Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balaklava Takmayı Sevmeyenlere Tavsiye

Konu, 'Giyim' kısmında Spec tarafından paylaşıldı.

1. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kask içine balaklava(kar maskesi) takmayı ben sevmiyorum. Yüzümü koruyan bir maske ve ondan ayrı bir kask içine girebilecek ince şapka kullanma fikri bana daha cazip geliyordu ve bugün bir outdoor mağazasında tam istediğim şeyi buldum. Belki benim gibi düşünenler vardır diye de bu konuyu açıyorum.

Vaude neopren maske ve Lafuma kulak kısmı windstopper geri kalan kısmı ince polar kask içi şapka ...

Masanın dağınıklığı için kusura bakmayın , malum final haftası :D .

2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    fiyatı ne kadar?

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben genelde soguk havalarda balaklavanın agız kısmını boynuma indiriyorum, cunku hangi gozluk olursa olsun bugu yapıyor aksi tatirde. ama gozluk takmadıgım zamanlar bu fotodaki storm cap'i kullanıyorum ağız kısmı neopren.

4. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    nefes alamıyosun? bu şekilde spor zor.

5. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    demekki oksijensiz solunum yapıyor vucudum 100 km parkur boyunca pedallarken. ayrıca burundan nefes almanın daha saglıklı oldugunu düsünüyorum, burundan alınan nefes bogazımıza inene kadar ısıtılıyor.

6. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    100km boyunca olmasa da ara sıra oksijensiz kaldığına katılıyorum. burundan nefes spor yaparken genellikle yeterli olmuyor. ağzın önündeki delikli ya da hava geçirgen malzemeler de nefesteki nem ile ıslanıp bir süre sonra rahatsız ediyor.

7. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tabi dediğin de olabilir sana göre, sonucta herkesin metabolizması farklı işliyor beni rahatsız etmiyor burnumdan aldığım nefes cogu zaman yeterli oluyor. mazoşist değilim yani nefes alamıyor olsam niye takayım, rahatsız olan kullanmaz. zaten bunu takacak kadar soguk hava senede kac kere oluyor istanbul'da. ben bunu cogunlukla dağda kullanıyorum.

8. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fiyatı 25 ytl , merak edenlere özelden Vaude distribütörünün yerini tarif edebilirim.

Ben bisiklete binerken bazen farkında olmadan ağzımdan nefes almaya başlıyorum özellikle aşırı efor sarf ettiğimde. Soğuk havalarda ağzından nefes alınca da ciğerlerini üşütüyorsun çünkü burnumuzdan aldığımız hava burun içinden geçerken ısınıyor ve ciğerlere öyle ulaşıyor ama ağızda böyle birşey yok. Balaklava içinden nefes aldığımda ise böyle bir sorun omuyor çünkü her alıp verdiğim nefeste balaklavanın ağız kısmı ısınıyor ve dolayısıyla ciğerlerime giden hava da ısınmış oluyor.

9. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    bende de deltadan 10 ytl ye aldıgım kar maskesi var,gayet kullansılı ağzı kısmını kapattıgım zamanlar kumaş ısınıyo aldıgım nefes sıcak geliyo bu tabiki iyi bişey,ağzımı kapamadıgım zamanlarda ise bogaz agrısı olabiliyo.Bu tür ürünlerde bogazlıklı olmasına dikkat edin bogazınız üşümez.

10. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar böyle ürünlerde boynunuzu korumasına çok dikkat edin (vücudun hassasiyetine göre) boynunuzu korumak genelde aldığınız nefesin sıcak olmasından sağlık açısından daha önemlidir ayrıca ben gözlük kullandığım için bazen tamamen buğulanıyor camlar bunun önlemek içinse burun kısmımı ağzıma denk gelecek şekilde takıyorum baya sorunumu çözdü bu yöntem tavsiye ederim

11. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Aynı şekilde diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum. Bu tarz maske ile gözlük kullanılamıyor, bende bu yüzden balaklava'nın burun kısmını ağzıma indirerek kullanıyorum :in:

12. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ısıtılmış çivi ile delik sayısı arttırmak da bir çözüm olabilir, ama ozaman da ürünün orjinalliği bozuluyor. ama şu açıdan onemli agızdan verdiğimiz nefes yeterince dısarı atılamazsa özellikle 0 dereceya yakın sıcaklıklarda agız kısmı buz tutabiliyor balaklavada. hersey biyana cabuk sıkılan bunalan kisiler alismadan rahat edemez balaklava ile. herseyden once buna alışmak lazım yoksa antipatik gelen ama alıştıgınızda da vazgecemiyeceğiniz bir ürün.

13. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bu konuda bişey demek istiyorum ve burundan solumanın doğru olduğunu bize antremanlarda hep dik durmamız ve burundan soluk alıp ağızdan bir kerede vermemiz gerektiği tembih edilirdi (koşarken kürek çekerken ve bisiklete binerken böle yapmak daha doğru bildiğim kadarı ile ciğerlerin kapasitesini günden güne artıtrıyo)

kerembasaran bunu beğendi.
  14. fiveX

fiveX Yeni Üye

Seviye:
    korkunççççççççççççç:(