Balçova barajı toprak yol - radar yokuşu - limontepe asfalt yol???

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Bi kaç gün önce google earthtte bi yol çizdim kendime fakat bi noktadan sonra (sanırım radarın oraları) yolun kapalı olup olmadığından emin değilim ayrıca rotamdan sapmaktan korkuyorum ne yalan söyleyeyim:D

Yolum princess otelin ordaki dağ yolundan başlıyor.Bu yolda bi kaç ay önce bi kaç kez max. 7 km yürüyüş gerçekleştirdim fakat şimdi bisikletle daha ilersine gidip radarın oralardan limontepe yoluna sapmak ve limontepedeki toki evlerinden evime (yeşilyurtta oturuyorum:D ) sallanmak istiyorum.Asfalt olan limontepe yolunu ve toki evlerinden evime kadar olan kısmı biliyorum fakat prencess otelin ordaki yolun 7.kmsinden sonraki yolu bilmiyorum:eek: O yoldan limontepeye giden asfalt yola (efemçukuru yolu ile kesişen yol) nasıl çıkabilirim? Google earthtte 2 tane yol belirledim ama babam bazı yolların çitlerle kapalı olabileceğini söyledi.Hem bu ihtimali düşünüyorum hem de yolun ne kadar zorlu olabileceğini:eek:

(link)

resimde 6.numaradan sonra iki tane alternatifim var ya zirveye çıkıp ordaki yoldan devam edeceğim (ki aldığım duyumlara göre bu yol kapalı ama emin değilim) bu yol da beni limontepe yoluna çıkaracak yada direk devam edeceğim yolları bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim gerçekten doğa harikası yerler bu rotayı öğrendiğim taktirde bi kaç kişiyi daha toplayıp bu cennetten onları da mahrum etmemeye çalışacağım;)

Bisikletim bianchi aspid lite steel biliorum çağ öncesi bir bisiklet fakat şu an için değiştirme imkanım yok.Şimdilik kask eldiven gözlük...vs gibi ekipmanları tamamlayıp bu tip geziler yapmak istiyorum.Önerileriniz görüşleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler;)

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu
Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Merhaba bu rotayı forumumuzdan artofriding (Can) arkadaşım iyi biliyor.
Onunla irtibata geçerseniz size yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz