Balaklava mı? Atkı, bere, boyunluk mu?

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar bu farkı tartamadım.. Sizce kafa korumayı atkı, boyunluk, bere şeklinde parça parça mı yapmalı yoksa polar bir balaklava mı almalı?
Hangisi daha kullanışlı olur?

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Kesinlikle balaklava derim.Bir de imkan ve kullanım dahilinde varsa buff-bandana düşünebilirsiniz.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@İslam Gölge

teşekkür ederim İslam bey.. Bu ikiliyi düşünmüştüm önceden... Evet.

Balaklava nasıl olmalı? Polar kumaş nefes alır verirken ağız kısmında nemlenme yapar diyorlar. Acaba esnek ise burun tarafını aşağıya kadar çekip açmak çözüm olabilir mi?

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Tchibo nun şimdiki temasında bir ürün vardı, fiyatı da uygundu. İnce polar bir yapısı vardı, bakın bence

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Harekete geç'den bahsediyorsanız

Bere ve boyunluk vardı. Ikisini de inceledim.
Bere günlük kullanım için 15 tl'ye son derece güzel...

Sonbahar geldi'ye daha bakmadım...

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@Mücahit Kıvrak

Balaklava genelde polar kumaştan üretiliyor.Ben de polar kumaştan bir balaklava kullanıyorum kışın.Ayrıca takviye olarak bandana(logo active marka) kullanımyorum.Bandananın çok değişik bağlama biçimi olduğu için isterseniz boyunluk,isterseniz bere,isterseniz de maske tarzı kullanabilirsiniz.

yb123

Üye
Tepki
32
Bisiklet
Sedona
Ben bugün ince bir balaklava aldım.Daha bisiklet sürmedim.Ama yüzümü üşütmeyecek gibi görünüyor.Yarın spora çıktığımda belli olur.Ama balaklava daha iyi gibi.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
sadece buff bütün hepsinin yaptığını yapıyor...

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Eray BAYRAKTAR

Merhaba Eray bey , bu site satış yapmıyor sanırım.Türkiye'de bulunabilecek bir yer var mı ?

Ben de şu üründen (Art.No : 9255) var, genelde mantık aynı ama Buff materyali daha koruyucu gibi duruyor.

(link)

Daha bisiklet ile denemedim.Ama benzer bir ürünü kayakta denemiştim oldukça başarılı idi...

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@AYDIN DİRİCANLI

Bu ürünü ben de kullanıyorum. İnce bir kumaş. Bisiklet kaskı ile pek uyumlu değil gibi geldi. Ama resimlerde de gözüküyor , çeşitli şekillerde kullanılıyor. ben burun ve alın kısmını açık bırakacak şekilde kullanıyorum, boğaz ve kulakları koruyor bu şekilde, uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık da vermiyor. Memnunum yani.

• Beğen
Tepkiler: Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@ender özkan

Teşekkür ederim , bakacağım...

@Şafak Başlar

Blackspade den bahsediyorsunuz sanırım.Dediğim gibi yeni aldığımı henz denemedim.Ama benzer bir ürünü kayakta (yine kaskın altına) 2 sezon kullandım ve çok memnun kaldım.Sanırım buda aynı işi görecek.Ama Buff ürünü ince polar kumaştan olduğu için çok soğuk havalarda daha işe yarar gibi.Aslında bence ikisinide bulundurmak lazım.Çünkü Buff çok soğuk havalarda işe yarar ama değilse bunaltır gibime geliyor.O zamanda bu ince olanı tercih ederiz.

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu arada Buff'ın daha ucuz alternatifleri var sanırım..
Sanırım diyorum çünkü Buff kullanmadım, Buff ile aynı mantıkla işleyeni aynı kumaştan farklı marka ürünleri eBay'den 3-4$ gibi bir fiyata aldım.. Birçok seçenek de var.. Buff markası ile çok çılgın farkları var mıdır bilemiyorum ama tabi.. Yurtdışı ile uğraşamam diyorsanız İstanbul Mor Outlet'te bugün 10TL'ye de gördüm..

Hatta şuradan bakabilirsiniz: (link)

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@AYDIN DİRİCANLI

evet evet, blackspade. esnek yapısı olduğu için rahatllıkla çene altına çekilip tekrar kapatılıyor. tabi havalar iyi gittiği için çok soğuklarda deneyemedim.

• Beğen
Tepkiler: Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Şafak Başlar

Ben aynı marka olmasa bile aynı kumaştan yapılmış ürünü 2 sezon kayakta, kaskla beraber kullandım.Hava çok soğuk olmadığı sürece performansı iyi idi.Ama çok soğuk rüzgarlı havalarda ve özellikle telesiejlerde yetersiz kalabiliyor o zamanda neopren yüz maskem var onu takıyorum.Bisiklet , motorsiklet , kayak gibi çok aşırı soğuk ve rüzgara maruz kaldığınızda neopren (Daliş elbiselerinin yapılmığı materyal) yüz maskesi tam bir kurtarıcı oluyor.

Zaten yukarıda bahsettiğimiz balaklava aslında hafif bir koruma sağlamanın yanında esas işi terden oluşan nemi dışarı atmak ve başımızın mümkün olduğu kadar kuru kalmasını sağlamak.Esas koruma başka ürünlerin işi.Ve sanırım Buff ürünleri her iki amacada hizmet edebiliyor, benim anladığım bu...

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
kesinlikle balaklava, ayrıca polar olmasına gerek yok muhtemelen polar rahatsız edecektir. Delta bisiklette bulabilirsiniz. ince olan bir model var 10-15 tl civarında göze çok ince geldiğine aldanmayın, kullanışlı ve iyi iş görüyor.

1. katlayıp kask altında bere olarak 2. tam balaklava olarak 3. tam olarak takıp göz boşluğunu çene altına kadar çekip ağzınız açık olarak kullanabilirsiniz

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün Decathlon'dan şöyle bir balaklava aldım umarım pişman etmez. İnce gibi duruyor ama ilk denememde fena olmadığını farkettim. Satış yorumları da genel olumlu görünüyor. Alanlar varsa daha önce katkı verebilirler :)
Polarlı değil ama rahat bir kullanım veriyor, tabi daha soğuk havalarda nasıl bir sonuç verir bilinmez. Ankara'da işe giderken sabah soğuğu yedim şu an nezle olmak üzereyim, bu sebeple direkt balaklava aldım.

Screenshot_20210903-233311(1).jpg