Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana en uygun bisiklet..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uygar A tarafından paylaşıldı.

1. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba.185 cm boyunda 80 kilo birisiyim.Başakşehirde yaşıyorum burası öyle bi yerki hem mtb hemde şehir bisikleti kullanabilicek yollar var.Maalesef bisikletim çalındı ve yeni bir bisiklet alacağım.Alır almaz hemen tura çıkacağım.Tur planım ve rotam bile hazır.Tura çıkmak için heycanlanıyorum.Şimdi takıldığım bir sorum var.MTB bir bisikletmi şehir/tur bisikletimi alsam karar veremedim.Bisiklet önerilerinizi ve bu konuyla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bisiklet bütçem 850-900.

2. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    Önerisi olan arkadaş yok mu ?

3. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Tur bisikleti olarak Salcano City Sport ya da bütçeye göre City Fun serilerinden bir model düşünülebilir.

4. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    Ben birazda Belgrad ormanı Şamlar ormanı gibi yerlere bisikletle gitmeyi düşünüyorum beni yarı yolda bırakmasın bu modeller?

5. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Orman, dağ, bayır vs. gezecek ya da tur yapacaksanız Mtb düşünün tabi.
    Mümkün olduğu kadar hafif olsun alacağınız bisiklet.
    Patlamaya karşı dayanıklı lastik tercih etmeniz yararınıza.

Aklınızda herhangi bir marka ya da bütçeniz belliyse ona göre öneri istemeniz daha mantıklı.

6. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    Benimde aklımda zaten mtb vardı 850-900 tl bütcem var kesin olarak mtb alacağım.Önerilerinizi bekliyorum.

7. Uğur Kırelli

Uğur Kırelli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Mosso 771 SMV'ye bakmanı öneririm. Hem tur hem arazi için oldukça iyi.

8. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    O bütçeyi aşıyor.Ama pazarlıkla düşürülebilir fakat bayisi yok alan arkadaşların hepsi internetten almış.Daha bilindik markalardan önerirseniz örneğin sedona kron salcano vs. Bunların bayileri evimin yakınında İstoç ta var.

9. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
  10. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Açıkcası ben mekanik disk önermem, mekanik disk hem ağır hemde bakımı zordur.
    Hidrolik disk'in de bakımı zor, ağır ama mekaniğe göre daha iyidir. Bana soracak olursanız VFren tavsiye ederim, kendim de V kullanıyorum.

850-900 liraya başlangıç seviyesinin biraz daha üstünde bir bisiklet alabilirsiniz.

Bende bisiklet araştırması yaparken Mosso markasını duymuştum yani bana da önermişlerdi, çok güzel modelleri var ve fiyatları da gayet makul. Biraz bütçemi arttırabilmiş olsaydım Mosso'dan yana yapabilirdim seçimimi. Mosso'nun bayisinin olmayışı yada dediğin gibi bilindik bir marka olmayışı kötü bir marka olduğunu değil, piyasaya yeni girdiğini hatta bu yüzden şuan bu markanın bisikletlerinin tanıtım vs. amacıyla ucuz olabileceği anlamına gelir.

Kron'a gelecek olursak, bütçem nedeniyle ben Xc150 modelini test ettim(hem mekanik disk hem de Vfren modelini), araştırdım kafama yatmadı.
    Şuan Bianchi Speed 4000 kullanıyorum, geçen gün Sedona Borla kullanan arkadaşım kendisinin bisikletinden daha rahat olduğunu söyledi. Tabi bu kişiden kişiye, kullanımdan kullanıma değişebilecek bir şey.(Vites olarak benim ki Tourney, onun ki Altus sen düşün),

Kendi şehrinde, servis desteği olan markalara yönelmelisin. Gerçi istanbulda yaşıyor muşsun. Her türlü servis- yedek parça ihtiyacını her yerden karşılayabilirsin. Emin ol bu çok önemli bir durum. Ben niye Bianchi aldım, servis-satış noktası olarak yaşadığım yerde bir bunu buldum.

Gelelim bahsettiğin iki modele, ağırlıklarını bilmediğimden hangisi ağır diye bir yorum yapamayacağım ama alabildiğin kadar hafif olanı seçmelisin. Vites sistemi olarak Shimano'larda Tourney en alt segmentte. Tabi Tourney'lerinde kendi içinde iyisi ve kötüsü var. Alt sınıf diye tamamen kullanışsız diye bir algı oluşmamalı. Bu sadece senin nasıl nerede kullanacağına göre, sana yetip yetmeyeceğine göre değişir. Verdiğin 2 model üzerinden konuşacak olursak, birinde Altus(force540-onunda ön değiştiricisi tourneymiş mesela) diğerinde Acera sistem var. Acera daha iyi bir sistemdir ama aralarında mesela Deore olmadığı sürece uçurum kadar fark yoktur. Jant ve kadro olarak aynı olmalılar ürün özelliklerine göre. Fren olarak ise birinde Tektro sistem, diğerinde de Shimano sistem var. Hangisinin daha iyi olduğunu benim yorumlamam saçma olur, çünkü hiç kullanmadım ama Shimano olan daha iyidir gibime geliyor. Gene 2 modelde aynı maşa kullanılmış. Bu biraz artık sana kalıyor. Hangisinin görüntüsü hoşuna giderse onu seçebilirsin diyebilirim. Aralarında çok az bir fark gördüm CRS 620 burun ucuyla biraz daha iyi gibi.

11. Uygar A

Uygar A Yeni Üye

Seviye:
    Yazdığın bilgiler için teşekkür ederim.Deore vites olan bir bisiklet göremedim sizin öyle bildiğiniz iyi bir bisiklet var mı ?

12. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bir kaç işim var halleder, bakarım ama zannediyorum ki Deore sistemi olan bir bisiklete bu bütçe ile sahip olamazsınız (1500-2000 civarı)

13. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Salcano Deore modeller:
    IGMAN [26inch-1999TL / 27.5inch-2099TL / 29inch-2199TL]

Mosso Deore modeller:
    XC 980 [29inch-1999TL]
    2670 [26inch-1671TL]

Bianchi Deore modeller:
    AFX 8029 / 1764TL
    ADX 2700 / 1440TL
    AFX 8005 / 1512TL

Ghost Deore modeller:
    SE 2000 / 710€
    SE 2950 / 990€
    SE 5000 / 1044€

Whistle Deore modeller:
    PATWIN 1491D / 603€
    MIWOK 650B 1491D / 562€

Carraro'yu sitesi yüzünden inceleyemedim.
    Kron'un sitesinde 2012 modeller vardı.

Gördüğün gibi, senin bütçeyi 2 ye katlıyorlar :)