Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıkesir Kent Ormanı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kent Ormanı, Balıkesir’in ‘Değirmen Boğazı’ ismindeki piknik yerinin arka kısmında kalan ve içinde yürüyüş parkuru olan güzel bir yer.

Gidiş yolu üzerinde ilk resim körfez çevre yolunun şehir içindeki kısmından:''Binaların bahçeleri boş dursun, nasıl olsa güvenlik şeridi var, buraya park ederiz, aracı çeken, karışan da olmaz'' mentaliteli yurdum insanına dair bir resim.Halkımızın zihniyetini, durumun bu hale gelmesini sağlayanları, gereğini yapmayıp boş işler ile uğraşanları buradan kınıyorum.:boese157:

Güvenlik şeritlerine ve yol kenarlarına park eden araçların yanlarından dikkatli geçilmesi gerekir.Aracın içinde biri varsa arkasını kontrol etmeden aniden kapıyı açabilir.

Bursa İstanbul yolu.Güvenlik şeridinin satıhı ne yazık ki çok kötü.:(

Kent ormanına gitmek için şehirler arası otobüs terminali girişindeki ışıklardan sola dönerek Toki yoluna girmeniz gerekiyor.Toki yolu üzerinde Köteyli köy yoluna dönüyorsunuz.

Köy yoluna girdikten hemen sonra bu köpekler hep orada oluyor.İlk geçtiğimde saldırmışlardı ama herhalde bu sefer korkmadığımı bildiklerinden umursamadılar:)

Köy yolu yama ve çukurlar ile dolu.Bu sabah hava biraz sisli idi.

Ben :)

Köteyli köy yolu üzerindeki kent ormanı girişi göründü.

Kent Ormanı isimli bol bol temiz hava alabileceğiniz parkura ulaştım.

Girişte iki alternatifiniz var.Aşağı ve yukarı doğru gitmek.Alttaki resim aşağı giden yolun başlangıcından.

Parkur güzel ama zemin taşlı dolayısı ile mutlaka mtb tipi lastikleri olan bir dağ bisikleti ile kontrollü olarak ilerlemekte fayda var.

Bir U dönüşü ve ciddi bir eğim.

İnsan canlısının marifetleri:boese157:

Parkur güzel ve en iyi yönü bol temiz hava almanız.Zemin taşlık olmasa daha iyi olurdu ama o zamanda belki yağmurda çamur olurdu.

Burada yol ne yazık ki bitiyor.Yalnız olduğum için zinciri geçip devam etmeye cesaret edemedim ve geldiğim yoldan geri döndüm.

2. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Bu kısmın girişinde ciddi bir rampa var ve yol son derece taşlı :(

Söz konusu rampanın sonu.Bu alan güya otoparkmış.:)

Tam karşıda bir yürüyüş yolu var ve insan canlısı burada da izlerini bırakmış.:boese157:

Bu fotoğraf otopark alanından sola yol ayrımından devam edilince yolun sonundan çekildi.Ne yazık ki çıkmaz bir yol.İnsan ziyanları buraya da gelmiş.:boese157:

Son fotoğraflar otopark alanından sağa yol ayrımından devam edilince göreceğiniz karelere ait.Bu kısımda yer yer ciddi rampalar var.Her yol gibi burada da gelinen yoldan geri dönülüyor.:(

3. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Ayakalrınıza sağlık..Paylaşım için tşkler..

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş, insan canlılarının izlerini görmek kötü oluyor:(

Uğur Vural ve Emrah Pektaş bunu beğendi.
  5. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunları yapanlar hakkında ne kadar beddua ve hakaret etsem azdır.Düşündükçe sinirlerim bozuluyor.

6. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dönüş yolu üzerinde 2 bisiklet tutkunu abi ile karşılaştım.Kayhan ve Yücel Abi.Onları gördüğüme sevindim ve yanlarına gittim, tanıştık.

