Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balikesİr-hatay KÜnefe YemeĞe Gİdİyorum

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kayhan1907 tarafından paylaşıldı.

1. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba

en azından yola çıkarken ki niyetim Adana'da kebap üstüne de Hatay'da künefe yemek. Korkunç denebilecek bir haftadan sonra nerdeyse hazırlıksız çıktım desem yeridir, sağolsun Bülent gece toplanmama yardım ettide sabah yola koyuldum fotoğraf makinamı kırıp. Hiç yağmur yağmayan bir yılda yağmurlu bir temmuz günü ilk durak kepsut hem yücelin sağolsun yetiştirdiği fotoğraf makinasını aldım hemde çorba içtim. Ormanların içinden Dursunbey'e vardığımda saat 16:30 du görmeyenler için Türkiye'deki en iyi karaçam ormanıymış 550 yıllık olanları bile varmış bir tanesini orman işletmesinin içinde sergiliyorlar çok güler yüzlü insanlar uğrayıp bir çaylarını içebilirsiniz. bu günkü hedefim en az 100 km olduğu için yola devam dedim diklemesine o binbir güçlükle çıktığım yokuşları 12 km yer yer dik bir yokuşla aşağı inip 300 mt kadar geldim ve bir dere kıyısından tekrar tırmana ine derelerin çınarların çamların arasından gün düşerken Piribeyler köyüne geldim. Nerde kalayım diye ev beğenmeye çalışırken bir tren istasyonu dikkatimi çekti kocaman eskiden bölgenin en büyük istasyonuymuş sayısını bilmiyorum ama 10 dan fazla lojmanı vardı. Ne yazıkki şimdi kapanma tehlikesiyle yüz yüzeymiş haftalık olarak geçiçi bir memur gelip gidiyormuş yakındaki diğer istasyonlar kapanmış bile. Köyde genç sadece 2 kişi kalmış kahvecide iş bulup geçenlerde gitmiş şimdi okul yok kahve yok arada açılan bir minik bakkal var büyük pazar yerinin yerinde yeller esiyor üzülüyor insan görünce. Çok konuksever ve tatlı insanlar istasyonun çardağında kaldım meyvelerını yedim yıllardır minik bir kirpi görmemiştim onunla oynadım pillerimi sarj edip tren sesleri arasında uyudum.
    Sabah 6:30 da kalkıp 7 de yola düştüm. Malesef doğru girişteki köprüde fotoğraf çekmek için durmuştum ne yazık ki spd leri unutmuşum elimde kocaman morluk ve kanayan bir diz sahibi oldum. Gerçi köylüler için daha üzücü derenin üst kısımlerında bor madeni ykandığı için oralarda su ağaç yetişmesine izin vermiyormuş.
    uykum geldi şu anda afyondayım kütahya yolunu daha sonra anlatırım resimleri bu aletin usb si olmadığından koyamıyorum en geç konyada yaparım yarın benimle burada tanıştığım bir arkadaş geliyor heykeltraşmış kocatepeye dev gibi bir Atatürk büstü yapıyormuş. yeni dostlarım oldu Muratın kızıyla tanıştım adı duru babası gibi güleç
    herkesin yolu açık olsun

Bülent ERTUĞRUL bunu beğendi.
  2. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    hadi yolun açık olsun
    resimleri en kısa sürede bekliyoruz

kayhan1907 bunu beğendi.
  3. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    yolun açık olsun..
    bir nebzede okudum yazıyı. fotoğrafları da bekliyor olacağız :)

kayhan1907 bunu beğendi.
  4. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayırlı sürüşler, gösterdiğiniz cesaret ve kararlılık örneği takdire şayandır.

saygılar.

kayhan1907 bunu beğendi.
  5. seykem

seykem Aktif Üye

Seviye:
    Allah Yar Ve Yardimcin Olsun..

kayhan1907 bunu beğendi.
  6. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Kayhan'cigim
    Bu girisimini duyunca inan cok duygulandim ama bir yandan da seninle beraber olamadigim icin ne kadar uzuldugumu bilemezsin. Umarim bu tur sonunda yeni turlara beraber planlar yapariz.
    Resmi filan bosver yazilarin harika, bekletme bizi:)
    Haberlerini bekliyoruz.

Yolun acik olsun

Bu arada sana gonderdigim e-mailler hep geri geldi:( Adresinmi degisti acaba?

kayhan1907 bunu beğendi.
  7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    yazıyı bir daha okudumda :)) Künefe yemeğe gidiyorum kısmı hakatten beni güldürdü.

Sporla ilgilenmeyen bir şahıs okusa kesin şaşırırdı.

Gerçekten cesaretiniz takdire şayan tekrar.

kayhan1907 bunu beğendi.
  8. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayırlı yolculuklar dilerim adanaya geldinizde beni arayın tanışalım misafirim olun 05379482823 num bu

kayhan1907 bunu beğendi.
  9. bianconero

bianconero Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşıjm yolun açık olsun eğer ayvalık a uğrayıp bi mola vermek istersen bekleriz...

kayhan1907 bunu beğendi.
  10. Gkgokhan

Gkgokhan Yeni Üye

Tebrikler sana.İnşallah yolun açık olur.

