Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana göre hangi bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında nevzateker tarafından paylaşıldı.

1. nevzateker

nevzateker Yeni Üye

Merhabalar,
    Foruma yeni üye oldum. Ankara'dan yazıyorum. yazlıkta ara sıra binmeler hariç düzenli olarak 20 yıldır bisiklet binmiyorum. Yaşım 41, boyum 1.77 kilom 98 spor amaçlı (özelliklede zayıflamak için) şehirde bineceğim kullanırken zevk alacağım 350-500 YTL fiyat aralığında bir bisiklet almayı düşünüyorum.
    Hangi tipte bisiklet almalıyım. (amartisörlümü, vites sitemi nasıl olmalı, kadrosu nasıl olmalı v.s) Marka ve model belirtirseniz daha memnun olurum.

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler

Düzenleyen ....Tuğrul

2. murat856

murat856 Yeni Üye

Seviye:
    Ben 560ytl.ye yeşil bisikletten Kron xc1000 aldım ve çok memnunum tavsiye ederim.Komple Shimano komponent.Tavsiye ederim.Rengide çok şık.
    :)

3. Deniz Kılıç

Deniz Kılıç Kıdemli Üye

Seviye:
    Sayın navzateker önce bisikleti hangi yol şartında kullanacağını söylersen iyi olur.Ama sana tavsiyem tek amortisörlü hafif bir dağ bisikleti olacaktır.

4. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    kron türk malı mı?

5. Deniz Kılıç

Deniz Kılıç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben değil diye biliyorum

6. sönmez

sönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron marka olarak Türk malı yalnız kullanılan aksamların tümü ithal.Sadece montajı burada yapılıyor.

7. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Muhakkak benden daha iyi bilen arkadaşlar vardır ama Kron larda tamamen yurt dışından geliyor diye biliyorum.

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam Sönmez Bey Kron'u ithal eden firmadandı :). Kron'lar üzerlerineki tüm malzeme olarak (kadroda dahil) yurtdışından gelip Türkiyê'de monte ediliyorlar...

9. ufuk

ufuk Yeni Üye

Seviye:
    Yapmayın Arkadaşlar! Boy 1,77 kilo yaş 41 kilo 98 le A markası B markasının ne alakası var... Nevzat Bey'in sorusu bu değil ki yaa...

Nevzat Bey, bence A-B markasından ziyade boyunuza ve amacınıza uygun bir bisiklet almalısınız. Hafif olmasına dikkat etmelisiniz. En önemlisi budur. Bütçeniz uygun ise iyi bir bisiklet alın ve sorunsuzca binin. Hafif bisikletler zaten üzerinde iyi donanımlara sahiptirler. Tek amortisörlü bir bisiklet alın. Asla çift amortisörlü bisiklet almayın. Çünkü bu tip bisikletler çok ağırdır. Ankara'da Delta Bisiklet ve Erdoğanlar Bisiklet var. Onlara danışailirsiniz. Size yardımcı olacaklardır. Ben de bisikletimi Ankara'da Delta Bisiklet'ten aldım ve çok memnunum.

Delta Bisiklet'te olan Markalar

Cannondale, Corratec, Drag, Red Bull, Delta

Erdoğanlar Bisiklet'te olan markalar

Trek, Bianchi

Benim size tavsiyem Bianchiyi direk eleyin. Diğerlerine bakın

10. selimcan

selimcan Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar

Bisikletliler arasına hoşgeldiniz..

Öncelikle bisikleti ne amaçla aldığınız buna bağlı olarak da bisiklet tipi seçmeniz gerekli...sonra kadro boyu dediğimiz en önemli seçim gelir; şehir içinde kullanılan city bike dediğimiz tip ile mtb olarak adlandırılan dağ bisikletlerinin arasında kadro açıları ve boyları çok farklılık gösterir ki dağ bisikletleri bile kendi arasında birkaç tipdedir.Hardtail (sadece önde amortisör var) tipini pedallıyacağınız parkura göre lastik değiştirerek çok amaçlı kullanabilirsiniz.
    Her bisiklet markasında açılar da farklıdır.

wrenchscience.com sitesi seçim konusunda yardımcı olabilir....

Bisikletin üzerindeki ekipmanları (vites attırıcılar,fren sistemleri,amortisör gibi)
    daha sonra değiştirebilirsiniz.

Trek-Scott-Cannondale-Giant-Corratec-Kron gibi markalar tanınmışlardır.