Gökova turuna katılacakları için hem antreman hem de gezi amacıyla Balıkesir’e 28 km. uzaklıkta olan Kepsut ilçesine gidiyorlarmış.Daha önce bu site aracılığı ile tanıştığım ancak yüzyüze görüşme imkanı bulamadığım Tufan arkadaşımızda daha sonra bize katıldı.

Benim için güzel bir gezi oldu, kendilerine buradan tekrar teşekkür ederim.

7. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ormanımı gezdim, şehir çöplüğünü mü gezdim anlayamadım. Hep eğitimsizlik ve vurdumduymazlık. Neden hep yok etme üzerine kurulu bir mantıkla yaşıyoruz bilemiyorum. Gerildim bu gezinizi izlerken. Ama gerçeklere gözümüzü kapatamayız değil mi? Duyarlılığınız için teşekkürler.

8. sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş.

9. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş. Emeğiniz için teşekkürler. Maalesef şehrin pisliğinden uzaklaşmak için doğaya gidiyor ve orayı da şehire çeviriyoruz. Ne yazık ki bunun eğitimle de ilgisi yok. Basitçe güzel olanı takdir etmekten ibaret bir durum. Tek iyi tarafı bundan sonra pislikten uzaklaşmak için daha da yükseklere tırmanmak gerekeceği. Bu da herhalde iyi bir antreman olur.

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Her karesine iki defa baktım.Güzergahın bir o kdar mükemmel.Tek resimlerde güzel..Aşğı doğru ve uzun yoların resimleri inanılmaz hoşuma gitti böyle yollar işdahımı kabartıyor.Yeşil alan ve köy çok güzeldi emeğine bu kdar az cümlelerle ifade etmekde emeğine haksızlık gibi çok hoş cidden ayağına yüreğine sağlık..İYi Forumlar..

Uğur Vural bunu beğendi.
  11. s.ı.ı.s

s.ı.ı.s Yeni Üye

Seviye:
    güzüel gezi lomuş eline saglık

12. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel bir gezi ve güzel bir mekan. Birde şu duyarsız insanlarımızın kirliliği olmasa.

13. Emrah Pektaş

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kent Ormanı'na fırsat buldukça gidiyorum ve bu sabah yine gittim.Yukarıdaki resimde görülen kapatılmış kısma girdim ve devam etmeye başladım.Bu kısım Değirmen Boğazı isimli piknik yerinin girişindeki meydana çıkıyor.Yani Kent Ormanı ve Değirmen Boğazı'nı birbirine bağlayan yol.Sanırım bu kısım sadece motorlu araçların girmesini engellemek amacıyla kapatılmış ve bence doğru bir karar.

Daha önce geldiğim zamanlarda Kent Ormanında fazla insanla karşılaşmamıştım ama bugün gerek Kent Ormanında gerekse yeni keşfettiğim bu yolda yürüyüş ve koşu yapan insanlar vardı.Yeni keşfettiğim bu yol spor yapan yayaları tehlikeye düşürmeyecek hızda bisiklet kullanmak için de son derece güzel ve bu kısımda çok daha fazla bitki örtüsü var.Fotoğraf makinem yanımda olmadığından yolun ve çevrenin fotoğraflarını çekemedim kusura bakmayın.

Görüşmek üzere

14. varol bisiklet

varol bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    harika bir tur olmuş elinize ve pedallarınıza sağlık

15. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    En sevdiğim geziler tabiatın karelere bol bol yansıdığı fotolar sizde bunu başarmışsınız güzel bir gezi olmuş tebrikler bizim Konyamızdada bir kent ormanı var yakında fotoları sizinle birde asla zincirle kapalı yerlerden geri dönmeyin gizemi keşfetmek güzeldir .

16. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    doğa ve insan artıkları ile iç içe bir gezi olmuş çöpleri saymazsak iyi bir parkur ağaçlar ve toprak daha ne olsun ki süperr