Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana otobüs çarptı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında arabaci tarafından paylaşıldı.

1. arabaci

arabaci Yeni Üye

Seviye:
    Dün şehir içinde trafiğin yoğunlaştığı akşam saatlerinde çarşıdan eve dönüyordum. SSK kavşağı trafik ışıklarına yaklaşırken Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin bir otobüsü yanımdan geçip yavaşlayarak yeşil yanmasını beklemeye başladı, bende otobüsün yanından geçme imkanım olduğu halde beklemeye karar verdim, genelde büyük araçların yanına sokulmam. Neyse, yeşil ışığın yanmasıyla birlikte bekleyen diğer araçlar ve önümdeki otobüs hareket etmeye başladılar, tabi bende normal olarak otobüsün sağ arkasından ilerlemeye başladım. Tam o anda uyanık (!) şoför, hiç sinyal vermeden ani şekilde daha kestirme olan sağdaki sokağa girmeye kalktı. Otobüsün gövdesi hızla bana çarptı ve bisikleti bırakıp aşağıya atladım. Neyse ki bana ve bisikletime birşey olmadı. Nasıl olduysa (!) çarptıktan sonra beni farkedip durdu. Bütün otobüs yolcularının ve trafiktekilerin bakışları altında bisikletimi yerden aldım. Tam oradan uzaklaşacakken öküz şoför birşeyin varmı diye seslendi kapıdan. Ama öyle sinirliydim ki hiçbirşey söyleyemedim. Bakışlarımdan içimden neler geçtiğini anlamıştır umarım! Kendisini hala sık sık hatırlayıp kulağını çınlatıyorum ve neden otobüsün plakasını almadım diye kendime kızıyorum.

2. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Ben adapazarında her zaman önüme aniden çıkan yayalardan ve dengesiz sürücülerden korkmuşumdur zaten.İnşallah bi sakatlığın yoktur.Keşke plakayı alsaydın yada polis çağırsaydın

3. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,ucuz atlatmışınız....

4. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    geçmiş olsun kardeşim. Bugüne kadar araçlardan dolayı kaza yapmadım ama sol-sağ kontrol özürlü vatandaşlardan çok çektim.

Lisansın vardır umarım, kazalarda işe yarıyor, bu da aklında olsun.

Sana sağlık dolu günler.

5. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun diyorum. Verilmiş sadakan varmış.
    Demek ki büyük araçların sağ tarafına bisiklet ile, hatta küçük binek araçlarıyla da, girmemek gerekliliği ortaya çıkıyor.
    Ve o otobüs şöförü çok dikkatliymiş ki sana çarptığı anda durabilmiş. Koskoca otobüs , tabiki yanına küçük bir bisikletin gireceğini düşünememiştir. nasılsa yanım dururken boştu diye hareket etmiş, anlattığına görede çok kibar birisiymiş ki, birşeyin varmı diye sana sormuş.

Sevgi ve selamlarımla.

6. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş olsun......

7. Caykopat

Caykopat Yeni Üye

Seviye:
    gecmis olsun..

8. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun, ucuz atlattığına sevindim.

9. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın.

10. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gerçekten çok geçmiş olsun ,verilmiş sadakanız varmış.....

11. Derya AKYILDIZ

Derya AKYILDIZ Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Durması ve birşeyin varmı diye sorması insanlığı adına olumlu. Fakat kurallar ve şoförlüğü adına, sinyal vermeden dönmesi üstelik birde güzergahdan sapması büyük hata. Sizin ifadeniz ile ö..z şoför durmayıp size neyin var diye sormadan yoluna devam etmiş olsaydı, belki o zaman plakasını alabilirdiniz çünkü genelde böyle durumlarda, beynimiz kaçan birini yakalamak ve plakasını almak için istemsiz olarak devreye girmekte. İşte şoförü bu davranış kurtarmış. Durması birşeyin varmı diye sorması o andaki düşünceyi farklı yönlendirerek istemsiz tepkiyi devre dışı bırakmış. Böyle durumlarda o anda oluşan kalabalığa aracın plakasını alan var mı? diye sorabilirsiniz belki içlerinde duyarlı davranan dikkatli vatandaşlarımız olabilir. Çünkü o anda siz, olayın şokundan buna düşünemiyebilirsiniz. Sanırım en doğru olanı şikayetci olup polis çağırmak ve tutanak tutturmak. Umarım çok önemli birşeyiniz yoktur tekrar geçmiş olsun. Kazasız sağlıklı günler dilerim. Sevgiler.

12. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun, iyi ki size birşey olmamış...

sevgiler ,kazasız pedallar

Serhat ÖNAL bunu beğendi.
  13. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun. Bana da dün bi araba çarptı. Adam arkamdan yavaş yavaş geliyor, frene bassam çarpacak, şiddettli de olmasa beni yere düşürmeye yetecek, biliyorum. Bu sebeple kaldırımı geçince yan sokağa doğru gireyim ve frene basıp durayım geçsin dedim. Yaptım da! Ama aynısını o da yapıp -yani kaldırımı geçince yan sokağa girip- arkamdan gelince frene basmamla çarpması bir oldu. Bu derece öküzler var! Farkında benim ondan kaçmak için gittiğimin. Yanıma doğru gelip ''birşeyin var mı ya da muadili bir soru'' soracaktı ki fırsat vermeden yüzüne tükürüp, kalayı da bastıktan sonra var gücümle asıldım pedallara. Gerçi arkamdan gelmedi...

14. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    gecmis olsun. dikkatli olmak lazim ne zaman ne tarafa donecekleri belli olmuyor arabalarin.

15. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun ucuz atlatmışın banada geçen sene araba çarpmıştı.ve sol ayak bileğim kırılmıştı. 2 ay evde yattım... bisikletimden ise geriye sadece hurdası kalmıştı işe yarıyan pek parça çıkmamıştı...

16. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun , gerçekten ucuz atlatmışsın. Belediye otobüsü olduğu için muhtemelen her gün aynı saatte oradan geçiyordur , uğraşmak istersen aynı saatte orada bekleyip plakasını öğrenebilirsin.

17. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun ::(

18. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    geçmiş olsun, gerçekten ucuz atlatmışsınız...

19. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Ewet bunlara insan bile demeye bin sahit ister .. Nasıl ehliyet alıyorlarsa bu adamlar sasırıyorum .. İnsanlık adına hic birsey almıyorlar ve yolda kimseye saygı göstermiyorlar .. Yaya olsan bile durmuyorlar .. Gecmis olsun kardes sanada , zaman zaman bende cok tartısıyorum bu şöförlerle ...

20. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun.umarım bida yaşanmaz...