Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana Uygun Bir Dağ Bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Umut Uzun tarafından paylaşıldı.

1. Umut Uzun

Umut Uzun Yeni Üye

Merhabalar;

Forumda ve bisiklet konusunda acemiyim. 1-2 aya kadar bir dağ bisikleti almak istiyorum, markasının Giant veya Scott olmasını istiyorum. Kafamda bir kaç soru var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sorular şöyle:

- Giant'larda Revel, Roam serisi ve Boulder arasında ne tür bir fark var?
    - Serinin kendi içindeki sıralama neye göre değişiyor? (Örneğin: Revel 1'in kadrosu ,Revel 3'e göre daha mı sağlam yada kadro kalitesi aynı fakat daha mı iyi ekipman kullanıyorlar?)

Bisiklet için ayırdığım bütçe 700 ile 1000 TL arasında. Dolayısıyla bu markalar içinde alabileceğim modeller: Aspect 60, Aspect 50, Boulder, Revel 2 ve Revel 3. Sağlam bir kadro istiyorum, ekipmanların özellikleri ilk etapta o kadar önemli değil, zamanla, gerektiğinde daha iyilerini takarım ama kadro sağlam olmalı. Ayrıca herhangi bir bisiklet ustasının tamir edebilmesi için V fren istiyorum. Bu modeller içinde yada başka marka-model tavsiyenizi bekliyorum.

Bir de boyum 185cm, bisiklet kaç inch olmalı?

2. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umut Uzun bunu beğendi.
  3. Umut Uzun

Umut Uzun Yeni Üye

Arkadaşlar yok mu bir yorum yapacak, tavsiyede bulunacak birisi?

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşımda Scott Aspect var 24 vites,shımano sistem,v fren.Şuana kadar 300 km'ye yakın yol aldı her hangi bi sorunla karşılaşmadı.Kadrosu sağlam olduğu için almıştı,sistemde sorunsuz zaten(shımano)bence GT alacağına Scott al en azından Scottın adı daha duyulmuş.18 kadro boyu yeter.

5. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen hemen her markanın dağ bisikletlerinin kadroları sağlamdır...
    Önceliğinizi bisikletin üzerindeki donanımlara yönlendirin..

6. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    trek firmasına bakmanızı tavsiye ederim madem kadroda saglamlık onemli 1000 tlye guzel bir trek alabilirsiniz

saygılar

7. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer çok çetin arazi koşullarında kullanmıyacaksanız kadroya para vermeyin bence, kadro&donanım açısından dengeli bir bisiklet işinizi görür..

8. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kadro sağlam diye de düşük donanım bisiklet alınmaz kanısındayım örnek TREK.

9. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    sonradan bisiklete ekleme yapmam satar daha iyisini alırım dersen üst model donanım alt model kadro alabilirsin ama yok ben bisikletimi aldıktan sonra ufak ufak yüklerim dersen o zaman kadro değişikliği çok fazla sorun/uğraş/para götüreceği için iyi kadro düşük donanım daha mantıklı...tercih elbette senin..

10. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla ben trek kullanıyorum diye trek överim tabiki ama allah icin diger bisikletlerinde hepsine bakmıstım ben en cok trek begendim diye trek aldım ki ekipman zaten biticek birsey belli bir kullanım omuru var sonucta oyuzden illa bi gun degistiriceksiniz yenisi cıkıcak birsey olucak kırılır bozulur 3 lu den 2 liye 9 ludan 10 luya gecmek istersiniz illa birsey olur ama kadro herzaman kadrodur omurluktur nasıl bir insan lastigi kotu diye araba tercihinden vazgecmeyip gidip lastik degistirirse sizde ekipman degistirirsiniz ilerliyen zamanlarda mutsuz olursanız