Balıkesir Kaz Dağları

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Arkadaşlar yaz için uzunca bir tur planım var yol harıtası cıkarmaya basladım bıle ama gezmek gormek ıstedıgım ve yolumun gecmek zorunda oldugu :) Kaz dagları var aramızda daha once gıtmıs kısıler varsa acıl olarak yardım ederlerse sevınırım gelelım yardım konularına;

-Daha once balıkesır bandırmaya gıtmısdım ama balıkesır merkezı hıc gormedım oncelıkle kaz daglarının merkeze uzaklıgı ne kadar Balıkesırın neresınde bunu ogrenmek ıstıyorum;

-Daha once bazı sıtelerden arastırmalar yaptım ve kaz daglarında bazı cıftlıkler varmıs bu cıftlıklerde ucretsız kalıyormussun ama gunun 2 saatı bahcede calısmak kosuluylaymıs bundan bılgısı olan arkadaslar yardımcı olabılırlermı?

Cevaplarınızı beklıyorum

Scudo
Tepki
28
Altınolukta yazlığımız var.Her sene kazdağlarına gideriz.Tam kilometresini bilmiyorum ama ama balıkesir merkeze uzaklık baya baya fazla.Tahminen en az 80-100 km.Ama şunu söyleyeyim yollar baya bi zorlu yokuşlar oldukça fazla ama arabayla gidildiğinde çok hissedilmiyor tabi.

• Beğen
Tepkiler: ceyhun555

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
bılgılendırdıgın ıcın tesekkurler kanarya bu arada orada kamp yapılacak yerler mevcut mu ? yollar bozuk o kotu oldu :( ama neyse zorlanacaz bırazda...
(cadırda kalmamız mı daha mantıklı yoksa bıryerlerde mı ? )

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Bende yazlarımı Balıkesire bağlı olan Burhaniye-Örende geçiriyorum. Benim bildiğim kadarıyla Kaz dağlarına her zaman çıkış izni verirmiyor. Sadece Ağustos ayının belirli zamanlarında 15 gün gibi kısa bir süreliğine izin veriliyordu diye bir bilgi kalmış aklımda. Bu konuyu araştırmanızı öğrenirim. Bende yazlıktaki arkadaşlara ulaşabilirsem onlardan da bilgi almaya çalışırım.

• Beğen

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Ya inşallah oyle bıse yoktur :( hayallerımız suya duser...

Ben arastırım ve sende bılgı aldıgında yazarsan cok sevınırım...

Hay.alper.est

Aktif Üye
Tepki
52
Merhabalar

(link)
(link)

bu linklerden kaz dağlarının nerde olduğunu göre bilirsiniz
Balıkesir/Edremit arası 87 km

cemalcekliler abimim dediği gibi ağustos ayının belli zamanlarında belli yerlerine çıkılıyor ama bişey kaybetmiş sayılmazsın.Yasaklı olan bölgede sarıkız tepesi var.Yasaklı olmasının başka nedenide askeri radarın olması.Ama değişik rotalar var.Asfalt dağ yollarından bandırmaya bile ulaşa bilirsin.Hatta bu geziye bende sizin izniniz varsa katıla bilirim.Yaz ayına doğru tanıdığım arkadaşlarda olucak bir grup gidebiliriz.Cemalceklirde katılır belki :) Bu arada ben Edremite oturuyorum yaz-kış :) elimden geldiğince yardım ederim.

• Beğen

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Hay.alper.est ben mersındeyım henuz tam gezıyle ılgılı planlarım oturmadı ama bır katılımcı buldum bıle :) ozele mesaj attım :)

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Kazdağlarında Hasan Boğuldu adında çok güzel bir yer, orasınıda tavsiye ederim. Bisikletle ve arabayla birçok kez gittim. Doğanın içinde ve suyun üzerindeki masalarda piknik yapılabilen çok güzel bir yer

• Beğen

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Kazdağlarında Hasan Boğuldu adında çok güzel bir yer, orasınıda tavsiye ederim. Bisikletle ve arabayla birçok kez gittim. Doğanın içinde ve suyun üzerindeki masalarda piknik yapılabilen çok güzel bir yer

cemalcekcıler ıstersen sende katılabılırsın ! hem bızı gezdırırsın :) olmaz mı uygunsan tabı ?

daha cok var ama olsun !

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Neden olmasın, teklifiniz için teşekkür ederim. Tabi sizinde dediğiniz gibi daha çok var.

@özgürlük_mahkumu
@Hay.alper.est
Soyadım da durmadan değişiyor :D

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Soyadım da durmadan değişiyor

Ksr bakma cemal ınsanlık halı :)

ben kaz dagları ve cevresınıde gezmek ıstıyorum zaten kaz daglarında 1-2 gun kalırız...

Acaba o cevrelerde gezılebılecek yerler varmı ?

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Aklıma ilk olarak Behramkale-Assos geliyor. Antik Kalıntıların olduğu deniz kıyısında güzel bir yer. Birkaç yer daha var aklıma gelen ama tam olarak adları gelmiyor aklıma. Şimdi burdan sizi ve diğer arkadaşları yanlış bilgilendirmeyim. İlerleyen günlerde daha da yardımcı olurum. Bu arada ne kusuru, ben sadece takıldım :)

Şimdi internette buldum bir tanesini, Tahtakuşlar Köyü. Köyün sitesi bile var :) (link)

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Bu arada kusuru, ben sadece takıldım

Bende sana takıldım bak :)

oralarada pedallarız artık hepbırlıkde !

ben sadece oralarda bandırmayı gordum orayla kaz daglarının arası fazla degılse oraya da akarmıyız :)

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Yaz gelsin neden pedallamayalım. Uzaklık konusunda da birşey diyemeyeceğim şimdi gözümde canlandıramadım yolları. Zaten gerekirse kamp kuracak yerlerde bulunur.

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
ewet kamp kurarız yollarda daha zevklı olur yeterkı yolda kopekle karsılasmıyalım :25:

bu arada sız ızmırdemı oturuyorsunuz ?

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Evet İzmir-Karşıyakada oturuyorum. Ege üniversitesi fizik bölümünde okuyorum. Son sınıfım, uzattık okulu ve uzatmaları oynuyorum şuan:D

Siz?

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
Bu arada balıkesırden ızmıre pedallamak ıstersen beraber pedallıyabılırız ?