Balıkesir Karesi Uluslararası Bisiklet Yarışı (8-9-10 Eylül 2011)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk yarış, 08 Eylül 2011 Perşembe günü saate karşı yol yarışı ile başladı.Mısır, Bulgaristan, Ermenistan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden toplam 49 sporcu katıldı.Sporcular 6 km’lik etapta zamana karşı pedal bastılar.

Çekişmeli geçen yarışta 6 dakika 56 saniyelik derecesi ile Brisa adına yarışan Ferit Can ŞAMLI birinci oldu. Ferit Can ŞAMLI’yı 7 dk’lık derecesi ile Bulgar bisikletçi Nikolai İvanov, 7 dakika 7 saniyelik derecesiyle Lütfullah TANRIVERDİ ve 7 dakika 13 saniyelik derecesiyle dördüncü olan Fatih KELEŞ takip etti. Birinci olan Ferit Can ŞAMLI 500 dolarlık ödülün sahibi oldu.

09 Eylül 2011 Cuma Balıkesir Yay/ada alışveriş merkezi önünden başlayan, 70 km'lik yol yarışı etabını Kocaeli Brisaspor'dan Ferit Can Şamlı kazandı. İkinciliği Konya Torku Şekerspor'dan İlhan Çelik, üçüncülüğü İran'dan Payam Sadipur kazandı.

İşyerime uzak olduğundan işi bırakıp izlemeye gidemedim.:( Dolayısı ile fotoğraf yok.

10 Eylül 2011 Cumartesi günü Balıkesir şehir merkezinde yapılan ve 14 tur, toplam 30 km.den oluşan etabı 43.05 dk.lık derecesi ile Kocaeli Brisaspor sporcusu Ferit Can Şamlı kazandı.Etabın İkincisi Cebrail Şeker; üçüncüsü ise İlhan Çelik oldu.

Scudo

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Paylaşımınız için çok teşekkür ederim..
Galiba son etapta milli kuvvetler caddesi de mevcut...
Balıkesir bisiklet konusunda çoğu ilden ilerdedir diye düşünüyorum... 19 mayıs da beton da olsa velodrom bisiklet yarışı yapan tek il diye biliyorum...

RKAL de okurken izlemiştim yarışları...

Ayrıca bu tip yarışların daha çok çoğalmasını umuyorum....
Özellikle yeni bisikletimi tamamlayınca. :)

Tekrar teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden