Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balata Modeli Seçimi

Konu, 'Frenler' kısmında baris34ince tarafından paylaşıldı.

1. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar herkese, balatalarımı değiştiricem fakat daha önce hiç yeni balata satın almadığım için hangi modeli alacağımı bilmiyorum. Ayrıca sebebi biraz karışık ama ben almayacağım başka birisi alıp getirecek bana veya internetten sipariş edicem bu yüzden balataları bisikletçiye götürüp aynısından deme şansım da yok. frenler kron xc250 üzerinde takılı olan mekanik disk frenlerden kullanan varsa belki yardımcı olur. balataların arkasında yazılanlar da silinmiş malesef.

model önerecek arkadaşlar organik veya yarı organik önerirlerse memnun olurum. herkese teşekkürler şimdiden

2. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla üzerlerinde bir model numarası var. o şekilde alınıyor olması lazım yeni balatanın.

3. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    evet hocam bunu ben de biliyorum ama belirttiğim gibi '' balataların arkasında yazılanlar da silinmiş malesef. ''

4. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynı model kullanan birinden cevap gelmesini beklenebilir yada bir bisiketciye gidip danışabilirsin onlar bilirler büyük bisiketciler de vardır her çeşit ten.

5. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bakalım umarım aynı model kullanan birisinden cevap gelir

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Madem goturup gosteremiyorsun, Kron bisiklete XC250 model uzerindeki fren sisteminin modelini ve bunda kullanilan balata model numarasini e-mail ile sorabilirsiniz. Veya internetteki guvenilir bisiklet magazalarina telefon ile fren modelinizi vererek uygun balatayi sorabilirsiniz. Internetten yanlis siparis vermek istemediginiz icin danistiginizi soylerseniz yardimci olmaya calisacaklardir.
    Veya uretici firmanin sitesinden fren sisteminin modeline ve firmanin bu model icin verdigi balata modellerine ulasmaya calisin. Shimano bu konuda cok iyidir ama sizin fren sisteminiz tektro novella sanirim.
    Enson balata aldigimda internetten alisveris yapacagim firmayi aramis istedigim model olmadigi icin onerdikleri muadili almistim. Gelen model sorunsuzdu. Bu yontemleri bir deneyin bence!

7. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/shimano-disk-fren-balata-tk-112408969 biraz baktım ve böyle bişey buldum fakat uyar mı bilmiyorum.Diskinizin modelini yazmanız daha mantıklı olacaktır çünkü balatalar disk şekline,tipine göre seçiliyor

8. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hayır diskin şekline göre seçim yapılmıyor. Kaliperin modeline göre seçim yapılıyor. Balatanın yapısı(organik-metalik) diske göre seçilir.

9. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben yanlış biliyormuşum o zaman düzelttiğiniz için teşekkürler :)

ihsan onur şener bunu beğendi.