Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana Bayagi yardım gerekli(acil)

Konu, 'Street & DJ' kısmında kacak tarafından paylaşıldı.

1. kacak

kacak Aktif Üye

Seviye:
    ilk olarak moderetör(moderetör yardımcıları) bu konuyu kapamasın bazı arkadaşara eski konulara bakın demişler ama bence böylesi daha uygun

bisikletimi aldıktan sonra silebilirsiniz

öncelilkle

1 ay içinde aranıza bi street çi katılıyor

bütçem kredi kartıyla alıcam taksitle limit ne kadar yeterse...750-800-900-1000(biraz zor)

nedir bu street nasıl bişey le yapılır ve şu bisikletlerden bütçeme uyanlardan hangisi bana uygun

;

sedona x11(bu baya zor fiyatı yüksek)

scott yz 25(sedona x11 den iyimi)

Voltage JR 24"

eed hangisi veya başka güvenilir bi yer varsa yani başka modeller varsa 700-900 arası ve o firme güvenilirse ordanda alırız

lütfen özel şeyleri Ö.M ile anlatın

2. Batuhan İçen

Batuhan İçen Yeni Üye

Seviye:
    neden voltage jr ? sen bebekmısın ki jr alcaksın - ben voltage yz 25 kullanıorum cok memnunum

3. kacak

kacak Aktif Üye

Seviye:
    bu seni ilgilendirmez ''ben yz 25 kullanıyorum memnunum '' demen yeterliydi

neyse daha hamsın sanırsam

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sakin!

Kimsenin hamligi, kimsenin cocuklugu digerini ilgilendirmemeli!

Arkadas dogru soylemis, ancak soylemesi gerekeni hatali bir yoldan soylemis. Bu konunun yolundan cikmamasi gerektigini hatirlatip, cevaba gecelim.

Voltage Jr 24" jantli bir cocuk bisikleti, alternatifler dahilinde karsilastirilabilecek durumda degil.

X11 Sedona'nin 2008'de cikardigi bir model, yerli tek alternatif. Su ana kadar kullananlar arasinda sikayet edenini gormedim. Butcen dahilinde ise oneririm. Donanim olarak da Scott'tan daha iyi.

Scott YZ 25 de bu is icin uretilmis, kadrosu kendisini kanitlamis cok guzel bir bisiklet. Fakat ciddi biniciler icin uzerinde fazlaca donanim degisikligi gerekiyor.

isakcan, canerico, scott35 ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    biraz geç oldu ama :D sedona X11 üzerindeki nerdeyse tüm parçalar bu iş için yapılmış parçalar. eğer gerçekten yüksek performanslı sürecekseniz yapacağnız tek değişiklik frenlerini değiştirmek olur. fakat Halil abinin dediği gibi voltage 25 alırsanız ciddi değişiklikler yapılması gerekiyor. hatta o kadar değişiklik yapılması gerekiyorki değişmeyen tek parça kadro kalır ;)

HaliliOzturk bunu beğendi.
  6. kacak

kacak Aktif Üye

Seviye:
    bende yz 25 istiyordum ama x11 daha mantıklı

sende x11 alırsan memnun kalırsın BENCE

7. DarkWeder

DarkWeder Üye

Seviye:
    Scott Voltage Serisinin Bisikletleri Street Amaclı Kullanılabilir Fakat Arkadaşlarımızında Dediği Gibi Ciddi Değişiklikler İster... gurkankas Arkadaşımızında Dediği Gibi Değişmemesi Gereken Tek Şey Kadro :) :) :)

8. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    bende bır x11 kullanıcısıyım hıc bır sıkayetmde yok scott da kullandım ama acılarındna memnun kalmadım ama saglamlık bakımından fılan scott daha kalıtelı kendını ıspatlamıs bı marka en basında ama x11 de orda gordugun sekılde resımdekı gıbı satılmıyo gene kendın toplaman gerekıcek x11 ıde gene kadro olarak alamn lazım scott alsan en azından ısı kapana kadr ustundekı parcalarla ıdare edersın ondan sonrada degıstırmen gerekenlerı degıstırırsın

9. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    bende bir x11 kullanıcısıyım.. ve gayette sağlam bir kadro olduğunu düşünüyorum... sonucta bütün kadrolar taiwanda yapılıyor... ki ben bayaa bi zorladım x11 kadroyu daha henüz çatlamadı... batucum salamlık acısından scott demişin ama ben bu konuda sana pek katılamicam we sunu diorum aralarında bir fark yok.! zaten bana sorarsanızda kadrodan daha önemlisi de komponentler... sende kardeşim bi tane x11 kadro al.. snra istediğin gibi komponentini sec koy makinana... derim ben...

Engin395 bunu beğendi.
  10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar yorumlarınıza katılıyorum. Voltage yz0 a kadar olan serilerdeki herhangi bir scott alırsan ciddi değişiklikler istiyor ne yazıkki:(. Yz0 kullanmadım ama uyumlu komponentleri oldugu söylediler ve öylede zaten ;)
    Bence almışken bi defa al ve parça değiştirmek zorunda kalma derim. Zaten kullanım amacını belirtmişsin. Hiç bekleme bir x11 al kendine ;) Piyasadaki en uygun fiyatlı street-dj bisikletidir bana sorarsan:eek:

11. SerKaN2081

SerKaN2081 Aktif Üye

Seviye:
    bende tam düşünüodum scottmu x-11 mi die..

scott 500 euro felan yz 0 kadrosu alıp toplasak daha sağlam olrmu ?

