Bambu Kadrolar Corbonun Yerİnİ Alacak

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
(link) inanması güç

(link) fırınlanmış bambu

(link) bu bir fırınlanmış bambu dağ bisikletidir

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
hobaa . müthiş bi olay.. daha da mı hafif olacak ki acaba.. ama dışını reçşne felan bişile iyice kaplamaları lazım ki yağmur gördümü çürümesin..ilginç baya

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
fırınlanmış bambu size sağlam olmayan bi meteryal gibi gelebilir fakat şöyle düşünün yıllarca üzerine oturduğunuz bambu sandalyeler var ki bunlar özel kimyasalla fırınlanmamış bambular ISI DERECESİ BAMBU SECİMİ VE KİYASALLAR HAKKINDA BİLGİ VERİRİM İSTERSENİZ UZUN BAZI DENEMELERİM OLDU

Aslinda İlk Bİsİkletİ Yapip SÜprİz Yapcaktim YaklaŞik 1 Yildir Üzerİndeyİm Konunun Fakat Dayanamadim Bu Konunun ÜstÜne Bİrlİkte DÜŞelİm Bİlgİ Ve Deneyİmlerİmİzİ PaylaŞiriz. Hem Bambu DeĞİŞebİlen Bİ Meteryal SÖkÜp Yenİlİyebİlİyorsunuz

Carbon Falan Fasa Fİso HerŞey Tabİatta ArkadaŞlar

(link) AFRİCA PAZARINA DİĞER BİSİKLETLER GELSİN BAMBULAR KENDİ BİSİKLET KADRONUZU YAPIN

(link) denenmiş bi örnek komle fırınlanmış bambu dağ bisikleti daha hafif daha güzel daha kullanışlı hemde çevreci

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
zamanla dağılacağını düşünüyorum ama ne desem yalan olur görmeden dokunmadan sürmeden bu ar da da esnek demişsiniz esnek olması güç kaybı değil mi eğer çok sağlamsa dh bisikletlerde kulanılabilir.

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
esneme dediğim şey yanlış anlaşıldı darbenin size ulaşmasını emme daha doğru olur

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Haydaa, daha neler görcez bakalım. Ben bunun sağlamlığına kesinlikle inanmıyorum. 2 metreden atlamaya mümkün değil dayanmaz bu ya, asla...

• Beğen
Tepkiler: punkermanmania

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
adamlar yarışlara katılıyor bu bisikletlerle bize o banbunun üstüne güzelce zımpara metalik boya atıp yeni meteryal diye 2500 dolara satsalardı gıgımız çıkmazdı.

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Fırınlama koşulları ve bahsettiğin kimyasallar hakkında bilgi verirsen sevinirim. Ayrıca eklediğin resimlerden BME yazılı olan Brano Meresin yaptığı prototip bambu kadrolardan biri ve fırınlandığı hakkında bir yazı okumamıştım daha önce. Tabii bambu boruları fırınlanmış olarak aldıysa o başka.

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
@erdinc34

Bu kadroda ise direk bambu borular yerine bambudan elde edilen fiberler ile epoksi karışımı kompozit kullanmış yine B.Meres. Ancak rijitlik konusunda karbon fiberin gerisinde olduğunu yine belirtmiş yazısında...

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
karbon fiber bir kadro ne kadar sorarım size. bambu kadronun maliyeti 22 ytl

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Peki resmini yüklediğiniz 1. bambu kadronun rekorlarının karbonfiber olduğunu biliyormusunuz :)

Mesela yine Calfee Design'ın bambu kadrolarında da çeki boruları ekstra rijitlik için karbon fiberden yapılmakta, tabii yine rekorlar karbon fiber kompozit.

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
carbon kadro satıcısımısınız? kaç lira kadrolarınız??????????????

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Hayır kadro satmıyorum sadece sizin yazdıklarınızdaki hataları düzeltiyorum.

• Beğen
Tepkiler: matrixod

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
yeni bişeyle gel karbon kadroları yapan yapmış zaten. yeni bir meteryal bulun alkışlayalım sizi

Bu Arada Ben Yenİ Bİr Meteryal Buldum. Yakinda Örnek Model Hazir OlaÇak SÜperrrrrrrrrrr OlÇak Bekleyİn

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hornet

Dostum Arkadaş senin yazdığın cevapları anlayamıyor ; Kafayı bambu ile bozduğu için...

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
şimdi yeni bişeylerden bahsetmek neden yadırganıyor neden paniğe yol açıyor. paylaşıyoruz işte.bu arada halil bisiklet benim eski bi hobimdi. şu anda delta planeyle uçuyorum anladın. aklımı bambuyla değil deltayla 4 bin metreye nasıl çıkarım konusuyla bozdum. sen hiç deltayla uçtunmu halil. havaya bak arasıra el sallıcam sana

(link) fotoğraf halil kardeşime hediyemdir

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.