Balkan ve Uluslararası Triatlon Şampiyonası

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında gencizmirli tarafından paylaşıldı.

1. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yarışmaya 18 ülkeden 160 sporcu katıldı.

Gelibolu'da Hamzakoy mevkiinde yapılan şampiyona, sabah yıldız bayanlar ve yıldız erkekler 350 metre yüzme, 10 kilometre bisiklet ve 2.5 kilometre koşu yarışmaları ile başladı. Yarışmalarda yıldız bayanlarda Ceren Orhanlı birinci gelerek Türk Milli Takımı'na Balkan Şampiyonluğu'nu getirdi. Yıldız bayanlarda ikinciliği Sırbistan'dan Croronoc Sovanna, üçüncülüğü ise Bulgaristan'dan Hrista Stoynova kazandı. Yıldız erkeklerde ise Bulgaristan'dan Emil Stoyney ve Georgi Rachev ilk 2 sırayı alırken, üçüncülüğü ise Türkiye'den Onur Yazgel aldı.

Büyük ilgi gören yarışmalarda Genç Bayanlarda Romanya'da Pallea Andreea birinci, Türkiye'den Çiğdem Gülgeç ikinci, Bulgaristan'dan Monika Mikava da üçüncü oldu.

Genç Erkekler yarışmalarında ise Sırp Ogniejen Stojonovic birinci olurken; Bulgar Filip Dragolov ikinci ve Yunan Kokotzıs Vaggelis de üçüncü oldu.

Yarışmaların öğleden sonraki bölümünde ise büyük bayanlarda Yunanistan'dan Dimakı Deniz birinci, Yeni Zelanda'dan Evelyn Wıllıson ikinci ve İspanya'dan Dojol Marig de üçüncü oldu. Son bölümde ise büyük erkekler dalında Çek Cumhuriyeti'nden Jan Janovr birinci, Macaristan'dan Tamas Lıptak ikinci ve Avustarya'dan Clayton Fettell de üçüncü oldular. Yarışma sonunda dereceye girenlere ise ödülleri törenle verildi.

İzmirde ki triatlon'cu arkadaşımız Oksal'ın derecesini merak ediyorum.Kendiside çok başarılı bir sporcu.Umarım iyi bir derece almıştır.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Gençizmirli haber için çok teşekkürler.

Ne güzel organizasyonlar oluyor, ancak hiç kimsenin haberi olmuyor. Belki de benim kendi ayıbımdır tabi bilmiyorum ancak bu yarışı ilk kez şimdi duydum :(.

3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    bu organizasyonun avrupa dağ bisiklet yarışı ile aynı tarihe gelmesi çok kötü oldu Triatlon yarışlarıda çok zevkli fotoğraf bekliyorum :)

4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teknik sorun yaşadığımdan maalesef yarışı tamamlayamadım...

5. OnurC

OnurC Yeni Üye

Seviye:
    oksal..
    Shot with 6630 at 2007-07-16

Elimde olanlar bu kadar.:)

gencizmirli bunu beğendi.
  6. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Oksal üzüldüm senin adına.Sorun olmasaydı senden derece bekliyordum ben.
    İyi sürüşler

7. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben birkac gazetede okudum bu konuyu, gorsel medyada yer bulmadı sadece

8. shealien

shealien Aktif Üye

Seviye:
    cerene bravo
    ben yarisin tarihini unutmustum
    haberi yapistiran arkadasa tesekkurler

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Dün akşam TRT spor haberlerinde yarış haberini verdiler. Görmemle dumur olmam bir oldu. İlk defa spor haberlerinde triathlon görüyorum: hem de yurtiçi. Ne diyelim, görsel medyada bu görüntülerin artarak devamını diliyoruz.

10. kont26

kont26 Kıdemli Üye

Seviye:
    gercekten ozellıkle futbola werıleren onemden dolayı bırakın sewgıyı gıcık olmaya basladım.spor haberlerı yerıne futbol haberlerı dınlıoruz resmen dewamlı.bırı bı tek duzelıkten kurtarmalı ınsanları dıger sporlar cok daa zor emek harcanıo we cokdaa eglencelı bence

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Burası türkiye yapacak fazla birşey yok. Yapsanızda millet anlamıyor.

gençlerin yarışını izlerken geliboluda yarışı izleyen birkaç kişinin konuşmasına kulak misafiri oldum. Aynen şöyle dedi "Bende doğru düzgün bir şey yapacaklar sandım yüzdüler koştular hiçbirşey göremedik. Şurda önümüzde koşsalar birşeye benzerdi bari". Ne demektir ya. Fransa da 12.000.000 kişi fransa turunu izliyor ve geçen bisikletçileri 1-2 saniyeden fazla görmüyorlar. Ve turu izlemek için sabahın 5 inde 6 sında yola çıkıyorlar, grup anca 7-8 saat sonra onların bulunduğu yerden geçiyor.Bizde böyle insanlar oldukça ülkede sadece futbol olur...