Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balatalara yag bulasti.. Her seyi denedim ama hala otuyor :(

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında bakidemir tarafından paylaşıldı.

1. bakidemir

bakidemir Yeni Üye

Selamun Aleykum beyler
    Bisikletim Salcano Astro 212 HD . Alali daha 2 ay oldu ve balkonda on rotora yag bulasmis :( yabanci forumlardan burdan youtube dan bir suru video izledim makale okudum = tozluk alanda surme,yokus asagi frenle inme, balatalari bulasik deterjaniyla yikama ve en son olarak zimpara ile zimparaladim fakat hala otuyor ve az tutuyor :( wurth temizleyici de bulamadim. Son care yeni balata mi? Yardim bekliyorum
    Tesekkur ederim simdiden...

2. mehmet yıldırım

mehmet yıldırım Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  3. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yağ nereden bulaşıyor? Eğer yağın bulaşma kaynağını bulamazsanız; temizlik sonrası tekrar bulaşır ve sorun devam eder.

Temizleme sonucu yağ, yüzeylerden yeterince çıkmamış olabilir mi ?? Ben bundan da şüpheleniyorum. Sadece balatayı mı deterjanla temizlediniz? Rotoru temizlemediyseniz rotoru da deterjanlı su uygulanmış bezle silin.

Tüm bu temizlik işlemlerinden sonraki aşama:

Bisiklet yeniyse ve çok az km yapmışsa, hem balata yüzeyi hem de rotor yüzeyi birbirine alışmamış ve yüzey pürüzlülükleri de normal çalışma pürüzlülüğüne ulaşmamış olabilir. Bu sadece tahmin.

Bir müddet yeterince km kullanın ve sabredin. Ve ara ara deterjanla temizlemeye devam edin. Ses devam ediyorsa o zaman tekrar düşünün derim.

4. bakidemir

bakidemir Yeni Üye

Bunlarin nerdeyse hepsini denedim :(

5. bakidemir

bakidemir Yeni Üye

Oncelikle cevap icin tesekkurler .
    Yag motor yagindan bulasmis yani sadece bir seferlik. Hem rotoru hem balatalari 2 kere temizledim :( ve yenilikten kaynaklansa arka diskte de arada bu sorun olmaz miydi? Cok rahatsiz edici bir ses :(

6. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    istediğiniz kadar temizleyin işe yaramaz yağ içine işlemiştir balatanin ısınmaları lazım ya rampaya çıkıp fren yaparak inin balatalar ısınsın yada söküp ateşte biraz ısıtın balataları

7. bakidemir

bakidemir Yeni Üye

Cevap icin saolun isimi coktan halletmistim yine de tesekkurler bi bisikletci abim de aynen sizin dediklerinizi dedi vr balatalari nerdeyse yaktim sonra takip 1 2 km yokusu on frene basip pedal cevire cevire indim sonra frenler kendine geldi aniden az daha takla atiyordum :D

8. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sorunun çözülmesine sevindim, geçmiş olsun.
    bizde öğrenmiş olduk :)