12. SerKaN2081

SerKaN2081 Aktif Üye

Seviye:
    birde scottun kadro sunun şekli yazılar renkler vs cok hos

x 11 de böle bi imkan varmı mat siyah yapma vs vs

13. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende Scott Voltage YZ2 almıştım, bayaa oldu, şuan üzerinde değişmeyen parçalar; arka aktarıcı, ruble, sele-sele borusu, amortisör. :) Yakında amortisörüde değiştiricem.. X11 alırsan dedikleri gibi parça değiştirmene fazla gerek yok, frenleri değiştirirsin sadece bide yetmesse amortisörü değiştirirsin. Ama Scott Voltage la Sedona X11'in kadro sağlamlığı karşılaştırılmaz, Scott kendini kanıtlamış bi marka, en olmadı kadronun kalınlığına bakın kırılması çok çok zor. Sedona X11 e de lafım yok ama Scott Voltage serisiyle karşılaştırılmaması gerek bence. Scott voltage serisinin 0 a kadar hepsinin kadrosu aynı sadece boyası farklı. En ucuzunu alırsın sonra üstündeki parçaları değiştirirsin, X11'in fiyatına gelir. Bence ikisinide dene, hangisinin açılarını daha çok beğenirsen onu al..

Scott taraftarı gibi gözüktüm ama yanlış anlaşılmasın öyle değilim. :)

14. Engin395

Engin395 Üye

Seviye:
    Scott Yz iyi eyw. hoşta üstündeki komp. lerle x11in komp karsılastırınca x11 daha mantıklı basıyor .+ x11 Scoot kadar hatta daha sağlam bir kadro diyebilirim.3 aydır kullanıyorum banamısın demedi ve bisikleti sokmadıgım yer kalmadı ... tavsiyem x11 den yana

15. SerKaN2081

SerKaN2081 Aktif Üye

Seviye:
    karısık bi durum ^^

scott karo alıp toplamakmı..
    x 11 hazır alıp kullanmakmı :p

16. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    x11 ı harı alıp kullanmak gıbı bısey yok x11 o sekılde satılmıyo yanı her turlu kendısı toplıyıcak ama ıllakı hazır bı bısıklet ıstıyosan connondale chase fılan al

17. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    x11 ı alsan bıle o resımdekı butun parcaları toplasan genede ordan degıstırmen gerekıcek cok fazla parca var mesela gobekler cok kotu ben yaklasık 3 tane dagattım o gobeklerden frenler desen aynı oda kotu gıdon cok cabuk yamuluyo arka attırıcı cok sallanıyo ayna kol ılk aldıgım hafta yamulttum masada bozuldugunu gormedım ama denedım memnun kalmadım bu benım kendı tecrubelerım ve goruslerım ama jantlar onları kullanıorum cok memenunum kadrodanda cok memnunum zaten x11 de alsan kendın toplamak zorunda kalacaksın yanı her turlu aynı hesaba gelıcek. butun kadrolarında tayvanda uretıldıgı dogru ama kalıteyı asıl fırma belırklıyo kullanılıcak malzemeyı kalınlıgını fılan hersey scott belırlıyo yanı orda uretılıyo dıye dandık olacak dıye bı kanun da yok.

18. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    şimdi voltage sağlamdır fln ama kadro streete uygun değil.bir sefer kullanam şansım oldu voltage gerçekten x11in açıları daha iyi.zaten şimdiye kadar x11in açılarından sağlamlığından şikayet edeni görmedim.ama voltageden şikayet eden var. eğer bir kere alcam diyorsan ginat stp yda specialized p serisi bişey al.bn olsam x11 alırım. sadece frenleri değiştirim. bnce üzerindeki parçalar gayet iyi x11in ;) kendimi daha iyi bir modele geçmeye hazır hissedince kadromu değiştirim. kadro değiştirdiğimde de kesinlikle ya norco manifesto ya giant stp alırım

19. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    voltage bende kullandım memnun kaldım acılarından ama memnun olanlarda var mesela forumda sınto gayet guzel bır voltage topladı gayetde guzel kullanıyo ve memnunda

20. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott ın açılarını kimisi beğeniyor kimisi beğenmiyor. Evet doğru şuana kadar X11'in açılarını beğenmiyen çok az kişi var.. Niye ? X11 çıkalı daha kaç ay oldu, Scott voltage kaç yıldır var.. Ayrıca bazıları şunlarıda karıştırıyor, Voltage çok kalın bir kadro olduğundan ağır, X11 daha hafif bir kadro, daha hafif bir kadrodan sonra Voltage a binip bunny çekemeyince, bir şey yapamayınca direk açılarına suç atıyorlar. Ujur'da Voltage kullanıyor, gayet memnun, bende voltage kullanıyorum memnunum, Sinto Voltage kullanıyor memnun, ee hani nerde memnun olmayanlar ? 1-2 kişi var memnun olmayan.. Memnun olmayanların çoğuda başkasının bisikletinde denemiş olanlar, alıpta alıştıktan sonra memnun olmayan yok..

@Engin395, Voltage kadronun sağlamlığı ile ilgili bir sorun yaşadınmıda X11 le her yere girdim çok sağlam, bir şey olmuyor, Voltage'dan daha sağlam diyorsun ? Voltage'ı yabancı ülkelerde test etmişler (ordaki imkanlar ve kullanıcılar daha sağlam olduğundan söylüyorum) ve adı duyulmuş, kırabilen varmı yokmu belli değil, hiç görmedim, tabiki vardır ama çok çok uç şekilde kulanılmıştır.
    X11 kadronun kalınlığı xc bisiklet kadro kalınlığıyla aynı gibi. Voltage'ın kalınlığına bak birde 3 tane x11 kadrosunun kalınlığı. X11 i alırsan kırarsın demiyorum, sağlamdır kıran yok şuana kadar (gerçi daha kaç ay oldu), ama voltage la x11 i karşılaştırmayın..