Balaban Köyü derken Edirne'de bulduk kendimizi :)

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Umarım kendimizi özletmemişizdir. Sabah 6:30 evden çıkıyorum ve Balaban turumuz için kararlaştırdığımız buluşma yeri olan Florya tren istasyonuna doğru çeviriyorum. Florya'dayım. 3 kişiden başka kimse gelmeyince bizde ne yapsak diye düşünüyoruz ve muhteşem fikir Aytekin abideb geliyor. Edirne'ye EDOSK ile buluşmaya gidelim diyor. Ben de daha önce Edirne'yi hiç görmediğim için hemen atlıyorum. Yola çıkıyoruz Koray daha karar vermedi. Koray kararını veriyor ve ayrılıyor bizden Yolda Oğuz'u arıyoruz o da uyuyakalmış. Otogara yakın olduğu için bizden önce ulaşıp bekliyor. Otobüsün bagajı 2 katlı olduğu için başta bisikletler için sorun çıkarıyorlar biletleri alırken sorup onay almamıza rağmen. Ama sonra sorun hallediliyor ve yola çıkıyor otobüsümüz. Gönül pedallayarak gitmek isterdi ama saat çok geç olmuştu. Bir dahaki sefere inşallah. Veee Edirne'deyiz. Aytekin abi EDOSK'tan arkadaşları arıyor ve Berker ve Ergun abi gelip bizi alıyorlar. Onlarında bugün turları vardı malese yetişemedik tura ama turun ardından pikniğe geçmişler bir at çiftliğinde bizi oraya götürüyorlar. Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim. En yakın zamanda biz de İstanbul'a bekliyoruz. Hep bisiklete mi bincez. Suratımdaki ifadeye bakın bisiklet kadar tatmin etmemiş sanki. Aslında çok güzeldi tesadüf olmuş bu. Bu bindiğimiz at da Berker'in dayısının atıymış. Çok güzel uysal bir at. Masanın altına bakın. Ayağımın dibine kadar geldi ama foto yakalayamadım çok hızlı hareket ediyordu. Şu tatlılıklara bakın. Maşallah. Bu fotodan sonra makineyi akşamdan şarja takmayı unuttuğum için batarya bitiyor.Sonrakiler telefonla artık. Akşam 6,00 gibi ayrılıyoruz Edirneli arkadaşlarımızdan. Tanıştığıma çok memnun oldum inşallah en kısa zamanda tekrar görüşürüz. Biraz gezelim diyoruz sınıra doğru çeviriyoruz. Malesef fotoğraf çekmek yasak olduğu için sınırın fotosunu çekemiyoruz. Bu son tabelayla idare edin artık. Dönüşte de müzeye gidiyoruz ama malesef kapalıydı. Görevliler anıtla treni gezebilirsiniz dediler. Aytekin abi müze Lozan müzesi miydi? Heyt be benden de makinist olurmuş. Edirne'ye gidipte ciğer yemeden dönülmez dedik. Artık dönüşe geçme zamanı. Çok güzel vakit geçirdik yeni yerler gördük, yeni tecrübeler edindik, yeni insanlar tanıdık ve çok memnun olduk misafirperverliklerinden dolayı tekrar teşekkür ederim. Aşağıdaki linktende EDOSK'un o günkü etkinliğine bakabilirsiniz. Bunlar da sevgili Berker'in kadrajından

Scudo

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Onur kardeşim; biz de sizlerle tanışmaktan çok mutlu olduk. Bisiklet serüvenimiz sürdükçe daha neler yaşayacağız, kim bilir? Sizleri en kısa zamanda, daha uzun soluklu bir Edirne macerasına bekliyoruz. Aytekin'e ve Oğuzhan'a da sonsuz selamlar. Bir dahaki gelişinizde Koray'ı zorla olsa da getirin. Böyle genç kardeşlerimizle birlikte olmak bizi de gençleştiriyor...

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Tabiki abi bir dahakine planlı bir şekilde daha kalabalık ve daha uzun soluklu geliriz. Sizleri de bekliyoruz İstanbul'a.

• Beğen
Tepkiler: M.Ergun GÖZET

nighteagle1

Forum Bağımlısı
Tepki
1.002
ya aytek yine bombayı patlatmışsın, helal olsun size ,ayaklarınıza sağlık,edirneye iş icabı çok gitmiştim ,uzun zamandır gidememiştim ,resimlere bakınca o günlere geri gittim, çok saolun yaa,onur resimler için çok teşekkürler,eline sağlık,inşallah birliktede gideriz bir gün.edirne ciğeri ve birde kızarmış kuru kırmızı biberin tadı hala damaklarımda.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
gerek fotograflar gerekse anlatım icin cok tesekkürler.. uzundur edirne de vakit geciremiyordum ama bu sene biraz vaktim olacak gibi =) ama at ciftligi nerede onu cıkaramadım ben yahu... bir sonraki tura ben de edirne'de aranızda olacagım insallah.. görüsmek üzere..