balata değiştirirken yağ boşaltılıyor mu ?

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
hidrolik fren ile çok fazla bir bilgim olmadığı için belki soru size saçma gelebilir :) Acaba hidrolik disk fren balata değişiminde kablolardaki yağ boşaltılıyor mu ?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Hyr gerek yok yağı boşaltmana sen balatayı bulda balataları tutan vida yada teli söküceksin balataları çıkarıp yenisini takacaksın o kadar...

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Gerçi forumun iki "as"ı cevap vermişler ama bende dicem işte:p...

Gerek yok:D:D:D

Sinan; Senin daha büyük sorunun Grimeca'nın "pad"leri meselesi...
Eğer bulabiliyorsan, iki fren yaklaşık max 10 dak. sürer değiştirmesi...
Oda en zor kaliperde geçerli:D
Bir kere bir bilenden izle, gerisini evdede yaparsın;)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Alican
Sinan'ın balataları büyük bir olasılıkla Deore ile aynı.. 3 ayrı markayla satıyoruz.. Yazmıştım ama atlandı herhalde..Gerçi freni sökmüşken balataları da eliyle çıkartıp fotosunu çekseydi %100 emin olacaktık..

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@gürsel

Gürsel abi ben bu yağ konusunda tedirgin olduğum için balataları çıkarmadım. zaten kendim değiştirmem eğer vakit bulursam en kısa zamanda misafirin olucam :) gelmişken bisikletforum t-shirt ümü de alıım :)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@sinto
Tamamdır durum şimdi anlaşıldı..:D
Görüşürüz..

Gökhan Seda

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Trek
adamım diskin üzerinde ince uzun saç tokası şeklinde metal bir parça var, onun bir ucu hafiften bükülmüştür çıkmasını engellemek içim.O parça diskin içindeki balataları tutar.O parçanın yamuk ucunu ince uçlu bi pense ile düseltip çektiğinde balatalar boşa gelir, ascık itince alttan yayıyla birlikte 2 balata da iner.Yeni balataları yayın üzerine karşılıklı kyup diskin içine tekrar yerleştirip o toka şeklindeki parçayı da çıkardığın yere takıcaksın ve ucunu tekrar ascık büktükten soora bu iş bitmiş olcak;)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@eldorado

eski mekanik fisk frenlerimde öyle idi çıkarabiliyordum fakat bu hidrolik disk frenlerimde öyle bir mekanizma yok .

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@sinto
Elinle (parmağınla) tutamıyorsan ince bir kargaburunla tut balata saplarından, dışarı çek Sinan...