Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balatalardan çıkan ses nasıl giderilir sebebi nedir (Disk Fren)

Konu, 'Frenler' kısmında MAD tarafından paylaşıldı.

1. MAD

MAD Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Başlıkta belirttiğim gibi ayarlarının tam olduğunu düşünüyorum yani balatalar ile disk arasında ki mesafe eşit görünüyor ama fren sıktığım da sinir bozucu bir ses var Acaba ikinci el xtr fren seti aldım balatlarda ki aşınma disk ile uyumlu değil o sebeple olabilir mi? Gerçi eski kaliperlerde de biraz vardı

2. Nil.G

Nil.G Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhabalar. Balatalarınızı balata spreyleri ile temizlemeyi denediniz mi? Mesela ben tavsiye üzerine würt adında bir balata spreyi kullanıyorum. Zincirleri, dişlileri ve balataları onunla temizliyorum.

3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    balata metalik ise ondan yapabilir.

4. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    başıma daha önce gelmedi ama, fren pedleri ile rotorun uyumsuzluğundan dolayı ses çıkarma ihtimali yüksek. pedlerin modelini kontrol edip rotor ile uyumlu mu ona bakmak laızm bence. arkadaşın dediği gibi metalik organik farkından olabilir, bir de pedler temiz bakımlı olmayabilir, üzerine saçma sapan bir sıvı dökülmüş olabilir. gibi ihtimalleri sıraladım.

5. mert bostancı

mert bostancı Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı sorun benım eskı bisikletimde vardı sabunlu su ile rotorları güzelce temizle kuruduktan sonra würth balata spreyi kullana bilirsin eger hala aynı sorun varsa kalitesiz bir balata takılmıştır basınc ve nemden zamanla kristellenen balatalar metalik bir ses çıkarır değiştirirsen sorun çözülür veya 1 numara zımpara kullanarak da halledebilirsin