kayhan1907 bunu beğendi.
  11. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Daha önce Hatayda bulundunuzmu bilemiyorum. İskenderun'da Arsus'u es geçme. Belen'de bir gece çadırda konaklamanı isterdim.Çukurovanın sıcağı ve neminden sonra çok iyi gelecektir. Künefeyide Antakya-Harbiyede yemeyi planlamışındır. Harbiye harika bir yerdir.Rahatlıkla çadır kurabilirsin.Antakya dönüşünü Reyhanlıdan yapmanı öneririm.Harika bir gölü var.Kamp için çok elverişlidir.Ayrıca ikinci künefeyide burada afiyetle yiyebilirsin.Reyhanlıya Antakyadan gidersen,bir süre Suriye sınırına sıfır noktadan pedal basmanın ayrıcalığınıda yaşamış olursun. Çadırda konaklamayı planladıysanız, İskenderun-Arsuz. Antakya-Harbiye. Reyhanlı-Göl kenarı. Üçüde kamp için süper. Her ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Kazasız belasız iyi yolculuklar.

kayhan1907 bunu beğendi.
  12. yasmed

yasmed Yeni Üye

Seviye:
    KAYHAN MİRİM ŞİMDİ OKUDUM DAHA YAZINI VE USB Yİ MAKİNAYLA BİRLİKTE VERMEDİĞİMİ FARKETTİM..YAW AKILMI KALDI SABAH ACELE EDİP MAKİNA YETİŞTİRECEĞİZ DİYE:))BENDE HEVESLE RESİM GÖRÜCEM DİYE ATLADIM..
    OLSUN BE CUMA SANA KATILCAM AKSİLİK OLMAZSA GETİRİRİM..SIRF KÜNEFE YEMEĞE GELİYORUM ZATEN:)
    YOLUN AÇIK OLSUNNNNN

13. Bülent ERTUĞRUL

Bülent ERTUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    abi ,napıyosun bari oralarda, dün seni aradık konya'ya varıyordun,
    gece fotoları yollamaya çalışıcam demiştin, ama sanırım fırsat bulamadın...
    dün bizde buralarda 50 km yapmışız
    seni aramadık değil, en kısa zamanda bekliyoruz..
    iyi turlar... :)

kayhan1907 bunu beğendi.
  14. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    herkezin dediği gibi, bizi habersiz ve fotosuz bırakma, yardımımız dokunursa bölgede mesaj atabilirsin. iyi yolculuklar

15. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    işte yolun başı
    bitmez gibi gelen dursunbey yokuşları rüzgar ve yağmur eşliğinde
    16:30 da Dursunbey deydim
    gece kamp yerim ise bir tren istasyonu
    bu ormanları yolun devamında nasıl özledim bilseniz

16. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    siz siz olun araba kullananlara asla yol sormayın düm düz abi yol dedikleri harmancık tavşanlı arasında 600 mt fark vardı
    yorgunluktanmı bilmem Kütahya bana çok kasvetli geldi sağolsun 2 pompacı dost buldumda lpg tanklarının yanına kuruldum
    kutahya afyon konya ergli arası hep aynı manzara var ekin hasatı yeryer ayçiçegi ve boşluk boşluk boşluk
    ikbalde yemek yiyecem diye yol boyu aç kalınca siz düşünün yemeği üstüne de bol kaymaklı vişneli ekmek kadayıfı sırf bunun için bile afyona gidilir
    yemekten kalkarken 2 kişi geldi masama tanışmak için dışarda bisiklerimi görmüşler üniversitede öğr üyeleriymişler. aksam birlikte oturup sohbet ettik hatta nezih bana akşehire dek rehberlik ve arkaşdaşlık etti. inanılmaz tatlı ve dost canlısı insanlar umarıum en kısa zamanda serdar murat ve nezihle yol yaparız. yolu düşen olursa mutlaka uğrasın REsimlerini yollayacaklar o gecenin o zaman paylaşırım sizlerle
    afyonun dışı tuğla fabrikası tabi çıkabilirseniz
    sadece ufak bir bölge yeşillik eber gölünden sonra kütahyadan 1007 mt ileydi galiba çıkıyorsunuz bu gune dek nerdeyse 400 km hep aynı sadece 150 mt içinde gidip geliyor
    heyoooooooooooooooo işte fırın kebapları nezih ve murat
    nezih üniversite girişine dev bir Atatürk heykeli yapıyormuş. Muratsa önlisansı bitirmiş lisans öğrenimine devam edecekmiş bize akşehirde rehberlik yaptı işini gücünü bırakıp

17. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    künefe yemeğe giderken yolum dünyanın merkezine düştü işte o an
    hep bu görüntü uzaklık kestirilmiyor hiç her taraftan ufuk görünüyor nerdeyse
    gece ılgın devlet hastanesı nobetci doktor odası sohbetleri ve çayları için her iki DR Hasan Beye teşekkürler
    devamını yarın yollarım şu anda konya ereğlideyim yarın ulukışladan toroslara girip ağaçlara ve suya kavuşacam

NZH, GokhanAK, Mesut Girgiç ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  18. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    bende sizleri arıyorum yanında dostlarla herşey daha güzel

Ahmet Mumcu bunu beğendi.
  19. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayırlı yolculuklar abi umarım en yakın zamnda tanışır beraber pedallarız :)

kayhan1907 bunu beğendi.
  20. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    abiii.... yahu varya afyona kadar geldin demek... eğer buralardaysan..ama çoktan uzaklaşmıssındır ...neyse ...artık dönerken yakalarım seni abicim ..dönüşü hangi yoldan planlıyorsun...cuma cumartesi..lider sen olmak üzere eşlik edebilirim :) keşke ıspartadan geçseydin abicim ya..........
    vallahi antalyaya iner oradan alanyaya doğru giderdik birlikte....

kayhan1907 bunu beğendi.