emİnİm. Üstelİk turkİye dekİ gİbİ vergİ yukude bukadar fazla deĞİldİr. VerdİĞİnİz lİnklerde alttakİ olan sİzİn İÇİn uygun olacaktir (54cm). Ancak marka hakkinda bİlgİm yok. Yol bİsİkletİnİn orada avantajli olduĞunu tahmİn edİyorum. Üstelİk bİsİklet kulturude daha gelİŞmİŞtİr dİye tahmİn edİyorum. Aklinizda baŞka seÇenekler var mi? Varsa paylaŞirsaniz sevİnİrİm. Bİzde oradakİ pİyasayi ÖĞrenmİŞ oluruz.

3. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    57-58 uygundur ikinci bisikletten daha iyi performans alirsiniz

Tapatalk üzerinden gönderildi.

4. Murat ARICI

Murat ARICI Yeni Üye

ilginiz için teşekkür ederim açıkcası piyasa hakkında pek bilgim yok ama araştırmamı istediğiniz bir model ya da marka varsa buradan onu rahatlıkla yapabilirim. dediğim gibi henüz yolun çok başındayım o yüzden pek bir bilgim yok. ama en yakın zamanda bisiklet dükkanına gidip model araştırması yapabilirim belki bir yararı dokunur.

5. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu doküman fikir sahibi olmanız açısından faydalı olacaktır.

Verdiğiniz ölçülere göre size 56cm'in uygun olacağını düşünüyorum. Ancak yol bisikletlerinde sürüç biçimleri değişebildiğinden, daha ince ayar yapmak isterseniz bir bisikletçiden yardım almanız gerekebilir.
    Bazen 1 cm'in bile komfor açısından ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz.

Murat ARICI bunu beğendi.